S&W SW 637

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Flare
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2006 19:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

S&W SW 637

Příspěvek od Flare » 27 črc 2006 11:32

Ahoj,

máte někdo zkušenost s tímto revolverem? Jde mi zejména o zbran pro nošení a občasné (řekněmě jednou za dva týdny) zastřílení na střelnici. Jaká je kvalita zpracování, případně nějaké známé problémy?

Dále pak zatím jsem neměl možnost zkusit si .38 ráži, je o hodně větší zpětný ráz proti 9mm luger?

Díky za komentáře, pokud byste někdo věděl kde ho mají k vyzkoušení, bylo by to úžasné.

Obrázek


vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

SaW SW 637

Příspěvek od vito » 27 črc 2006 12:15

Revolver znám, je to zbraň primárně na nošení, na velké terčové trefování sportovního typu není. Je to remake staršího, prověřeného typu. Zpracování v duchu této značky velmi dobré, spolehlivost výborná, účinnost dostatečná. Na nošení ideál.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 črc 2006 12:44

Ten revolver si myslím je jedna z nejlepších voleb na koupi v kategorii zbraní na běžné nošení. Váhu má 425g, takže je dost lehký. Lehčí je jenom SW 360 s titanovým válcem, hmotnost je nižší o 80g, ovšem za dvojnásobnou cenu.
O kvalitách firmy asi nemá cenu diskutovat, nemám o ní pochyb, ale blbý kousek se může povést každému. :?
Na sportovní střelbu to není, na to je moc malý a lehký a ta hlaveň je moc krátká.
Jinak náboj 9Luger je o dost (20-30%) silnější než .38Special, ledaže bys měl náboje +P.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

SaW SW 637

Příspěvek od vito » 27 črc 2006 13:29

Zcela pravda, +P snese bez sebemenších problémů. I v klasické 38 Spl se ale dají najít velmi výkonné náboje. Mám doma GECCO s deklarovanou Eo přes 500J. Právě s tímhle střelivem mě ale vylézaly střely v sousedních komorách. Nutno vyzkoušet! Jinak s tímto revolverem neváhej.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 črc 2006 14:14

Pokud by to mělo sloužit jen a pouze k nošení, tak by možná ještě stálo zato, zamyslet se nad verzí se skrytým kohoutem z důvodu možného zachycení za oděv při tasení atd.
Ovšem pokud ti jde i o estetické hledisko, tak na to zapomeň. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Flare
Příspěvky: 11
Registrován: 25 led 2006 19:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 27 črc 2006 18:23

Kubajzz píše:Pokud by to mělo sloužit jen a pouze k nošení, tak by možná ještě stálo zato, zamyslet se nad verzí se skrytým kohoutem z důvodu možného zachycení za oděv při tasení atd.
Ovšem pokud ti jde i o estetické hledisko, tak na to zapomeň. :lol:
Estetika je u me az sekundarni, nemas tuchu ktera to je verze? Hlavne mi slo o lehkou zbran (preci jen nemam 2m a 100kg), na obcasne noseni a z kvalitniho materialu/provedeni. Prestoze uz uz jsem mel vybranou pistoli tohle je zajimava alternativa (nemam predpojatost pistole vs revolvery).
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 27 črc 2006 18:28

Vybral sis dobře je mnoho ,,revolverů´´ale jen pár je smith wesson.Už sem se o tom párkrát přesvědčil SW je pro mě stálice a záruka velmi slušné kvality sám mám SW a neměnil bych.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 27 črc 2006 21:23

Vybornej na noseni, na mirenou strelbu nic moc. Klasickej predstavitel zbrane: "ze dvou metru do chlapa" a ne "na 25m do cernyho".
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 črc 2006 09:02

