Rusove osvobodili CR... osvobodili Rusove CR?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dlužíme Rusům něco?

Ano.
4
6%
Ano, jsem komunista a když na Rusko pomyslím, tak se mi postaví.
4
6%
Ano, rád vzpomínám na zájmové kroužky lidových milicí.
0
Žádná hlasování
Těžko říct...
7
11%
Ne, jen Vary a Mariánské Lázně.
3
5%
Ne, co jsme jim dlužili si už ukradli.
27
42%
Ne.
20
31%
 
Celkem hlasů: 65
epetr2008

Rusové osvobodili ČR... osvobodili Rusové ČR?

Příspěvek od epetr2008 » 21 dub 2008 18:54

Ukázka Ruské péče:
http://zpravy.idnes.cz/urednici-neveri- ... domaci_ban

Za tuto jejich dobrotu:
http://www.novinky.cz/clanek/126067-rus ... uchod.html

Dluh Ruska ČR...
http://www.xpress.cz/3699

Jsme Růsům ještě něco dlužní ,,za osvobození" od Fašistů ?

Jen pro Info, od Ruska nám v budoucnu hrozí asi největší nebezpečí...


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2008 20:04

Proč tam není otázka ve formě se kterou se lze ztotožnit?Samé kávovina.Já za sebe bych se třeba přiklonil k formulaci-Ne nic jim dnes nedlužíme ačkoli je fakt že se rudá armáda zasadila o osvobození ČR,děkujeme a vzpomínáme na všechny jež v tomto boji za svobodu položily život.
Asi tak nějak,není vše jen černobílé.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 21 dub 2008 21:05

jen se nemylte,to že z našeho území vyhnali fašisty oni nedělali proto aby nás osvobodili,ale aby zabrali střed Evropy.Že jsme to tak chápali my a že se to stím našim osvobozením od Němců překrývalo,tak to oni využívali propagandisticky.Skutečnost se pak projevovala na různých úrovních,někdy to i pro nás komunisty bylo překvapení,třeba když nám v roce 1968 říkali na otázku,co tu s těmi tanky dělají:"Naši otcy zavajevali".
Za to osvobození jsme pak tvrdě zaplatili,možná i hůř než Německo za svou porážku-vytěžený uran je jen jednou ze známých položek.
Takže Rusy -Ne!a žádnou vděčnost,to už si vybrali.
Rus je původně árijec,ale degradovaný kalmyckými vlivy.Typická je pro něj krutost,primitivismus,ožralství a antisemitismus,vše zaobalené do jakéhosi zádumčivého fatalismu.Obzvláště nízké jsou jejich ženy.Ruské myšlení je na rozdíl od nás kolektivní,proto nám zcela cizí. Vzpomeňme Havlíčka Borovského a jeho Zápisky z Ruska,jak se ptá,zda Puškin a Lermontov jsou produkty tohoto systemu založeného na ponižování člověka,či zda jsou toliko lilie na hnojišti vykvetlé.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2008 21:20

No nevím,co se stalo pak a souvislosti s Ruskou roztažností jsou jedna věc.Prostý voják s kulomety za zády co tu vykrvácel je věc druhá.No a ukázka Českého hrdinství při odsunu Němců je věc třetí.Takže bych se sice nikomu neklaněl,ale úctu padlým VOJÁKÚM bych podržel.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 21 dub 2008 21:33

edelweiss: hrdinství je třeba uznat! Je ale poněkud zjednodušené přiřknout ho každému ruskému vojáku, ať už padl, nebo ne. Pamětníci by mohli vyprávět jak tu někteří ruští vojáci kradli a znásilňovali.. :!:
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 21 dub 2008 22:06

Přestože moje rodné město osvobodila Rumunská armáda a na Náměstí svobody byl odjakživa pomník rumunským vojákům, v květnu se vždycky na stejném náměstí konala oslava Rudé armádě, naší osvoboditelce ...

Město ve kterým teď žiju osvobodila sice ruská armáda, ale na amerických tancích ...

Několik mých příbuzných mají s ruskými osvoboditeli velmi negativní zkušenosti ...

Ač mě Maldigola několikrát na tomto fóru totálně vytočil a měl sem mnohokrát cukání ho poslat ke všem čertům, v mnoha tématech má naprostou pravdu a pod jeho příspěvek (viz. výše) se podepisuji.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2008 22:31

Ty negativní zkušenosti nejsou ojedinělé,mohu potvrdit (ale u mně to bude zaujatý pohled druhé strany) Nechci opěvovat ideje,chci jen trochu úcty před padlými,ani oni sem nechtěly a pochybuji že před válkou znali název země ve které mají hrob.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 dub 2008 22:49

Díky své práci jsem s Rusy celkem často v kontaktu a musím říct, že ano, oni jsou přesvědčení, že jim dlužíme. Hlavně za to jak nás po válce živili abychom neumřeli hlady, dodávali nám ropu a plyn, postavili nás na nohy z kapitalistické bídy a chránili nás před agresí z USA. A to všechno za cenu vlastního úpadku.
Kromě toho mají silný pocit Slovanstva, jehož jsou samozřejmě oni tou vyvolenou vůdčí silou.

Dle mého názoru je potřeba se před Rusy všemožně jistit, je to po Německu druhý národ s kterým máme ty nejhorší zkušenosti a nikdo neručí za to, že se nemůžou kdykoliv opakovat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2008 22:55

Netvrdím opak,oni v tom bludu o spáse všech národů (internacionála) léta žily,ovšem tak nějak to není o tom co si myslet o konci války.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 dub 2008 23:14

To byla odpověď na první otázku.
Ohledně konce války je pro mě hlavně zajímavé to, jak se Rusákům podařilo po napadení Finska (za což byli jako jediná země vyloučení ze Společnosti národů), po napadení Polska jako spojenec Německa (dva týdny po napadení Hitlerem jim vpadli do zad, což jim Poláci nikdy nezapomenou, na základě paktu Ribbentrop-Molotov, taky dnes víme co byla Katyň), po napadení Moldávie (součást Rumunska), po tom co Britové plánovali jako spojencům Německa bombardovat jejich ropné vrty na kavkazsku atd. vyjít z války místo jako agresor jako osvoboditel.
No, dějiny už zažily více podobných veletočů.
Náš úkol je se pokud možno proti Rusům jistit, jak jen to půjde.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 21 dub 2008 23:24

kdyby nebylo rusu tak se tady zdravime ne dobry den ale guten tag. nemecko vykrvacelo na vychode- to mi nikdo nevymluvi! a asi bez rusu by tady dnes z nas nebyl nikdo!
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 dub 2008 23:25

edelweiss má jistě pravdu v tom, že jejich hrdinové tu neumřeli pro Stalina a jako nástroj komunistů, ale jako bojovníci proti Hitlerovi.

Je to takovej soused, co vám pomůže proti Fritzovi a sám u vás doma pak krade od 1968 dalších 20 let a ještě vám znásilňuje ženu. A celou dobu u toho vykřikuje jak Vás osvobodil.

A jeden z příkladů jak nás osvobozovali:
http://zpravy.idnes.cz/urednici-neveri- ... domaci_ban

Cituju:
Věře bylo 14 a Nadě devět let.
Věru znásilnili sovětští strážní už v transportu na Sibiř. Ještě dnes vzpomíná se slzami v očích: "Ten, co mne držel, měl na obou rukou od zápěstí až po lokty zapnuté řemínky náramkových hodinek, zatímco druhý mi stahoval kalhotky. Věra volala maminku, ale i u ní klečeli strážní. Než ztratila vědomí, viděla Naďu, kterou voják nutil, aby otevřela ústa."
Stojí za to si to přečíst o našich osvoboditelích - důvod: Jejich matka byla za první republiky vdaná(po válce rozvedená) za Českého Legionáře v Rusku.


Vyhlazení Lidic
Celkem přišlo o život 340 lidických obyvatel (192 mužů, 60 žen a 88 dětí).

Rusové:
Jen 3 000 lidí hned po válce a to jen k vůli příbuzným. (Ženy, Dívky, Děti...)

To nepočítám ty desítky tísíc politických věznů, tisíce nemluvňat která se narodila ve vězenkyním (řeknete že nemáte rád Rusa, zavřou vás i ženu co je v 8 měsíci těhotenství, dítě se narodí a bez péče, tepla a jídla zemře za dva dny, tak děcko hoděj do jámy na odpad) - viz hroby nemluvňat u ženských veznic.... uranové doly, pronásledování a fízlování řízené z Moskvy.

Prostě podle mě Růsům VŮBEC ALE VŮBEC UŽ NIC NEDLUŽÍME A NEMÁME JIM ZA CO DĚKOVAT.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 21 dub 2008 23:39, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 21 dub 2008 23:32

Vsechno ma dve strany.
Kdyby se mocnosti domluvily jinak. Osvobodil by nas treba americky vojak a nastolil svuj rezim.
Myslim ze neni polozena otaza stastne.
Vdecime za zivot vsem vojakum (vsem, tedy ne jen Rusum),
bez nich, by jme tu asi nic nenapsaly.

Ale to, ze je za vsim hnusnej mocenskej boj a vojak je jen "loutka", je vec jina.

Americani behem druhe svetove valky, zasobuje nemecko nejen leteckym benzinem (nebo je to nejaka dulezita prisada). Rusko valci s nemeckem, ale presto mezi nima jezdi vlaky s hmotnym vyrovnanim, ja uz nevim za co. Urcite vite o dalsi spouste nepochopitelnych veci, co valku (valky) provazeji.

A ted mi rekneto o cem se teda vlastne bavime?!
O vojacich?
O politice?
O statech?
O penezich?

Diky dejinam se urcite da najit duvod, proc si muze nekdo myslet, ze mu neco dluzime. A stejne tak urcite muzeme najit, co nam dluzi ostatni.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 21 dub 2008 23:38

epetr2008: to znasilneni je hrozne! Ale pausalizovat to, je to same, jako kdyz nemec rekne, cech kradl v mem obchode = cesi jsou zlodeji. Tedy i Ty a ja...a ja muzu svedomite rict, ze jsem nikdy nekradl.
Stejne jako vecina ruskych vojaku, ze neznasilnovala.

V iraku za to soudej americany....
Tusim i britska armada neco takoveho mela.

To neni argument. Presto ze je to hrozne a nechutne.
Kdyby jsi videl, jakej bordel delala posadka v Milovicich a co se tam delo. Ani nemusi bejt valka.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2008 23:38

Primárně bych se bavil o vojácích,politika je hnus.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět