S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od al.taylor » 10 úno 2019 20:33

Ano jsou to prima kluci. A taky čtou toto forum. Teď jsem u nich objednal CP 2 ať se na jaře víc vyblbnu :D .


Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Blažena » 10 úno 2019 23:09

Já už byl dnes na zahradě. Nastřelil jsem kolimátor na 10m a vypráskal 2 bombičky/12 zásobníčků a dost. Běhat pořád do chatky ke kamnům se mi moc nechtělo a v tom zku....m větru to stejně za moc nestálo. Snad už bude brzy teplo a ta baráková ponorka skončí. :(
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od al.taylor » 11 úno 2019 08:42

Jo vítr je potvora. Bydlím na kopci, tak vím. CP1 jsem chtěl prodat, ale nechám ji doma. Mám takovou vizi na pump-action. Ta trubka pod hlavní je výzva.
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od 5,2 vol » 03 bře 2019 20:04

:) Obrázek
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Erix » 13 bře 2019 15:31

Zdar, měl bych dotaz na majitele této pistolky. Neřešil někdo alternativní zásobníček místo originálu? Třeba něco takového (ruční ovládání nevadí, jen co nejmenší rozměr):
Obrázek
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Mini Me » 13 bře 2019 20:40

Sice ji nevlastnim,ale zasobniky tiskne Darko z Chorvatska.Na youtube nema jeste vsechna videa ale ma fotky na instagramu.
https://www.instagram.com/dellorcodarko/
https://www.youtube.com/user/ddarkfly/featured
Pokud neovladas chorvatstinu tak komunikuje i anglicky :)
email darko.dellorco@gmail.com
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Erix » 15 bře 2019 18:30

Zdar, díky za odpověď i odkazy. :) Přemýšlím, že bych si koupil SPAčko CP1, tak řeším případné zásobníčky už předem. Rád bych něco kvalitnějšího, než je originál, protože některým se ten vnitřek rozlomil po pár ranách. Ideální možnost by byla narvat tam kovový věneček z jiné PCP a potřebný držák pro pistolku si vytvořit. :wink:

Pro tuto úvahu bych ale ještě potřeboval vědět, zda dneska prodávané CP1 mají již všechny (jednoranky i verze se zásobníkem) vyjímatelné lůžko pro nabíjení po jedné ráně.
Co jsem koukal na fotky pistolky na jednotlivých obchodech, tak někde ji tak prodávají i jako jednorannou a někde nejspíše pouze jako vícerannou. Jde mi o to, zda koupit rovnou jednoranku, nebo i když plánuji "vlastní" zásobníčky koupit verzi se zásobníkem. Nerad bych potom řešil problém, že závěr musím upravit (profrézovat), aby bylo možné zásobník vůbec vložit. Ocením proto jakoukoliv zkušenost s nákupem CP1 v poslední době.

Když už jsem se takto po delší době rozepsal, tak bych se zeptal i na další technické věci okolo CP1.

1.) Z jakých materiálů je pistole vyrobena? Co jsem hledal, tak závěr je z nějaké lehké slitiny, ale z čeho je válec (pouzdro) na bombičku jsem nenašel (ocel?). Nečekám žádné zázraky, ale nějakou trvanlivost i za 2t Kč by to mít mohlo. :D

2.) V kalibru .22 je prý ale dost slabá hlaveň v místě závěru a nástavce s muškou (stěna cca 2 mm), ale nemám ověřeno, zda i u .22 je použita hlaveň s vnějším průměrem 12 mm.

3.) Je lepší tato pistolka v cal. .177 nebo .22 (provoz na bombičky)? Předpokládané využití terč nebo siluety do 20 m.
Co mě k .22 táhne je větší rozměr střely a tím snažší nabíjení, ale zase mě odrazuje nižší rychlost, možná i méně ran na bombičku (možná se pletu). Další fakt co je třeba zmínit, že střelivo v .22 je dražší, a pokud tady je nějaký ekolog, tak 2x větší zatížení přírody olovem. :wink:

Díky a snad nikoho svými dotazy nepohorším, ale už jsem z toho trochu vypadl. :oops:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od j.bill » 16 bře 2019 18:54

Já byl z ní příjemně překvapený. Pěkné zpracování, hladce chodící spoušť a střílí "jak z praku" :D 8) Mám kal .22. Pistole bez výměnného lůžka má označení SPA CP1. Pistole s výměnným lůžkem a zásobníkem má označení SPA CP1-M a uvedenou ráži. Je zvláštní, že některé e-shopy takto označují jen pistoli s výměnným kůžkem bez zásobníku (SPA CP-1M) a verzi s výměnným lůžkem a zásobníkem označují jako SPA CP-9M nebo CP-7M podle ráže a počtu diabolek v zásobníku (.177 má 9ks, .22 má 7ks) samozřejmě s patřičně nasazenou cenou. :D. Jinak myslím že je to "hodně muziky za málo peněz" :wink:
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od al.taylor » 16 bře 2019 20:34