Flare píše:...Estetika je u me az sekundarni, nemas tuchu ktera to je verze? Hlavne mi slo o lehkou zbran (preci jen nemam 2m a 100kg), na obcasne noseni a z kvalitniho materialu/provedeni. Prestoze uz uz jsem mel vybranou pistoli tohle je zajimava alternativa (nemam predpojatost pistole vs revolvery).
Mohla by to být verze
442
Obrázek
nebo 638
Obrázek
nebo 642
Obrázek
nebo 642LS
Obrázek
Taky by šly s majým J-rámem verze 640 a 649, ale to už jsou .357Mag, tím pádem jsou o dost těžší (650g oproti 425g).
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 28 črc 2006 09:14

cmk píše:Vybornej na noseni, na mirenou strelbu nic moc. Klasickej predstavitel zbrane: "ze dvou metru do chlapa" a ne "na 25m do cernyho".
Tak to se kámo tvrdě mejlíš. Mám klona SW, konkrétně Taurus 85 UL. Popra s ním smáznu v pohodě do 30 m a při mířence (oběma rukama a s nataženým kohoutem) se mi nestává, že bych minul černý na mezinárodním pistolovým terči. Na střelnici v Č.Budějovicích jsem si jednou šel jentak picnout a na panáka policejního parkuru, kterýho jsem si pověsil ne 20 m jsem ze 30 ran 26x trefil alfa zónu. Dodnes ho mám vyvěšenýho v kanclu. Jo a to nejsem pistolář - ktrátkou střílím jen tak ze srandy a pro udržení návyků. Prostě ty dvoupalcáky jsou přesnější, než si kdo myslí. Na olympiádu to sice není, ale stát bych před tím nechtěl.
Jinak jediná zbraň na nošení, za kterou bych vyměnil svýho Tauruse je právě SW.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

SaW SW 637

Příspěvek od vito » 28 črc 2006 13:16

Přesto, že zde byl základní dotaz na revolver SW, dovolím si, bez jakéhokoliv útoku na tuto svetoznámou značku, obrátit pozornost na jinou značku, která SW velmi úspěšně konkuruje. Jedná se firmu Taurus a v tomto zadání o revoler 85UL. Nevrhejte se na mě, pouze cituji z odborného tisku: "revolvery Taurus nové generace se kvalitou vyrovnají své předloze", myšleno SW. Nechci provádět žádná laciná srovnání, ale 85UL mám a jsem maximálně spokojen za poloviční cenu. Jistě, SW je SW. :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 28 črc 2006 13:32

Svoje superlativní ódy jsem už na svůj 85 UL napsal. Má to ale jeden drobnej hák. Táhne mi malinko doprava dolů(tak 10 x 10 cm, takže přenáším záměrnej bod) - a není to strháváním, jak by mi hromada šikulů určitě napsala. Problém je, že to nemá stavitelný miřidla, ale jen lištu. Už několikrát jsem zvažoval nechat do toho lehkýho rámu zafrézovat malý mikrometry od pana Zendla, ale nakonec jsem tu možnost vždycky opustil, protože mám tuhle zbraň jako obrannou. 6e bych ale byl rád, aby střílela tam, kam zamířím, to je fakt. Máte někdo zkušenosti s touhle úpravou ať na Smithu nebo na Taurusu?
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

SaW SW 637

Příspěvek od vito » 28 črc 2006 14:11

harpplayer: Já ten problém nemám, ale k tvému dotazu. Měl jsem kdysi prototypový revolver Grand v ráži 357 Mg a ten už jsem dostal velmi zvláštně upravený. Měl 2,5" hlaveň s děrovanou lištou nahoře / a la Python /, s muškou na vyvýšeném pylonu na té liště a se zafrézovaným posuvným hledím v rybině v zadní části rámu. Vypadalo to moc pěkně, americky. Je ovšem pravda, že každá dodatečně provedená rybina na hledí nutně způsobí zeslabení rámu, takže je to třeba uvážit. U té 85UL bych se toho docela bál, pokud chceš občas používat +P střelivo.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 28 črc 2006 16:38

harpplayer
mám už třetího 2" od Tauruse a podobný dětský nemoci má obvykle na svědomí křivé ústí hlavně, což se dá léčit i bez montáže mikrometrů, navíc frézování do Al rámu bych se vážně bál.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 30 črc 2006 09:09

To 4mike: To mě dost zajímá. Tuhle práci asi nemůže dělat kdejakej blb, kterej si jen myslí, že je puškař, jinak se s tou zbraní můžeš taky rouloučit. Dej mi prosím tip, kdo to páchal. Dík.
Odpovědět