Rusove osvobodili CR... osvobodili Rusove CR?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dlužíme Rusům něco?

Ano.
4
6%
Ano, jsem komunista a když na Rusko pomyslím, tak se mi postaví.
4
6%
Ano, rád vzpomínám na zájmové kroužky lidových milicí.
0
Žádná hlasování
Těžko říct...
7
11%
Ne, jen Vary a Mariánské Lázně.
3
5%
Ne, co jsme jim dlužili si už ukradli.
27
42%
Ne.
20
31%
 
Celkem hlasů: 65
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 13 kvě 2008 13:09

edelweiss: Souhlasim s Tebou.

Vsichni dluzime Tem co umiraly, aby tu nebyla rise a vlada jedne rasy.
A zda dluzime Rusum? Britum? Francouzum? Polakum? Americanum? ....... a spouste dalsich narodu. Ba i nemcum, italum, japoncum....., jelikoz bez jejich odboje a spionaze pro spojence, by to asi take nebylo lehke zvitezit.

Ale co dluzime?
Mysli si snad nekdo, ze jsme dluh za osvobozeni splacely ruskyma zakladnama u nas?
Nebo ho ted budem splacet Americanum, umistenim radaru?

Spis si odpovezte jinak. Dokazete splatit dluh tak, ze pujdete hajit svobodu a demokracii na uzemi jineho statu, jako to udelaly tisice vojaku v 2.svetove valce?! O tom si myslim ze je ten nas dluh. V tom bylo i jejich hrdinstvi.

Ostatni je politika, penize a moc.


maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 13 kvě 2008 15:15

dovolil bych si upozornit ,že oblast vděčnosti,závazku,služby nebo oběti není materiální,ale jsou to věci čestné,zkrátka že za krev se penězi neplatí.Z toho vyplývá,že padlí ,ranění a spol.za svou oběť nemají nárok na nic konkrétního a není správné jim něco dávat nebo provádět nějaká plnění,neb by to ubíralo na jejich hodnotě směrované do věčnosti.
Přesněji: padlí =sláva=pomník=věnec=vzpomínka
Pokud je to jinak,třeba padlí=pozůstalí=finanční kompenzace=vymáhání
je to špatně.
Takže pokud vítěz bere peníze tomu,koho osvobodil,není víc než zloděj a plije na vlastní padlé.To myslím Rusi zvládli dokonale.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 kvě 2008 17:17

To-maldigola
S tím koncem cos napsal se dá souhlasit.Já bych nechtěl aby předem zmanipulované dotazy,kydaly na ty padlé hnůj.Voják je voják,kterej tupej mírovej civil ho chce od domácího krbu soudit???(pokud se někdo cítí kompetentní,nechť si stvoří stroj času a místo kecání nám to ukáže in natura :twisted: )A pokud jde o politická pozadí a spojitosti,tak to chce jasně pojmenované nové vlákno (třeba kydáme hnůj na Rusáky,nebo jiné národy) a tam se klidně bavme o tom ,jak kdo kde a kdy trpěl,co všechno nemohl,jak mu režimy ublížily atd.Tyhle ,,sračky´´ ale nevěšme na padlé vojáky,je to slaboduché a zbabělé.
:evil:
PS:nemám klapky na očích a netvrdím že Sovětská armáda a velení je svaté.Naopak chyb a zvěrstev nadělaly hromady.Pokud někdo chtěl vyloženě negativní názory,stačí se poptat Finů,ti si to užily jako málo kdo
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 13 kvě 2008 22:15

edelweiss píše:...
Pokud bys chtěl rozebírat hovadské chování vojáků všech armád,k civilnímu obyvatelstvu,tak se z toho hnusu poděláme všichni.Ovšem to nebylo cílem tvého příspěvku,ty si to zjednodušuješ na pouhé konstatování,pár událostí a hodláš tím negativně argumentovat proti všemu.
Mimo jiné partyzáni,jsou jen teroristy.Byly a budou,v civilu vydírají lidi,berou jim jídlo a vše co potřebují a postavit se jim na odpor znamená být označen za kolaboranta a postřílen i s rodinou. ...
Vkládáš mi do úst slova která jsem nevyslovil a přitom sám hned v další větě stavíš zjednodušeně všechny do stejné skupiny.Já naopak brojím proti zjednodušenému padlý voják = hrdina, a je mi celkem jedno na které straně bojoval.
Taky bych si nedovolil tvrdit, že každý partyzán se choval podle modelu který jsi načrtl.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

..

Příspěvek od Patrik V » 13 kvě 2008 22:50

Zaplatpanbu ze tady takle muzem verejne vo Rusakach diskutovat!! Vazme si toho, nemusi to tak bejt na porad.
CZ 200S (CZ750S2M1)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2008 00:41

To- Patrik V
Ještě ty nás straš!!! :lol:
To- Karl Třaskavina
Partyzáni to je skupina sama pro sebe,většinu jejich ,,bojových´´ operací,odskákali civilové.Mám za to že jejich činnost v oblasti,nutně upoutává pozornost vojsk a přímo vede ke ztrátám na civilním obyvatelstvu.Ve finále i války mají jistá pravidla a kdo nemá uniformu či nosí zbraň skrytě,je li chycen nemůže ani dnes počítat se shovívavostí.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 14 kvě 2008 07:40

smazáno
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 26 čer 2008 17:41

Jen pro ty co Rusákům fanděj, pár obrázků naši osvoboditelů - tentokrát z návštěvy v roce 1968!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 27 čer 2008 12:52, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 čer 2008 19:12

To- epetr2008
Jen pro tebe rok 1968 není 1945,z tohoto pohledu je tohle dost ubohá manipulace s dějinami.Ovšem proti gustu…..
Mmj.neříkal Topolánek ovce???Zdá se že až tak úplnou pravdu neměl.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 26 čer 2008 19:50

,,Jen pro ty co Rusákům fanděj, pár obrázků naši osvoboditelů - pořízeno v roce 1968!"

Právě proto jsem tam dával tu pomlčku.
Je to myšleno jako:,, Foto našich osvoboditelů z 1945 -- jen o něco později 1968."
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 čer 2008 20:00

Je to sice jeden totalitní stát ale při plnění dvou rozdílných úkolů.Ve 45 nešli po nás.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 26 čer 2008 20:26

To je pravda, ale když zakázali Američanům osvobodit Prahu, tak už móóóc dobře věděli proč to dělaj a ,,čí písničku" budeme muset chca nechca zpívat.

Lidi by měli vědět, že co jsme jim dlužili si už dááávno vybrali.
A to s i bez našeho svolení.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 čer 2008 20:50

Stále to není důvod pro moderní přepisování dějin a dále to kdyby,to už nezměníš.Kdyby pes n….l dál by doběhl.Takže buď rád že to dopadlo jak to dopadlo,že i žijeme a tu trochu úcty k padlým si podrž.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 26 čer 2008 21:05

O mrtvých jen v dobrém,ale můj názor je,že Rusům šlo hlavně o to,být v Berlíně jako první a urvat co njvětší krajíc.Něčí svoboda jim byla úpně ukradená.Navíc to co přišlo s nástupem komunistů bych jako svobodu neoznačoval
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 26 čer 2008 21:16

Ale jistě,naše ,,osvobození“ byl vedlejší produkt snahy ovládnout svět.Jenže za to ti padlý nemohli.Proto nesouhlasím se zobecněným odsuzováním.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět