Samonabijeci brokovnice na zaklade konstrukce Kalasnikov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Václav
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2006 14:07
Bydliště: Praha 9

Samonabíjecí brokovnice na základě konstrukce Kalašnikov

Příspěvek od Václav » 26 led 2007 23:13

Jelikož je rok 2007, zvažuji pro účely profesionální strážní služby a též své sportovní vyžití nákup samonabíjecí brokovnice na základě konstrukce Kalašnikova tedy Saiga 12K nebo Molot Vepr prosím o sdělení praktických zkušeností či jakýchkoliv rad štastné majitele. Jde mi především o snadné taktické přebití nebo znovunabití pomocí zásobníku atd. Poradte prosím jaké taktické doplňky použít, zajímají mne kolimátor eventuelně puškohled, úsťová brzda atd. :wink: :arrow:


S pozdravem Václav.
crowe
Příspěvky: 65
Registrován: 18 led 2007 11:15
Bydliště: Budweiss a občas Prágl

Příspěvek od crowe » 28 led 2007 17:12

Saigu 12K vlastním 2 měsíce a musím říct že je fakt super.Koupil jsem jí s originál ruským kolimátorem COBRA s boční montáží.Schlamstá všechno a kadence je tak rýchlá,jak rychle se mačká spoušť.Překvapilo mě jak málo kope.Řekl bych srovnatelně s SA 58.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 led 2007 17:24

U sajgy je s taktickým přebitím problém. Když závěr není zachycen záchytem (mimochodem je jen ruční, po vystřílení zásobníku se neaktivuje) tak je hoodně velká fuška zasunout plnej zásobník, takže o taktickým přebití se nedá moc mluvit. Proto bych raději volil Molota, kde je to vyřešeno trošku jinak, ale i ta cena je trošku jinde.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 28 led 2007 20:08

jako služební bych viděl spíš tohohle prcka

krom toho záchyt závěru lze dobudovat:
http://www.warfieldarmory.com/PDF/LRBHO ... ctions.pdf
Přílohy
saiga-tatical.jpg
Odpovědět