Se zbrani na Slovensko

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Frost.silenec
Příspěvky: 2
Registrován: 26 bře 2010 17:10

Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od Frost.silenec » 26 bře 2010 17:56

Zacal jsem dost uvazovat o porizeni zbrojniho prukazu sk. B (v CR), ale at jsem hledal jak jsem hledal po forech nebo po internetu nemuzu najit jak to je s tim kdyz odjedu na slovenskou republiku?

Zatim jsem jen dohledal ze pokud bych si chtel udelat zbrojni prukaz na slovensku tak je to sk. E držanie zbrane a streliva na športové účely, ktery je pozor od 21. ( http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu ) , protoze mi je 19 let tak je to mozna pro me dalsi prekazka?

Diky za odpoved.


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od Ares » 28 bře 2010 14:05

Nejdřív používej hledání a pak zakládej nová vlákna

http://forum.gunshop.cz/cestovani-do-za ... t8622.html
Frost.silenec
Příspěvky: 2
Registrován: 26 bře 2010 17:10

Re: Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od Frost.silenec » 28 bře 2010 16:24

ano i tento thread sem cetl.
Před cestou do jednotlivých členských států Evropské unie se zbraní a střelivem na základě evropského zbrojního pasu je třeba se předem informovat o podmínkách vstupu s tímto dokladem a se zbraněmi a střelivem na území daného členského státu. Informace mohou poskytnout zejména zastupitelské úřady jednotlivých členských států Evropské unie.
otazka byla smerovana primo na slovensko..
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od Ares » 28 bře 2010 16:32

Konkrétně potřebuješ EZP. Pak potřebuješ pozvánku z místa, kam jedeš, aby jsi měl prokazatelný cíl cesty (sportovní nebo lovecká činnost). Ve Zlíně policajtům stačí pozvánka a EZP a dál nic neřeší. Jinde chtějí ještě i vyplnit povolení k dočasnému vývozu zbraně
loptosko
Příspěvky: 25
Registrován: 23 srp 2007 00:30

Re: Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od loptosko » 13 dub 2010 20:17

v prílohe máš platný zákon a jeho novelu od 28. júla
http://www.trencin.sk/31912
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/defau ... ocnik=2010

záleží ale s akou zbraňou na Slovensko chceš prísť. ak s krátkou, to môže byť problém. budeš musieť ambasádu požiadať o vydanie súhlasu a napísať žiadosť a dôvod. ten súhlas je časovo obmedzený. ak so športovou alebo loveckou. stačí ti európsky zbrojný pas a dôvod - napr. platený odstrel nejakej zveri, či účasť na súťaži.
Hafajs
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2010 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od Hafajs » 28 pro 2010 22:38

Dobry den, pripojuji se k dotazu a trochu jej zuzim. Je nejak mozne legalne vycestovat se zbrani (CZ-75B) na Slovensko s duvodem -sebeobrana? Jedna se o legitimni duvod, zbran mam primarne na obranu, souteze jsou jen zpestrenim. Manzelka je Sovenka, jezdim tam tedy s rodinou, celkem casto... . Hledal jsem jak na netu, tak jsem se osobne ptal na oddeleni zbrani a streliva (jeste davno pred vstupem do EU) a nikdo mi nikde nerekl nic, o co by se dalo oprit.
Dekuji
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od ALKAJ » 29 pro 2010 18:38

Obávam sa že sa to nebude možné. Povolenie dajú iba na športové podujatie, alebo poľovačku. Na nosenie (na SK skupina A) ti to nepovolia.
Aspoň mne nie je taká možnosť známa.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Hafajs
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2010 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od Hafajs » 29 pro 2010 22:17

ALKAJ píše:Obávam sa že sa to nebude možné. Povolenie dajú iba na športové podujatie, alebo poľovačku. Na nosenie (na SK skupina A) ti to nepovolia.
Aspoň mne nie je taká možnosť známa.
OK, diky za odpoved, ani mne neni zadna moznost znama, tak to asi bude pravda :)

P.S. utek pri ohrozeni radim kazdemu jako prvni moznost obrany, kdyz uz se do konfliktni situace dostane :D Civilizovanost to nebude, ale hrdinu jsou plne marnice.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Se zbrani na Slovensko

Příspěvek od ALKAJ » 30 pro 2010 16:17

Pozri si Prianie smrti možno to budeš vnímať trocha inak keď budeš poznať súvislosti (Dá sa utekať, ale dokedy?). :wink: Ale to sme už troch OT...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět