Rusove osvobodili CR... osvobodili Rusove CR?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dlužíme Rusům něco?

Ano.
4
6%
Ano, jsem komunista a když na Rusko pomyslím, tak se mi postaví.
4
6%
Ano, rád vzpomínám na zájmové kroužky lidových milicí.
0
Žádná hlasování
Těžko říct...
7
11%
Ne, jen Vary a Mariánské Lázně.
3
5%
Ne, co jsme jim dlužili si už ukradli.
27
42%
Ne.
20
31%
 
Celkem hlasů: 65
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 21 dub 2008 23:42

edelweiss: pokud jde o vajaky, tak dekuji Ruske, Americke a vsem armadam co Hitlera a jeho sen znicily.


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 dub 2008 23:43

Rušští (Ukrajinští) vojáci přepadali pohraniční vesnice v Polsku, muže nabodávali na kůli, ženy znásilňovali a těhotným vyřezávali nenarozené dítě zaživa z břicha a sázeli se na jeho pohlaví(než matku i dítě hodili ještě zaživa na oheň).

Myslím že o Ruských vojácích se není potřeba bavit.


Jde o to, jestli Češi jako národ ještě Růsům něco dluží a nebo mají za co děkovat.


Jistě, tato otázka by byla jistě nesmyslná, kdyby nás Komunističtí Rusové sami nenapadli, nezotročovali a neokupovali víc než 20 let.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2008 23:48

Když už to máš rozhodnuté a i hlasovací otázky jsi uzpůsobil tomu co chceš slyšet,proč se tu pokoušíš o debatu?Tak rovnou napiš že jsou to hovada,že je nesnášíš a nemusíme se tu s tím pitvat.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 dub 2008 23:49

2 edelweiss

Jsou tam i neutrální odpovědi :twisted:
Navíc třeba to jiní vidí jinak 8) tak mě to zajímá :oops:

Jinak dnes večer byl na dvojce velice zajímavej dokument, Němky pamětnice tam povídaly jak Rusové pročesávali domy a volali ,,Dévočky, Dévočky" a když nějakou našli, tak jí znásilnili. Ať jí bylo 20 nebo 12.

Až to bylo v tak masovém měřítku, že sám Žukov!!! musel nařídit stažení vojsk z Berlína.

To, že stejné osvobození zakusila řada lidí od nás je stejně hrozné.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 21 dub 2008 23:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2008 23:54

Tak mi jednu neutrální jmenuj,zjevně máme na neutrální odpověď rozdílný pohled.Kromě ANO,NE což ani v jednom případě není vyčerpávající je tam hromada ,,ničeho´´
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 dub 2008 23:56

2 edelweiss

Hned ta druhá se někomu líbila :lol: :lol: :wink:
Navíc to prosté Ano nebo Ne je velice slušné :wink:
A třeba tu předposlední bych myslel že nikdo nedá stejně tak jako první :lol: 8) 8)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 dub 2008 23:59

Je jen že jim nic nedlužíme ale jistý vděk těm padlým cítit není nijak ponižující.Nic víc nic míň.No je to tvůj boj,já svoje řekl.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 22 dub 2008 00:04

_Stalker_: Německo vyhrálo v roce 1940 válku na západě díky českým tankům a ruské ropě.

Slovenská armáda napadla spolu s německem v září 1939 Polsko a pak po celou dobu bojovala proti rusům na východní frontě. Mimochodem, víte kdo byl největším československým leteckým esem ve druhé světové válce s 32 potvrzenými sestřely (minulý rok zemřel v Martině)? V protektorátu se měli češi jak prasata v žitě, prakticky žádný odboj tu neexistoval a nebýt Benešovy exilové vlády a těch pár dobrodruhů co šli bojovat proti němcům do zahraničí, tak sme byli ve světě braní jako Hitlerovi spojenci a jejich zbrojnice. Česká a moravská průmyslová města spojenci a rusové na konci války nebombardovali jen tak pro srandu králíkům. Ruské a americké bomby tu zabily pomalu víc našich lidí, než kolik jich na území čech a moravy padlo v boji proti němcům. A konečně, Rusko nás neosvobozovalo od fašismu ale rozšiřovalo svůj vliv směrem na západ a kdyby se nepovedl den "D" v Normandii (a že tam měli spojenci namále!), zastavila by se rudá armáda až v Paříži a Londýně a první americké atomové bomby by nepadaly na Japonsko, ale na ... hádejte kam?

Rusové (vedení) nás nevnímali jako oběti německé okupace a prostým vojákům to bylo jedno, protože ti dostali rozkaz a prostě šli (museli) ho splnit ...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 22 dub 2008 00:06

2 edelweiss

To že padlým vesměs patří vděk a úcta je bez debat.
Padlým a hrdinům vděčíme za vše.

