Rukavice pri strelbe ano ci ne?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Rukavice pri strelbe ano ci ne?

Ano
13
24%
Ne
41
76%
 
Celkem hlasů: 54
michall

Rukavice pri strelbe ano ci ne?

Příspěvek od michall » 10 črc 2007 14:02

Zdravim,
nosite nekdo pri strelbe z pistole rukavice, jestli ano jake jsou zkušenosti?
Me osobne padly do oka jedny co maj tady tady ale chtej za ne docela dost.. A pak jedna klasika
- oboji jsou to bezprstaky.

Otazka je jestli se vubec vyplati do toho investovat (pisou taky ze to chrani ruku i v zime ale otazka je do jaky miry ze?)

Pripada mi ze by se to mohlo hodit, kdyz ne pri strelbe tak aspon kdybych se treba nekdy omylem do neceho pripletl 8)


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 črc 2007 14:11

No ale neříkáš na jakou střelbu to chceš.
Z pistole, z pušky nebo z luku :) ??

Pokud půjdeš večer v -30 za silného větru na venkovní střelnici, určitě se to bude hodit daleko víc než třeba růžové plavky.

A kdyby jsi se do něčeho připletl?
Už tě vidím jak řveš: ,,Ježiš marjá, Ježiš marjá, míří na mě s bouchačkou, kam jsem si dal tu rukavici, potřebuju vytáhnout bouchačku, ježiš márjá, snad mi jí žena nevyprala, kde jí mám......"
michall

Příspěvek od michall » 10 črc 2007 14:22

Z pistole - psal sem to uz nahore, staci umet cist..

Jinak tamto s tim "pripletl" bylo mysleno trochu s nadsazkou, ale kdyz uz to beres takhle tak samozrejme nebyl myslenej konflikt se zbrani, kdyz uz tak spis spis naka obycejna rvacka - ja mam svoje klouby rad.

Samozrejme bych do neceho sel jen v obrane ze, nejsem zadnej provokater... :roll:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 črc 2007 14:36

Tak máš bouchačku a nebo pěsti?

Neber to zle, ale je to jako ptát se jestli někdo při střelbě nosí kšiltovku.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 10 črc 2007 14:47

...mohu zde veřejně prohlásit, že jsem při střelbě ještě kšiltovku nikdy neměl (ale nestřílím žádnou ligu) :lol:
...a rukavice taky ne, ale to jsem ještě nebyl na střelnici v zimě :roll: 8)
michall

Příspěvek od michall » 10 črc 2007 14:50

Neberu, jinak pistoli bych pro obranu nepouzil (zatim), zacinam(i z te otazky je to poznat) takze se nejdriv neucim neco trefit, navic mam zp. samotne Becko takze ani nemuzu "nosit".

No ta otazka byla spis jestli se to hodi i tra v zime a tak, ale zatim se anketa vyviji vcelku jednostranne :)
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 10 črc 2007 15:00

obecne - obrannou strelbu je treba trenovat tak, jak muze v realu nastat.
Chodi-li nekdo z 95% v ksiltovce, mel by v ksiltovce trenovat.
Nosi-li nekdo od rijna do dubna rukavice, mel by cast treninku vyhradit i strelbe s rukavicema... Atd atd...
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 10 črc 2007 15:23

Přesně tak, je to o tom střílet tak jak bychom použili zbraň v reálu. Takže si občas zastřílím v plné polní včetně rukavic... a to se pak člověk diví jak jsou některé jednoduché věci složité...
A proto nemůžu hlasovat
Naposledy upravil(a) glock69 dne 10 črc 2007 17:08, celkem upraveno 1 x.
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 10 črc 2007 15:56

Tiez strielam obrannu strelbu. Preto v ramci pripravy na necakane obranne situacie navrhnem jeden parkur v ruzovych cerstvo vypranych plavkach, ruzovych cerstvo vypranych rukaviciach a v ruzovej tiez cerstvo vypranej ksiltovke :shock: No to som sa asi nechal prilis uniest predstavami. Aj ked v pripade ucasti nejakej fesnej slecny na preteku by to nemuselo byt na zahodenie. 8) . No a teraz vazne. Ak sa nosi zbran na obranu aj v zime, tak urcite treba natrenovat jej pouzitie v zimnej vystroji.
Cize tasenie v rukaviciach spod zimnej bundy, pripadne este aj spod svetra. Pokial ide o pouzitie rukavic v lete, tak aj to som uz videl pri jednom strelcovi IPSC. Ale iba pri jednom, cize asi to nebude to prave co dviha vykonnost strelcov.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 10 črc 2007 17:22

koupil jsem si nedlouho po pořízení pistole i rukavice vzor "klasika", protože mi připadalo, že mi zbraň až tak moc nesedí v ruce a hlavně se mi potí a tudíž mi klouže. Po několikaterém použití jsem je odložil a zjistil, že je to psychika. dnes už je nepoužívám i když ve střeleckém batůžku mají svoje místo. v každém případě jsem si musel zvyknout na trochu jiný úchop s rukavicí nebo bez. proto jak píše cmk - učit se střílet tak, jak může nastat reálná situace.
Jediné, kdy bych nad tím opravdu uvažoval - kdybych střílel jen mířenku a ty ruce se mi opravdu potily, tak jako ochranu proti klouzání zbraně. Ale to se dá odstranit i jinak.
venda

Příspěvek od venda » 11 črc 2007 08:14

doporučil bych spíše rukavice na golf koupit si od jednoho modelu pravou i levou a cit je velmi kvalitní.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 11 črc 2007 08:30

Tohle je fakt individualní...když se ti dobře drží kvér v rukavicích tak je nos. Každýmu je do toho prd i kdybys střílel v baletní sukýnce.
Aquila non captat muscas
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 11 črc 2007 09:52

Dovolím si oponovat, na některých soutěžích je střelba v rukavicích v propozicích zakázána.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 11 črc 2007 10:33

Tak hlasuju pro ne. I když neříkám, že občas by to nebylo potřebné. Byl jsem párkrát na venkovní střelnici v zimě a ruce jsou po chvilce ledový jak kuře z mrazáku a páskování se zmrzlými prsty mi taky moc nešlo. Ale po čaji z termosky a cigárku to zase šlo :D . Jinak rukavice mně osobně přijdou jako módní doplněk. Možná v tom budeš dobře vypadat, ale toť vše. Je to jako s řízením vozu v rukavičkách.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 črc 2007 12:31

2 all

Jenže na střílení v zimě jsou spíš dobré takové ty ,,rukavice do tanečních" a nebo nějaké z měkké kůže.
Případně ustřihnout poslední článek na ukazováčku na těch rukavicích.

Když si vezmeš bezprstové, stejně ti křehnou prsty a je to na prd.
Odpovědět