SAKO

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 22:38

Zapy píše:2 Shiva: Nesetkal jsi se se strelou Evolution od RWS, teda dost sem o ni cetl ,ale jeste neznam nikoho kdo by ji pouzival v praxi..
No ja nelovim. a pokud nekdy pujdu tak asi s IB ev. Ballistic silver tip, zalezi co bych strilel.

http://www.rws-munition.de/en/projectiles/evolution.htm


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 23 lis 2007 22:46

2 Shiva: promin predledl jsem to o tech meoptach, pokud bych bral variabl tak napevno. Pokud vice optik tak to bych se te na tu montaz jeste optal..

Ale kdyz to shrnu: Pokud si poridim Cz550 .308W + Meostar R1 3-12x56 - RD
s naboji RWS pro lovecke uceli s max 100 vystrely za rok a na strelbu na vzdalenost 50 - 150m.. bude to pro tyto ucely spolehliva zbran s dobrou optikou ( ktera se nerozsipe) ?? Vim ze to neni jednoducha odpoved na ANO-NE ,ale byl bych rad kdybyste to zkusili...... diky za nazory
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 22:52

Meopta-variabl, do toho bych nesel. Na optice se nema setrit. Opravdu ne.

jinak si myslim ze v poho. nedival jsem se na balistiku u tech naboju. Jak rikam pro myslivce to chce balistiku takovou aby ONV bylo uspokojive.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 23 lis 2007 22:55

Ok zapamatuju si toho Leupolda a o meopte uz ani slovo :) , jo co se rws tyce, muzu rict ze jsou uznavany jako jedny z nejlepsich loveckych naboju (alepon co sem cetl), zajimala me prave praxe u ty EVO, protoze je to novinka a prave moc zkusenosti s ni neni...
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 22:58

Lapua jsou rovnez dobry.

Mozna by stalo zvazit casem (ale pokud opravdu budes strilet do 150m na vetsi zver nez je liska tak je to asi zbytecne) nechat vylaborovat naboj na tvou flintu se strelou vhodnou pro to co chces strilet. v tom ti poradi par lidi co prebiji.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 23 lis 2007 23:03

Diky za tip, ale myslim si ze pro tech par ran by to nemelo smyls.. Ale co neni muze nakonec byt..
-- Life is pain --
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 lis 2007 23:03

Víme.

Lapua se patrony 6,5x57 trochu štítí. Norma též.

RWS se mi jeví jako vhodný start pro lovenou zvěř.

Až ozkoušíš možnosti zbraně a munice, budeš zřejmě chtít víc. Pak přichází ke slovu Shivovy rady.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 lis 2007 23:08

Hele, ale to uz jsme dost hodne OT. to nema co delat se sakem tikkou ci CZ.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 24 lis 2007 00:52

Zapy píše: Ale kdyz to shrnu: Pokud si poridim Cz550 .308W + Meostar R1 3-12x56 - RD
s naboji RWS pro lovecke uceli s max 100 vystrely za rok a na strelbu na vzdalenost 50 - 150m.. bude to pro tyto ucely spolehliva zbran s dobrou optikou ( ktera se nerozsipe) ?? Vim ze to neni jednoducha odpoved na ANO-NE ,ale byl bych rad kdybyste to zkusili...... diky za nazory
ANO BUDE a když se vysype (což muže i ten Leupold) tak to zjistíš dříve než za 10let .....to je doba po kterou dává meopta záruku.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 25 lis 2007 08:21

2 balda: zajimalo co mas za brane popripade tvoje zkusenosti s cz a meoptou, ci vis napriklad neco vic o kulovnici tikka nebo sako... diky
-- Life is pain --
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 lis 2007 10:27

takže abych to shrnul : cokoliv co neni Leupold je sračka :? teda podle vás :lol: Meopta je největší shit a nebrat ji no nevim ,artemis 3000 3-10*50 funguje jako víno žádnej problém.Chodí pořád tam kam má. Já už dneškem totálně přestávám věřit dohadum na foru i když třeba jsou pravdivé. Už několikrát jsem si potvrdil absolutní opaky :!: Jinak včera jsem byl poprvé střílet Remiho,srovnání s 550 je takové že na 550 je dobrá spoušt a pěkná pažba .Pokud můžu srovnat ,otvírání závěru,zavíraní,vyhazovaní není co řešit vše jde nádherně jak po másle a zdálo se mi že skoro samo .Na to že jsem absolutní amater který si dal tak do 20 ran s optikou (dříve) tak přesnost mně nadchlaa to i s tou betonovou spouští a pažbou která nemá volně uloženou hlaveň . Jestli se rozhoduješ že to budeš mít na spíš lov tak ti doporučuju Remington 700 SPS nebo pokud chceš lepší těžší lauf ta SPS Varmint . Jestli s tim totiž hodláš chodit po lese tak ta váha se ti bude líbit narozdíl od 550ky .
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 10:55

golfkiller píše:Na to že jsem absolutní amater který si dal tak do 20 ran s optikou
Nic ve zlem, ale v tomto pripade se mi nezda ze prohlasovat nejake zavery je vhodne.