Když je řeč o hrdinství, v tom pořadu mluvili i o 23 Ruských vojácích, kteří při protikomunistickém povstání v 50letech v Německu odmítli střílet z kulometů do demonstrantů. Samozřejmě je za to popravili. Ale to podle mě byli skuteční hrdinové. Rozhodně někteří z nich.
Hrdinství není jít vpřed, když ti na záda míří kulomet politruk se samopalem a padnout zbloudilou kulkou, ale odmítnout rozkaz k vraždění nevinných lidí, když víš že k vůli tomu možná sám zemřeš.


2 JirkaS
Sorry, nějak jsem to z toho nepochopil.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 22 dub 2008 00:37, celkem upraveno 5 x.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 22 dub 2008 00:15

epetr2008 píše:2 JirkaS
Nezapomínej na naše dobré piloty co padli v bitvě o Británii a to, co s náma začali Němci dělat po atentátu na protektora.
Máš pocit že na ně zapomínám? Vždyť sem jim ve svém příspěvku věnoval celé jedno souvětí.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 22 dub 2008 00:55

Nebylo to v nejakem dokumentu, kdyz rekl jeden ukrajinec proc bojoval za Stalina? Vite byl tu Hitler a Stalin....Stalin nebyl lepsi nez Hitler, ale aspon jsme mu rozumnely. (Samozrejme myslo rec, ne idealy)
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 22 dub 2008 08:19

Ze všech hrdinů si vážím nejvíce těch padlých ,cítím k nim dluh,který nikdy nebudu schopen splatit a jsem jim vděčný,protože mi na rozdíl od těch živých nic neseberou.
Rusy nesnáším kvůli roku 68 a nenávidím je jako třídu za to,že jsme jim museli poklonkovat.
..jen si tak říkám,jestli Rusi pod pojmem hrdina rozumějí to co my-tedy silnou individualitu,při jejich stádnosti to bude spíš nějaký mravenec,který splnil svou povinnost za fyziologickou mez...
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
bartus

Příspěvek od bartus » 24 dub 2008 20:55

epetr2008 píše:Rušští (Ukrajinští) vojáci přepadali pohraniční vesnice v Polsku, muže nabodávali na kůli, ženy znásilňovali a těhotným vyřezávali nenarozené dítě zaživa z břicha a sázeli se na jeho pohlaví(než matku i dítě hodili ještě zaživa na oheň).

Myslím že o Ruských vojácích se není potřeba bavit.


Jde o to, jestli Češi jako národ ještě Růsům něco dluží a nebo mají za co děkovat.


Jistě, tato otázka by byla jistě nesmyslná, kdyby nás Komunističtí Rusové sami nenapadli, nezotročovali a neokupovali víc než 20 let.
Tak byli to ruští, nebo ukrajinští vojáci? To je trochu rozdíl, Ukrajinci si své nacionální vášně rádi zchladili jak na Rusech samotných, tak na Polácích.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 13 kvě 2008 12:28

Žena i po letech vzpomíná na děsivou noc s partyzány

Na onen večer v dubnu roku 1945 nikdy nezapomene Květa Parmová z Frenštátu pod Radhoštěm. Jarní večer se jí tehdy jako patnáctileté dívce změnil v hotelu Tanečnica na Pustevnách v horor při děsivém řádění ruských partyzánů.

Květa Parmová je dcerou nájemce všech chat na Pustevnách a majitele turistické chaty Skalička na Skalíkově Louce. Jako dívka bydlela s rodiči v hotelu Tanečnica a v onen den tam byla jen smaminkou. Otec byl na chatě Skalička plné rekreantů a jako na potvoru nešel telefon.
"Nemohla jsem usnout. Mohla být už půlnoc, když najednou z okna vidím, že po nové cestě z Bečev k nám míří hrozný proud ozbrojenců. Máma poznala, že jsou to partyzáni," vzpomíná žena.
Její matka tehdy začala rychle budit zaměstnance hotelu. Ještě předtím stačila dražší šatstvo vhodit do koupelny a zamaskovat závěsem. Jakoby dobře tušila, že přijde rabování
"Příchozí dělali hrozný bugr, hned jich byl celý hotel.
Vzhůru byli hned jak zaměstnanci hotelu, tak hosté," líčí žena děsivou noc.
Když sháněli zaměstnanci topiče, který se jmenoval Němec, začali ozbrojenci hned křičet: "Á,áá! Dojče!," a nebezpečně hrozili zbraněmi.
Partyzáni rozrazili i dveře bytu správců hotelu. Tam zůstala patnáctiletá Květa sama. Jeden z nich namířil na dívku zbraň a panovačně řekl: "Půjdeš se mnou!" Dívka už byla dost velká na to, aby věděla, co jí může hrozit.
Zděsila se a rozklepala. "Hlavou mi letělo, raději mu vytrhnu tu pušku a zastřelím se. Ještě teď, když na to vzpomenu, tak se celá klepu," líčí žena z Frenštátu své pocity před namířenou zbraní.
"Naštěstí tam byli na dovolené dva učitelé z Ostravy. Jeden z nich ke mně přistoupil a řekl partyzánovi, že jsem jeho žena. Ozbrojenec byl soudný, že to pochopil a šel za ostatníma otravovat další ženy v hotelu. Stačil mi ale sebrat prstýnek. Ale v té chvíli mi to nevadilo," vzpomíná.
Partyzáni vtrhli do sklepů a začali se opíjet značkovým vínem a dalším alkoholem. Začali řádit.
"Vytahovali nahoru na patro peřiny, párali je a pobaveně řvali, že sněží. Ve sklepích rabovali, mouku či cukr smíchávali s pracími prášky. Ničili zásoby, rozbíjeli sklenice a kradli, co mohli. Máma přišla o krásný japonský servis, který mi slibovala jako věno. S počtem vypitého alkoholu rostla jejich zuřivost," popisuje Parmová. A dodává, že některé ženy pracující v hotelích na Pustevnách partyzáni znásilnili.
A ráno v kocovině odešli. "Ten jejich velitel Popov, ten se toho ale neúčastnil," říká žena s tím, že asi za tři dny se ruský velitel partyzánů přišel osobně kát za rabování otci Květy Parmové na chatu Skalička.
Otci Jaroslavu Krejčímu nakonec nezbylo, než omluvu přijmout. "Popovovi ale řekl, že to, co jeho lidé způsobili, je hrůza, a že mu má za zlé, že své lidi nezabrzdil," říká žena.
Patnáctiletá dívka zažila, že několik lidí z Pusteven a okolí partyzáni za spolupráci s Němci potrestali smrtí.
"Jeden mladík z Bečev, který chodil studovat do Ostravy, tak nedošel na lanovku. Měl tehdy sedmnáct. Partyzáni na něj řvali, aby stál. Když neposlechl, vystřelili na něj a on zemřel. Také si pamatuji, jak dva muže, kteří spolupracovali s Němci, odvedli partyzáni na louku na Maňácích. Tam si museli sami vykopat hrob a partyzáni je zastřelili," vzpomíná žena.
A dodává, že dva roky pak na místech hrobů rostla výrazně vyšší tráva než okolo.

Autoři:

Petr Broulík
MF DNES
http://zpravy.idnes.cz/zena-i-po-letech ... domaci_itu


Tak těmhle něco dlužíme? Oprátku??? :roll:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 13 kvě 2008 12:43

Mohl bych popsat i dokonané znásilnění rudoarmějci a to přímo na lidech blízkých.Nic méně to není předmětem debaty.
Pokud bys chtěl rozebírat hovadské chování vojáků všech armád,k civilnímu obyvatelstvu,tak se z toho hnusu poděláme všichni.Ovšem to nebylo cílem tvého příspěvku,ty si to zjednodušuješ na pouhé konstatování,pár událostí a hodláš tím negativně argumentovat proti všemu.
Mimo jiné partyzáni,jsou jen teroristy.Byly a budou,v civilu vydírají lidi,berou jim jídlo a vše co potřebují a postavit se jim na odpor znamená být označen za kolaboranta a postřílen i s rodinou.Odhalení pomoci partyzánům =totéž z druhé strany.Taky vezmi v úvahu České poválečné ,,partyzány´´ kriminální osvobozené vězně a jiné živly,jimž rudá armáda svěřila německé zajaté vojáky,na našem území je mučili a ubíjely ,,naši´´lidé ještě tři měsíce po válce.O způsobu pozdějších odsunů německého obyvatelstva z území Československa a jeho provedení bych pomlčel a to se dělo už po ukončení konfliktu!!!Objektivně se hovada našli úplně všude,takže z tohohle pohledu nelze být nikomu za nic dlužný či vděčný.Jenomže se na to (předpokládám) díváme z historického pohledu jako celku a tam už tyto jednotlivé události tolik nebijí do očí.Takže jako celek lze konstatovat že nás ,,osvobodily´´ a že i u nás jich vykrvácely tisíce a je jedno pod jakou myšlenkou či ideou.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět