Se zbrani omylem do Nemecka...

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Se zbraní omylem do Německa...

Příspěvek od andrewl » 26 bře 2010 11:17

Ahoj, jenom mam takovou pitomou příhodu. Zajímalo by mě, jak bude kdo reagovat. Někdo řekne co sem vůbec píšou takové banality a že o nic nešlo a někdo určitě řekne, že jsem hrubě nezodpovědný a že jsem z toho mohl mít hrozný průser. Jenže časem jsem se i já začal přiklánět k té druhé variantě.
Normálka, jedu za rodičema na návštěvu, teda nejdřív jsme jeli za babčou a od tamtudy nás rodiče odvezli k nim. Pistoli samozřejmě za pasem jako vždy a vyjíždíme z Děčína. Kecám kecám a najednou koukám kolem sebe a vidím všude pěkný baráčky, upravený zahrádky a Německý nápisy. Koukám na otce a ptám se proč jsme jako jeli do Německa a otec, že prej je to kratší vzít přes Německo. Heh... no což no a najednou mi to došlo! Řekl jsem, že mám u sebe zbraň a to jaksi není úplně v pořádku, jenže vracet se nemělo cenu. byli jsme v půlce... no nic to je vlastně celé.. dojeli jsme k našim a v pohodě jsem ten asi 20 minutový průjezd Německem přečkal. Všichni v autě se mi samozřejmě smáli co jakože vyvádím a že jsme tu jen chvíli a kdesi cosi. No vykládejte těm tupcům, že to není sranda a že německý bengálci asi nebudou mít pochopení pro to, že jsem si tu zbraň vzal omylem nebo že jsem nevěděl, že mein Vater fahrt durch Deutschland...
No a proč jsem si časem začal myslet, že by to mohl být průser? No zejména jak se objevili ty zprávy o kontrolách na hranicích... fakt si to nedovedu představit.. Nevím jak ty kontroly dělají a nevím jestli by prohledávali i mě přímo nebo jen auto. Každopádně si už dávám pozor..
Co o tom soudíte? Průser to být mohl ne?


PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Se zbraní omylem do Německa...

Příspěvek od PaF » 26 bře 2010 15:40

ZAPOJ FANTAZII A SROVNEJ:

Warthog Předmět příspěvku: Re: Převoz větrovky přes NěmeckoNapsal: čtv bře 25, 2010 3:58 am
Registrován: sob bře 20, 2010 11:59 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: Rijnland, Zuid Holland

No tak dnes se mi povedl nechtěný průzkum bojem Zapomněl jsem v autě Crosman Nightstalker, co mají resp. teď už měly děti. Přišel jsem na to včas, ale nechtělo se mi vracet, je to zbraň do 7.5J, v Říši se normálně prodává, tak jsem to neřešil a nechal jsem ji tam.

U Erfurtu mi prohrabali auto celníci. Pušku zabavili i s futrálem a namontovaným kolimátorem. Že prý je to běžný typ, ale na tom kuse není jejich schvalovací značka a tak smůla. Navíc mi vysmahli pokutu 300 Euro a chovali se tak, že jsem se ujišťoval, zda nemáme rok 1940 - mj. na mě řvali, že prostě musím vyplnit jakýsi formulář, kde byl i počet dětí, měsíční příjem, nacionále rodičů atd. Byl jsem pěkně vytočený a byl z toho dost nehezký výstup. Jeden slušnější celník se mi pokoušel vysvětlit, že si mám udělat zbroják a následně evropský zbrojní pas v ČR, kde nebydlím nebo v NL, kde vzduchovou zbraň na evropský zbrojní pas nenapíšou (celkem logicky on je to FIREarms certificate, že...) a pak že to bude gut.

:lol: :lol: :lol:
Odpovědět