Pistole SPA mě příjemně překvapily svou kvalitou ( mám ještě dva Crosmany tak můžu srovnávat). Závěr je ze slitiny ZnAlCu. Docela houževnatý materiál. Předělával jsem levostrannou verzi na pravou a není to vyložený hitlermetal. Spodní trubka je samozřejmě ocelová. Hlaveň má průměr 12 mm a v místě uložení do závěru a koncovky hlavně je zeslabena na 10 mm. Už v základu mají 11 mm rybinu na závěru, dobrou, a u některých verzí částečně regulovatelnou spoušť a velmi kvalitní povrchovou úpravu. Oproti konkurenci mají dobře vyřešeno těsnění, nabíjecí trn a bombičky po vystřílení volně vypadnou z kontejneru. Tu destrukci zásobníku máte patrně načtenou z internetu. Vlastním 4 ks a přiznávám, že některé jsem musel nejprve rozchodit a doladit, ale žádný se mi doposud nerozpadl. Stoprocentně spolehlivé nejsou, proto jsem taky upustil od přestavby na pump action, ale přičítal bych to taky na vrub různým druhům použitého střeliva. Původně byla CP 1 pouze jednoranna, CP 1M s vyjímatelnou jednorannou redukcí a CP 9 M s redukcí a zásobníkem. Momentálně bych se před koupí raději informoval, nebo kupoval v kamenném obchodě. Jednu velice solidní firmu už jsme s kolegy výše zmínili ale nechci dělat nikomu reklamu, takže googluj. V dané cenové kategorii jsou CO2 pistole SPA určitě dobrou volbou.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Erix » 19 bře 2019 19:44

Zdar, díky za odpovědi. Kolik kvalitních ran tak CP1 dá a jaké to má cca rozpětí úsťových rychlostí v základu?

Nemám chrono, tak pokud to bude psaných +-40 ran a úsťovka nebude lítat třeba +-40 m/s, tak to bude ok. Ono odpovědět bude asi těžké, protože co prodejce to jiná konfigurace pružiny a transfer portu, ale třeba jen přibližně, jak je to u pistolí z poslední doby. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od j.bill » 19 bře 2019 21:57

Kolem těch čtyřiceti je reálné, ale rychlost také nezměřím.
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od strelec3751 » 19 bře 2019 22:19

Rychlost bude příbližně stejná, pokud je v bombičce k dispozici kapalný CO2, tak je tlak plynu stále stejný v závislosti na teplotě.
To je výhoda pohonu na CO2, není třeba regulátor. Nevýhodou je zmiňovaná závislost na teplotě a relativně nízky provozní tlak.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od strelec3751 » 19 bře 2019 22:43

Pokud jde o konkretní hodnotu úsťové rychlosti je o tom více na stránkách na začátku vlákna.
Já jsem naměřil v 5,5mm Exacty 0,93g, rychlost 129m. Necelých 8J při cca 15 stupních
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od al.taylor » 19 bře 2019 22:51

Mám zkušenost pouze z podzimního a zimního období. Na jednu bombičku je stabilních těch 40-50 ran ( pět zásobníků). U obou zbraní (CP9M a CP2) jsem záhy měnil pružinu a zdá se, že při vyšším výkonu je spotřeba CO2 přibližně stejná. Nemám Chrono a popravdě jsou mi počáteční rychlosti celkem fuk. Pouze testnu na smrkovém trámku, nastřelím na 15 m, potom vyzkouším na trochu větší vzdálenost a pokud to trefuje, tak střílím, ladím, hraju si a nezlobím.
Ještě k těm zásobníkům. Známému se taky rozletěl ten vnitřní věneček. Stalo se to při ,, rychlopalbě" prý po poslední diabolce. Nevím, zkoušel jsem do dvou různých prázdných zásobníků narážet trnem co nejsilněji a nepovedlo se. Spíše hrozilo ohnutí kliky závěru (mám ji lehce prodlouženou). Každopádně je lepší opakovat s citem, ne jako u Mosina. Možná nebude od věci i počítání výstřelů.
Ze čtyř nových zásobníků mi jeden šel hodně ztuha a jeden měl volný ten středový šroubek. Chce to hned ze startu lehce promazat a šroubek poladit.
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od j.bill » 20 bře 2019 10:28

strelec3751 píše:
19 bře 2019 22:19
Rychlost bude příbližně stejná, pokud je v bombičce k dispozici kapalný CO2, tak je tlak plynu stále stejný v závislosti na teplotě.
To je výhoda pohonu na CO2, není třeba regulátor. Nevýhodou je zmiňovaná závislost na teplotě a relativně nízky provozní tlak.
Nízký provozní tlak se mi jeví spíš jako výhoda. Díly (zbraň) nejsou tak těžké a relativní nebezpečí úrazu tak velké.
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
Odpovědět