Ruger MARK 1 tactical carabine

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jak

Ruger MARK 1 tactical carabine

Příspěvek od jak » 11 pro 2005 14:58

Zdravím,
nevíte něco o této zajímavé karabině ráže .22?
Jediná informace, co jsem na internetu našel:
"Upravená malorážová karabina Ruger .22 LR Mk.1 Tactical, užívaná v rámci speciálních sil US ARMY pro zneškodňování hlídacích psů či detekčních čidel během zvláštních operací."
Budu rád, když mi napíšete mail: k.jan@quick.cz
Díky


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 pro 2005 16:42

No tak jestli je to tahle
Obrázek
tak je to obyčejná malorážková pistole Ruger MkII s dlouhou hlavní a přídavnou pažbou.
To o té US Army a "zneškodňování hlídacích psů či detekčních čidel během zvláštních operací" je blbost, jakou jsem dlouho neslyšel. :lol:
J a K

Ruger

Příspěvek od J a K » 13 pro 2005 15:33

Myslím, že by to měla být ona. Ale MkII musel logicky předcházet model MkI a myslím, že právě toto by měl být starší model (upravený do podoby karabiny). Zajímalo by mě, kdy se to vyrábělo a jestli je zbraň spíše určená pro drobný lov, či na sportovní střelbu. Vojenské využití jsme tedy vyloučili. Na stánkách Ruger o ní není ani čárka - asi se už nevyrábí.
PS: Znáte internet - člověk tam nalezne mnoho "užitečných" dezinformací... :?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 pro 2005 16:09

Můžu se mýlit, ale skoro bych řekl, že ta zbraň existuje pouze jako airsoftová hračka. :wink:
Nikde kromě airsoftových stránek o ní není ani zmínka. I ta fotka co jsem tam dal je odtud. A když se na ni pozorně podívám, tak se mi to zdá jako nesmyslný výtvor, protože:
1. Kdyby to dělali profíci od Rugerů, tak by tam bylo určitě posunuté hledí blíž k hlavni - takhle se nedá mířit, je to moc blízko oku.
2. Ta pažba mi připadá moc krátká - kdybys zamířil a vystřelil, tak tě závěr majzne pod oko.

No, ten bod 2 nemusí být pravda, ale to hledí by tak být nemohlo.
Myslím, že je to jenom airsoftová zbraň, při jejíž konstrukci se výrobce inspiroval pistolí Ruger Mk.1 a nazval ten model vymyšleným názvem "Ruger .22 LR Mk.1 Tactical" + připojil povídačku o US Army, čidlech a psech. Nebyl by to první případ.

Toť můj názor, třeba ji ale někdo najde skutečnou...
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 13 pro 2005 16:46

Řekl bych, že má Kubajzz nejspíš pravdu, zejména takhle umístěné hledí je nesmysl, musel by tam být dioptr, navíc, proč by se někdo trápil s výrobou něčeho, co není pořádná puška a jako pistole se to už vůbec nedá použít. Zbraň na uvedené účely pro "zvláštní operace" by jistě měla optiku a tlumič. Navíc si umím těžko představit odstřel hlídacího psa malorážkou. Psa by především uspali, a pokud by už útočil, mají jistě lepší prostředky.
Pokud skutečně někdo píše o použití automatické malorážky Ruger v USA, dovedl bych si spíše představit jejich pušku 10/22, v USA velice populární a neobyčejně rozšířenou. Ta se vyskytuje v mnoha provedeních "Tactical" např. na www.ironwooddesigns.com/2aprod/11022prod.html
www.themartialist.com/0104/twentyminute22.htm
Někdy asi nejsou ty 10/22 k poznání, ale jsou tam někde:
Přílohy
AUGsideL.jpg
SGNsideLB.jpg
J a K

Příspěvek od J a K » 13 pro 2005 17:33

Mně se to hned zdálo divné. Vždyť taková věc by nebyla k ničemu. Leda že by měla nějakým způsobem zablokovaný závěr = zrušení poloautomatické funkce (ovládaný rukou) + použití tlumiče. Vznikla by velice tichá zbraň, ovšem praktické využití zase chybí...
10/22 by jistě byla lepší a navíc by se nikdo nemusel namáhat s úpravou pistole na karabinu.
K dokonalému utlumení je však vhodnější válcový odsuvný závěr.
Návštěvník

Nesmysly

Příspěvek od Návštěvník » 14 pro 2005 08:30

Kubajzz: právě jsem změřil zdvih závěru Rugeru Mk. II - dělá to 37 mm. Tedy nic, co by ti na zbrani na obrázku mohlo rozbít držku. Když z toho střílím, držím zbraň (bez přídavné pažby) obouruč a kde mám hledí? 40 cm od oka. Standardní hledí z fabriky je dost hrubé, mít ho blíž k oku (jako v případě té zbraně s přídavnou pažbou), tak ho určitě měním za plátek s užším výřezem. Továrna jej nabízí, a Lešetínský kovář ho taky za 50 Kč hravě spíchne.

Obecně: když se podobné "karabiny" vyrábějí na náboje 38Spl i flobert, tak o ně prostě lidí zájem mají. Neřešte proč, nepřijdete na to. Ale včera jsem jich viděl plnou výlohu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2005 14:11

Hned v tom mém příspěvku jsem ten úder závěrem sám zpochybnil, prostě pokud se k pistoli nasadí pažba musíš počítat s tím, že ten závěr poletí prudce dozadu a bude se zastavovat pár centimetrů před obličejem.

Nicméně pokud by to byla zbraň střílející běžnou municí a mělo by s tím jít něco reálně trefit, hledí by mělo být jinde asi takto:
Obrázek

2Decoy:
Ten AUG je fakt síla. :lol:
Návštěvník

Dobré, až na to že...

Příspěvek od Návštěvník » 14 pro 2005 14:16

... pěkný obrázek, ale je to jen obrázek a realita je realita.
S Mark II při střelbě s oporou je soustřel (otevřená mířidla) do 3 cm na 50 m. Je to 6" hlaveň a střelivo SB. Největším zdrojem chyby jsou moje oči a dioptr by jistě pomohl, nicméně ta zbraň s nástavnou pažbou JE zajímavá.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2005 14:24

Já mám zase toho Browninga a vím co tyhle pistole jako Ruger MkII nebo Buckmark dokážou. Proti všem těm P22 nebo Moskytům je to jiná kategorie. O přesnosti to určitě není.
Celá ta debata ale vznikla na základě toho jestli karabina "Ruger .22 LR Mk.1 Tactical" existuje, a podle mě ne.
J a K

Karabina x puška

Příspěvek od J a K » 14 pro 2005 15:15

Karabina je takový hybrid pro toho, kdo nechce pušku a zároveň se netrefí s pistolí.
Oproti pušce je lehčí, proti pistoli nabízí delší hlaveň a pažbu - vrchol kompromisu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2005 15:52

Jak píše Decoy, pokud by chtěli použít mermomocí zrovna malorážku od firmy Ruger, tak by si vzali tu 10/22 a ne jak píšeš nějaký hybrid.
Obrázek
Návštěvník

Sorry Kubajzz

Příspěvek od Návštěvník » 15 pro 2005 08:23

ale to jste fakt těžce mimo. Kolem pistolí Mark II existuje ohromně silný kult. Proto jsou taky rozsáhle upravovány, výrobce nabízí standardně vrtaný závěr pro puškohled u modelu MK III a pokud jde o Mk II, výrobce paušálně schválil vrtání závěru pro puškohled, podobně jako Mossberg u brokovnic 500A.
K Rugeru Mk II existují z továrny 10" hlavně, modřené, šílených tvarů, a spousta dalších custom dílů.
Navíc v USA je dost oblíbenou zábavou jít v 12 letech do prérie a střílet na vše, co najdeš (a to se něco nachodíš, musíš se umět pohybovat atd.), místa je tam dost a buzerace nulová. Takový kluk začne s levnou nezničitelnou malorážkovou puškou nebo pistolí a drží se jí jako klíště, tak proč by si nedoplnil nějaké ladičské díly a zbraň si nepřetvořil k obrazu svému?

Takový kluk má moje sympatie, na rozdíl od našich myslivců, co si změří laserem vzdálenost a pak bum do nehybného živého cíle.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 pro 2005 08:32

OK. Ty úpravy vůbec nepopírám, jsou jich mraky.

Tak teda existuje "Ruger .22 LR Mk.1 Tactical"? Používá ho US Army pro zvláštní operace? Pro odstřel psů? Pro ničení čidel?
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 15 pro 2005 12:02

Kubajzz - co ja vim, tak se malorazkovy pusky pouzivaly (nevim jak ted) v US, Izrael je pouziva doted. Ale rozhodne ne tenhle hybrid, co je z airsoftovjech stranek. Tam se dozvime ze treba M4A1 je vyzbroj standardni vyzbroj Marinaku, coz je treba blbost jak vrata...

Pouziva se tohle, obvykle s tlumicem, jako je na tedlech fotkach. Co je to za typ z hlavy nevim, jestli ji nikdo nepozna, tak se vecer podivam do chytry knizky a pisnu...

Obrázek
Obrázek
Odpovědět