Ruger LCP

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 14 úno 2009 19:06

Miridla na takove zbrani jsou v podstate navic (ne-li k nicemu). Presto souhlasim, ze by mohla byt vyraznejsi. Pomuze natrit musku bilym lakem na nehty nebo nejakou reflexni modelarskou barvou.

Dlouhy krok spouste rozhodne neni konstrukcni nedostatek! Je to vlastne jediny zasadni pojistny prvek. Navic chod spouste je maslovy a lze si na nej snadno zvyknout. U zbrane s botkou zasobniku prodlouzenou do klinoviteho vybezku diky jistemu uchopu nemuze spoust pro zkuseneho strelce znamenat zadny problem

LCP nemam, vystrilel jsem z nej na dvakrat asi 6 zasobniku. Udrzet se na 10m v cernem na pistolovem terci neni problem. Chtit po teto zbrani strelbu na 25m znamena nepochopeni kategorie zbrane. Dost lidi se na tuto vzdalenost v cernem neudrzi ani se sluzebni pistoli :lol:


Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 14 úno 2009 19:17

Tak holt příště zkusím jen těch deset metrů-ve střelecký revý píšou že by měl na sedm metrů bejt soustřel dotýkajících se zásahů...uvidíme příští sobotu...

Ale trvám na tom, že ten dlouhej chod je blbost-pro potřeby bezpečnosti by stačil poloviční-třeba s větším odporem...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 14 úno 2009 21:12

Myslím, že dálka chodu spouště u zbraně tohoto typu je v pohodě. Přece s tím nepůjdu soutěžit na mířenku. Na jakou vzdálenost by se z toho v nouzi střílelo? Na 2O metrů asi těžko. Spíš tak 3 nebo 5. Daleko podstatnější je spolehlivost a nositelnost. Nositelnost je suprová a proti spolehlivosti jsem zatím žádné námitky neslyšel. Zatím jsem fakt rád, že ho mám.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 14 úno 2009 22:50

2predator

Zkus si zvyknout na tu delku kroku.Obecne se dari dobre soustrely spis s delsi mekci spousti nez s kratkou tvrdou. Po stovce vystrelu s tim nebudes mit problem, s vyssim odporem na kratsim kroku bys strhaval vic.

Jinak dotykajici se zasahy z takovehle zbrane...? Kdopak tu recenzi psal? Ze by 007 :lol: :?:
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 15 úno 2009 17:00

Jako já tý koupě taky nelituju, jen se snažím bejt objektivní. Spousta lidí totiž pěje chválu na svoje źbraně, ale jenom proto, že jsou jejich. Já chci bejt objektivní aby měli moje příspěvky nějakou hodnotu pro další zájemce o tuto zbraň.

"Obecne se dari dobre soustrely spis s delsi mekci spousti nez s kratkou tvrdou."

Jenže dobré soustřely jsou přesně to, oco u téhle zbraně nejde. Jde o to, abych byl v co nejkratším čase schopnej na bezprostřední vzdálenost nasypat grázloj do břicha co nejvíc kuliček, a dlouhej chod a ještě delší reset je na tohle prostě na hovno. Nehledě na moji fyziognomii ruky, kdy mám sice silný, ale krátký prsty.

Ale zajímaj mě další věci. Jak jste schopný s tím nastřílet vy? Třeba na těch patnáct metrů? A jak vypadá vývrt laufu u vás? Je hladkej jako sklo nebo tam máte taky stopy po obrábění?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Mack

hlaveň LCP

Příspěvek od Mack » 04 bře 2009 10:38

zdracim chlapi, jen by mě zajímalo co vám dělá hlaveň. Když jsem měl tuhle hračku v ruce v obchodě a zkoušel jsem si "sušit", rozborku a tak...co mě nejvíc zaujalo byla šíleně tenká stěna hlavně. Vim že Bw. neni kdoví jak výkonný střelivo aby to trhalo hlavně, ale tahle hlaveň mi přišla až¨příliš náchylná na poškození. Sám o ní přemýšlim, páč už mě nebaví tahat svýho SP-01 Shadow, kterýho mam prvotně stejně jen na střelnici. Předem dík za jakejkoli názor..
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 04 bře 2009 12:38

Mack: Pokud tedy chceš názor, tak tady je jeden OT: Kup si Kevina. :D
Ale trochu vážněji. Na jiném foru už jsem psal, že extrémní snižování váhy a rozměru zbraně má své hranice. Potom se to projevuje jako snižování trvanlivosti dílů jejich enormní subtilností a možnou destrukcí. V určité míře se to projevilo i u staršího dvojčete LCP a to je Kel Tec. A to už vůbec nehovořím o střelecké přívětivosti.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 04 bře 2009 21:40

Nikde, ani na zahraničních fórech jsem neviděl žádné problémy s laufem.
Ta pistole není dokonalá, třeba u té mojí mají spojovací čepy maličko tendenci vycestovat z rámu, no tak je tam holt čas od času zatlačím zpět.
(možná je to tím, že jsem tam namrdal dost oleje, nevím), nemile mě překvapila nízká přesnost (na 25 metrů mám problémy se trefit do terče :lol: , snad je to mnou...) spoušť má pro rychlostřelbu (v obranné situaci) příliš dlouhý chod, vývrt je udělanej dost prasácky-stopy po obrábění. Že by se ale něco mělo stát s laufem, toho se teda nebojím...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
ronnieb

Příspěvek od ronnieb » 18 bře 2009 14:11

ked budete kupovat LCP, dajte si pozor na factory extra built-in features ako napr prasklina na prednej casti ramu, aby ste nedopadli ako ja http://s632.photobucket.com/albums/uu48/ronnieb_01/
poriadne skontrolujte ram zvonku a podla moznosti aj zvnutra. tato prasklina na mojom rame je pri beznom osvetleni zvonku takmer nepozorovatelna, preto som ju pri kupe prehliadol,objavil som ju az pri cisteni po strelbe. teraz som zvedavy na priebeh reklamacie
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 07 čer 2009 22:25

Tož na tuto pistolku sem měl zálusk,díky vstřícnosti p.Pekaříka sem si mohl dvě ohrabat,taky došlo na střelbu a jak sem ju chtěl tak už ju nechcu.
Proč???
Oba kusy zápalník mimo střed
o mířidlech se nedá mluvit,je to spíše parodie na mířidla (to po ruské psl neskousnu)
Slabý úder,to bude potencionálně problém,jediné pozitivum toho byla lehčí spoušť.
Nakonec mně překvapil neplánovaný test Kevina,takže ten je sice bachratější ale je jednodušší a i mi střílel o dost lépe.
Asi sem našel krochnu na hraní a testy do budoucna,bude to Kevin ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 07 čer 2009 22:55

edelweiss :mam ty samé zkušeností s touhle pistoli , dost špatný uchop, zlatej Ruger KSRH 2454 .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 07 čer 2009 23:21

no ká chtěl neco ke kravatě :twisted: ale toto to nebude,po tom testu ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 09 čer 2009 13:41

Jó, po nějakejch 500 odstřílenejch ranách jsem dospěl k tomuhle závěru: Jelikož do novejch sérií montujou silnější vratná péra zápalníku (prej kůli bezpečnosti při pádu na zem), občas se stane (cca 1 výstřel z padesáti), že zápalník neudeří do zápalky dostatečnou silou aby došlo k výstřelu. Sice se na zápalku otiskne, ale neodpálí. To je u pistole tohoto určení tristní. Já to vyřeším výměnou té pružiny za slabší, a pak poreferuju, poněvadž ono to taky může být prostě vadnou zápalkou v náboji. I když se mi to dělo jak u Federálů, SB i přebíjenek, takže o vadné munici dost pochybuju. Problém je totiž v tom, že narozdíl od klasických DAO mechanismů, kdy stačí při selhání zápalky prostě znova zmáčknout spoušť, LCP nemá čistě DAO (proto ten měkký chod), bicí kohout se musí pohybem závěru vzad předepnout, aby spoušť začla zabírat (DA). Jakej průser by tato závada ve spojení s konstrukcí spouště mohla znamenat v praxi při obraně, jistě není třeba rozebírat.

Zajímá mě zda ostatní majitelé LCP nemají taky tenhle problém (vůbec by mě to nepřekvapilo :x )
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 09 čer 2009 15:17

Obranná zbraň musí být 100% spolehlivá. Vidím, že LCP není, takže o tom soudím, že to není dobrá obranná zbraň.
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 09 čer 2009 17:13

edelweiss píše:no ká chtěl neco ke kravatě :twisted: ale toto to nebude,po tom testu ,-)
Ke kravatě se hodí zlacený Kevin. :)
Odpovědět