S.P.A. CR 600W

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od pellerm » 07 říj 2016 10:57

Setkal taky nešla dotáhnout ikdyž ne u SPA ale jiné vzduchovky a ta spoušť u SPA 600 je štelovací.Když se vyndá puška z pažby tak na spoušti je otvor a v něm červík na imbus ale pozor je zalepenej a mě se ho podařilo strhout a musel jsem ho odvrtávat a řezat novej závit asi by tochtělo nejdřív ohřát. Ještě k té montáži,stačí lehce upilovat dosedací plochu pod šroubky aby se dala víc stáhnout a je to v pohodě.


Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od p.one » 08 říj 2016 11:04

Jasně, vím, že je tam ten šroubek, jen není přístupný bez rozebrání. Ale jak jsem psal, ta spoušť je v pohodě. Dík za návod na úpravu montáže, ale nemám možnost se dostat ke svěráku a hlavně si myslím, že by ta montáž měla být použitelná už od výrobce. Zkusím to reklamovat...optika za 2500 a dají k tomu montáž jak pro Čínu za 500...to se mi fakt nelíbí :oops:
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od pelanj » 09 lis 2016 13:05

Včera proběhla první testovací střelba na cca 10 m. Puška je velmi tichá, největší hluk dělá dopad diabolky. S přesností jsem spokojený, jenom se mi moc nelíbí to plastové hledí - takže plánuji nějaký puškohled. Je to přesně to, co jsem potřeboval. Relativně přesná vzduchovka na CO2, která je skvěle zpracovaná a nestojí majlant:)
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od kiwiseek » 26 lis 2016 15:35

Ahoj kolegové,
od včera jsem rovněž majitelem téhle vzdůši :)
Po otevření krabice mě taky potěšila náhradní sada těsnění , zároveň jsem vybaloval i Umarex 850 a ten ji nemá..
Tuhle vzduchovku mám na "špinavé" střílení , u mě v práci ( rekonstrukce kanalizačních stok za provozu )a přemýšlel jsem o QB....napsal jsem panu Kaletovi a ten mi doporučil tuhle vzduchovku , ať se na ní podívám...
Výkonově je srovnatelná , jako plus jsem hodnotil fakt , že i když se do trubice vejdou tři bombičky , narazí se jen jedna a tak když nebude dostatek cílů , nebude těsnění vystaveno tlaku déle, těch 30 plnotučných ran se vystřelí během turnusu v pohodě....
Z Umarexu jsem použil optiku , na něj přijde jiná , hledí musí samozřejmě dolů...
Jako jedinou , drobnou vadu na kráse spatřuji v liště pro montáž...
Po demontáži hledí je sice trojdílná, ale drážky pod hledím se použít nedají , jsou moc daleko vpředu...
A nad závěrem je lišta rozdělená pro nabíjení a celkem krátká, optika se kvůli oku musí posunout maximálně dopředu, ale zároveň je limitována stavěcími točítky na optice , přední objímka se téměř dotýká komínků a na přední liště je tak tak...
To tedy za předpokladu , že se střílet se zásobníkem , u jednoranné verze je to jen věc cviku umístění diabolky...
Zpracování je perfektní , snad se mi ji povede brzy zastřílet a i podle Vašich recenzí to vypadá , že jsem špatně nekoupil :)
Csabika
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře 2017 16:20

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od Csabika » 08 bře 2017 21:24

Ahojte, chcel by som kúpiť túto vzduchovku SPA CR600w a ako pozeram eshopy, tak niekde majú pod týmto menom aj vzduchovky na ktorých je označenie že KANDAR napr. https://www.jkbrok.sk/Vzduchovka-SPA-CR600W-4-5mm . Jedná sa o tú istú vzduchovku SPA alebo je to len nejaký klon? Viem že aj original je čínsky, ale nechcem nejakú menej kvalitnú verziu. Nevie niekto kde najlepšie kúpiť takúto vzduchovku?
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od ganmiki » 29 bře 2017 16:46

Ahoj, tak s nadcházejícím jarem a myšlenkami na další pokus jak vyhnat mladýho od kompu zase prolejzám co se prodává a narazil jsem na tuhle čínu a docela se mi to líbí, bohužel zatím není moc zkušeností asi to moc lidí nemá, já nejprve přemýšlel o QB78, pružinu nechci, teď má mladej doma 1377 s pažbou a prudí, že ho nebaví furt pumpovat, takže by ho nebavilo a možná by měl i problém s nějakou silnější pružinou, větrovka s výbavou je mimo finance, které hodlám investovat, na zahradu škoda, CO2 je takový kompromis a na zahradní střelbu do 30m by tohle mohlo s nějakou rozumnou optikou fungovat, jasně, nečekám od toho věci jako když jsem měl TX200, to je trošku jiná liga a peníze, taky jí bylo pro to naše občasný zahradní picání škoda, tak šla do světa, ale třeba by to mohlo být i lepší než Cometa Fenix 400 Star co jsem taky měl, tak uvidíme, kdyby měl někdo nějaké nové poznatky podělte se, rád si o týhle flintičce počtu víc.
THX
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od pelanj » 29 bře 2017 19:42

Není co řešit, za ty peníze je super. Zpracování je dobré a k pušce je i sada náhradních těsnění. Terč na 8 metrů, 5 ran přes otevřená mířidla.
SPATerc.jpg
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od ganmiki » 30 bře 2017 06:23

Ahoj, ok, díky za diskuzi.
Mám dotaz na vkládání bombiček, píše se, že jsou tam tři a vždy jedna se používá, chápu to dobře, že vždy ta horní je k propražení víčkem kartuše a když to vystřílíš, tak to otevřeš ( vyfoukneš zbytek ) , vysypeš, přeskládáš a zavřeš/prorazíš?
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od skagerak » 30 bře 2017 10:15

sice tuhle plynovku neznám, ale tipuji, že proražena bude ne ta u víčka, ale ta směrem ke střelci ..., a že "kartuše" není plynotěsná, což asi bude komplikovat, eventuální snahy krmit to CO2 z něčeho jiného...

pletu se ?
kiwiseek
Příspěvky: 41
Registrován: 08 říj 2016 15:34

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od kiwiseek » 30 bře 2017 12:18

Jojo , načne se vždy ta první bombička u střelce a pak se jen přeskládá...
Výhoda je ta , že na rozdíl od Crossmana, kde se prorazí obě bombičky je ta , že když Tě to přestane bavit , nebo začne pršet , tak ta jedna bombička se vystřílí v poho a v kartuši nezůstane tlak...

skagerak : Crossman má v nabídce tohle :http://www.afg-obrana.cz/prislusenstvi- ... sman-1077/
Ale jestli by to šlo nějak napasovat na S.P.A. , netuším...
Ničím jiným se to plnit nedá , než bombičkou 12gr , musel bys sehnat někoho , kdo umí tohle :https://www.youtube.com/watch?v=nucdZB9f4jY
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od ganmiki » 30 bře 2017 14:57

Ano i mě malinko vadí používání jednorázových bombiček, ale holt co se dá dělat, pokud to dá 40 konzistetních výstřelů za 12 korun, tak těch 30 halířů za CO2 a 30 halířů za diabolku bych asi přežil, myslím, že víc jak tisíc výstřelů ročně jsem nikdy nedal a to budou jestli se nepletu náklady 600 kč, to víc propiju měsíčně ve vínu, mě spíš vadí ten odpad samotný.
Ještě by mě zajímalo čím to krmíte, respetive jestli někdo nedělal nějaký testy jak z toho co lítá, onehdá jsem dělal něco podobnýho s Cometou, koupil jsem tu testovací sadu od JSB a hnal to přes hradla, pak na různý vzdálenosti na přesnost a propad a taky do plastelíny na "díru", prostě jsem si hrál, ono nakonec z toho stejně vyleze, že tomu nejvíc chutnají Exact 4,5 ( 4,51, 4,52 - myslím, že nejde poznat rozdíl, nepoznal jsem ho ani na TX200, možná na nějaký special závodní? ).
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od pelanj » 30 bře 2017 17:25

40 výstřelů to dá, pak už to začne viditelně klesat. Zkoušel jsem to při teplotě cca 12 °C a střelba nebyla extra rychlá. Diabolky mám JSB v zelenočerné krabičce.
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od ganmiki » 30 bře 2017 18:00

Ok, to jsem si tak myslel.
Zelenočerné ? Takže Match s placatou "špičkou" ? A zkoušel si klasiku? Nebo nějaký "lovecký" Predátory ?
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od pelanj » 31 bře 2017 09:59

Jo, to jsou ty placaté, krásně sekají kolečka, jak je vidět na terči výše. Jediné jiné, co jsem zkoušel jsou nějaké gamo s takovou tupější špičkou. Nic jiného doma nemám, koupil jsem v podstatě první krabičku, na kterou jsem v krámu narazil. V podstatě jsem neviděl rozdíl.

Pro mě je dostatečné, že na své sklepní střelnici dokážu vystřílet desítku s otevřenými mířidly. Až pořídím puškohled, tak to zkusím i venku na větší vzdálenost. Mám tam teď jenom nějakou šílenou čínu něco x 15 za pár stovek, ale ještě jsem to ani pořádně nenastřelil.

Když mi kamarád půjčil klasickou lámací Slávii, tak jsem se až podivil, jak je střelba z SPA klidná a přesná - a to jsem se kdysi se Slávií něco nastřílel.

A jako perlička na závěr - na IWA jsem měl v ruce CZ200 - a zpracování mi přišlo "okometricky" horší než u téhle SPA. Jak už jsem několikrát psal, poměr cena/výkon je naprosto super. Až kluk doroste pažbě, tak to bude podle mě ideální zbraň na začátek. Lehká spoušť i manipulace. Prostě všechny výhody a nevýhody CO2. Byl bych si koupil i tu pistolovou verzi, ale vždycky jsem chtěl pumpovacího Crossmana (1377), tak jsem ho ve velice slušném stavu koupil z druhé ruky.
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: S.P.A. CR 600W

Příspěvek od ganmiki » 01 dub 2017 17:52

Tak jsem jí dneska objednal, uvidíme.
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Odpovědět