Kdyz si to proctes pozorne od zacatku, tak jsem si jisty, ze nenajdes v celem threadu sluvko o tom, ze Meopta je shit.
Pokud ma Meopta 10% poruchovost (neovereno, zdroj, zamestnanec Meopty) tak to znamena ze na 10 ks ze 100 se neco stane, vetsinou mechanicka zavada (sype se proste korekce). Pocitam ze tak 8 vlastniku z techto 10 vadnych kusu jsou myslivci, kteri jednou nastreli a pak uz korekcni tocitka nepouzivaji, o tom ani nevi.
Mozna by stalo za to, zajet nekdy zavody a udelat malou statistiku vybaveni. Drtiva vetsina soutezicich Meopty NEMA. Vcetne Baldy. Pokud vim, tak nedavno kupoval Leupolda, ze?
To ze ma neco nejakou zaruku, je pro mne naprosto irelevantni. Ikdyby nejaky vyrobek mel dozivotni zaruku a ne jen 10 let, a ta optika se mi sypala a bydlel jsem primo v tovarne vyrobce, ktery by mi optiku pokazde vymenil za novou, tak bych si ji nekoupil. Protoze potrebuji neco na co je spoleh, vedomi to ze mi to vymeni je mi na hovno, kdyz podelam zavod diky optice, nebo dam desitky tisic za Safari a druhy den jedu domu, protoze se mi rozsypal puskohled. (jasne, oni mi to spravi nebo vymeni, mam na to preci 10 let zaruku).
Jet s flintou strilet kamkoli a byt v pochybach, ze zrovna dnes se mi muze stat ze mi to nebude fungovat, to radeji priplatim par tisic a kopim si neco co takovou poruchovost nema.
Nerikam, ze Leupold se nemuze rozbit, ale zatim nikoho takoveho neznam.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 lis 2007 11:32

a nemaj všichni Leupoldy jen kvůli tomu že je to značka a každej o něm povídá že je dobrej ? Na světě existuje spousta firem a jinejch značek ale ty jsou asi všechny špatný protože nejsou Leupold. Určitě je Leupold skvělej (v létě jdu do něj pravděpodobně taky) Ale taky jsem ovlivněnej jen povídáním že je dobrej :wink: Uvažuju bud o Leupold Mark 4 Long Range / Tactical 6.5-20x50 M1 IR Mil-Dot nebo New Nikon 4-16x50 Tactical 30mm nebo Zeiss 6.5-20x50 Conquest.
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 12:29

Nevim proc vsichni maji neco jineho nez Meoptu. Ja mluvim z vlastni zkusenosti.
Leupold je v soucasne dobe na te spodni hranici dobrych puskohledu. A to jen u nekterych modelu a modelovych rad.
Od te doby co povysili radu VX3 na Mark jsem o tom zacal pochybovat. Kazdy rok delaji nove a nove rady. Technologie zustava vice mene stejna.
Drive byla Mark rada pouze pevne zvetseni (10 a 16x) s mildotem bez prisvitu. Urceno pro ozbrojene slozky. Vzdy trvdili, ze jo to kvuli tomu, ze pevne zvetseni je spolehlivejsi a prisvit je zavisly na baterii a zvysuje riziko poruch. Najednou kdyz je NF zacal valcovat, (jsou mechanicky odolnejsi) tak zacli delat i Marky ve variablu. najednou i ten variable je spolehlivy. :-)
Kupovat dnes Mark (pokud nestrilis na 1000m s .308 a nemas montaz co ti pridava 20MOA, tak ti tam asi zadny jiny puskohled nez M4 16x nedoklika) jsou vyhozene penize. Nepredpokladam ze jdes do Afganistanu nebo ze budes lezet nekde nekolik dni v desti nebo machat flintu ve vode, ze by ti mohla proniknout vlhkost (i kdyz o tom pochybuji) pres kominky.
Na nase souteze, kdo potrebuje mildot? kdyz na behny musis mirit na behnu souseda? a kdyz uz ano, tak se i za 100USD da mildot dokoupit i do VX3.
Takticka tocitka, je kap. sama o sobe. Osobne mi dost irituji, protoze pokud je nepouzivas casto, tak diky gumovemu tesneni a mazivu, jsou kliky
1. spatne citelne a v rukavicich dost velky problem
2. absolutne je se spuntama v usich neslysis.
to je v rozporu co se pise v manualu. Doporucuji proste mit marka vynulovaneho a vzdy pred zavodem tak 5x zatocit rychle tam a zpet aby se rozhybaly.
Leupold na radu Mark neposkytuje dozivotni prenosnou zaruku.
V soucasne dobe, bych volil NF radu NXS (ma 1/4 klikani nebo 1/3 a nektere modely dokonce stupnici v MR). Ale jsou to zase tezka monstra, ktera na sportovni strelbu nejsou 2x vhodna. teda zalezi jaky typ zavodu se porada.
co se tyce loveckych tak vyrobci jako Zeiss, Swarovsky, Kahles je dobra volba.
Low cost je dobry od Nikon pres weaver, burris apd konce Meoptou.
Ja jsem treba na vysost spokojeny s Weaver (tercove) a V16 maji super sklo. Vezu ted 2 Sightrony (videl jsem je dost na MS BR v tercovem provedeni, koukal jsme pres ne, vyborne sklo).
Je tu rada jinych co jsem nenapsal, (Leica, Schmidt bender, IOR Valdada atd) nektere jsem v ruce nemel, nektere mi nezajimaji protoze potrebuji spec. montaze atd.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 lis 2007 12:58

jojo to je vše pravda.Jenže já to nějaktak nechci na soutěže ale pro pocit :wink: Takže mildot a venkovní klikání tam prostě musí být.Chci prostě něco taktického.Benchrest nikdy střílet nebudu (nechytá mně).Základnu už mam vybranou s 20moa ale koupim ji až s novou optikou. Do léta došetřím a pak se uvidí něco okolo max 1300USD víc nedám.
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět