SA proti SA/DA (DAO) - bezpecnost nositele

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: SA proti SA/DA (DAO) - bezpečnost nositele

Příspěvek od kmd15 » 19 pro 2015 20:14

Jak jsem z toho tak pochopil, tak šlo o system 1911 a vypuštění v tomto případě znamená součinnost palce na kohoutu a prstu na spoušti. Levou ruku měl nějak na ústí/kolem ústí hlavně :shock: Nebo tak nějak to držel... na to nelze říct nic jiného než idiot! Sklouznul palec na kohoutu a neštěstí bylo na světě. "Vypoučtěcí páčka" by toto riziko měla odstranit.

PS.: neštěstí ne! Přišel jen o malíček. A teď si představte, že takový člověk stojí vedle vás na střelnici, kde nejsou neprůstřelné boxy :cry:


kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: SA proti SA/DA (DAO) - bezpečnost nositele

Příspěvek od kmd15 » 19 pro 2015 20:26

https://www.youtube.com/watch?v=zYvAxLX6OzE tady nebyl žádný stres, takže nedostatečný trénink a nedostatečná rutina! Pokud jsem dobře rozuměl, tak také 1911. No ale se spoušťovým mechanismem jako má např. Glock by se střelil také. A s DA ale podle mě také.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: SA proti SA/DA (DAO) - bezpečnost nositele

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 19 pro 2015 21:00

kmd15 píše:https://www.youtube.com/watch?v=zYvAxLX6OzE tady nebyl žádný stres, takže nedostatečný trénink a nedostatečná rutina! Pokud jsem dobře rozuměl, tak také 1911. No ale se spoušťovým mechanismem jako má např. Glock by se střelil také. A s DA ale podle mě také.
Tady šlo o to, že je zvyklej sahat na spoušť už při vytahování z pouzdra s tím, že má zajištěno a odjišťuje asi až při zapíchnutí... Jenže předtím trénoval s Glockem pouzdro s "thumb-drive" a jak se mu to vžilo, tak si tady tím palcem místo odjištění pouzdra odjistil 1911ku a tím debilním prstem co ho strká na spoušť se střelil... To je právě proč se držím toho, že jedinou pojistkou je tvůj ukazovák střílející ruky... Pak už může být zbraň jakákoli a nevystřelí... Pokud budu dělat něco jiného, dříve či později narazím na zbraň, která vystřelí...;-)
Odpovědět