Ruger LCP

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 26 pro 2008 18:03

2 predator
Myslim, ze Taurus ze soudobe produkce neni problem, ale je fakt, ze cenovy rozdil ca 5k nema cenu resit u zbrane, ktere chces sverit zivot.

Jinak ja mel i nejmensiho plastoveho Kahra v 9 luger a stejne jsem se vratil k revolveru. ...2Ondisek - prave kvuli lenosti, kdo to ma furt vybijet a nabijet :oops:


g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 26 pro 2008 18:58

Docela mě štve, že jsem to LCP ještě neměl v ruce. Ale nezdá se mi, že by Ruger vyráběl zmetky. Z hlediska trvanlivosti a spolehlivosti bude z tady zmiňovaných Glock 26 či ty revolvery, jenže to už není lehké - a když ano, tak určitě ne ploché :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 26 pro 2008 20:13

No když scháníš něco plochého tak co PPS?
Přílohy
WAP10001.jpg
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 26 pro 2008 20:14

A ještě pohled zhora...
Přílohy
PPS032.jpg
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 27 pro 2008 13:32

Jo, jenže to už zas váží přes půl kila. Tak jinak.
Je tady něco, co by bylo stejně ploché, lehké a malé jako Ruger LCP, aniž by to byl Kel-tec či Kevin a v ráži min. 9 Brow. :?:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 27 pro 2008 15:02

Baikal PSM. Nebo jak se ten krám jmenuje.

http://www.baikalinc.ru/en/company/267.html
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 27 pro 2008 22:02

Hele, prolézal jsem dneska z nudy web a u řeháků mají v komisi siga P232 za necelých 7000. Být tebou tak do toho jdu... 8) http://www.*****-lov.com/detail.php?id=168
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 30 pro 2008 18:45

Sig je pěknej, ale není lehkej :cry:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 22 led 2009 20:34

Tak už jsem si vystřelil. Zdaleka nekope tolik jak jsem čekal. Takže už neváhám a jdu si pro něj. Navíc se mi líbí :lol:
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 30 led 2009 01:58

Pánové.

Osahal si někdo toho Rugera? Pořád se mi honí hlavou, že bych ho pořídil.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 30 led 2009 12:07

Tak už ho mám. Malý, lehký, placatý, spoušť delší, ale lehčí než u Kevina. Už má černou hlaveň. Drží se mi líp a řekl bych, že míň kope. Jako další plus hodnotím to, že nemá ty odfuky, takže proti Kevovi by tam měl být vyšší výkon. Vystřeleno 50 ran bez jakéhokoliv problému. Přesnost rozhodně dostačující, snad by stálo za úvahu zvýraznit mušku, ale na druhou stranu u zbraně tohoto určení je to asi skoro zbytečné. I když člověk nikdy neví. Zatím jsem fakt spokojen
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 30 led 2009 17:31

Nákupka už je doma, až bude čas hurá pro LCP... :wink:

Tahle pistolka je přesně to co potřebuju. Jistě, nečekám od toho zázraky co do životnosti. V americe prej výrobce dává záruku na 3000 ran. Já ale nemám v plánu z ní toto množství někdy vytřílet. Leda že by se přemnožila černá zvěř a nutná obrana by byla denní chléb... :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 30 led 2009 18:40

No na divocaka bych tim teda nestrilel, ledaze bys chtel trenovat cross. Abys ale behal pekne rychle, to prase jen naseres... a nasrany prase je rychly jako prase :lol: :lol: :lol:
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 31 led 2009 08:06

Nemyslím že by myslel..... :o
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 14 úno 2009 17:18

Tak LCP už je doma, a abych se přiznal, mám z něho rozporuplné pocity.
Dost mě překvapila přesnost- nečekal jsem zázraky, ale na 25 m jsem za úspěch považoval každý zásah, co byl v terči. A než jsem si zvykl na debilně dlouhý chod spouště (byť měkký a plynulý), měl jsem co dělat ten terč na 25 m vůbec trefit. Tak jsem si to trochu ulehčil, a dal terč na 15 metrů. Ať jsem se snažil sebevíc, ne a ne to udržet v černém, nakonec to však většinou v černém skončilo, o nějakém trefování desítek však nemůže být řeč. Nicméně, pro obranu na krátké vzdálenosti to samozřejmě stačí, čekal jsem ale víc. Nutno dodat, že jsem byl při střelbě dost promrzlý, kdyby bylo teplejc, mohlo to snad bejt lepší.

Spolehlivost taky není absolutní, stříleno náboji SB a ze 100 ran se to jednou kouslo, asi vlivem mrazu a většího množství vazelíny tetra gun... :lol: snad se to taky rozchodí...u nových zbraní se občas něco zasekává...

O úchopu nemá cenu psát, to si musí každý vyzkoušet. Jen dodám, že zpětný ráz je kůli nízké hmotnosti zbraně dost silný, ne však nepříjemný.

Zbraň je celkově velmi pěkně zpracovaná, byť má znatelné vůle ve vedení závěru i v uzamčení hlavně. No jako takovej zmenšenej Glock :lol:

Jako největší "vadu" bych označil vývrt hlavně, který prostě není řádně vyleštěn a jsou zde patrné stopy po obrábění (ano, ve vývrtu laufu :!: ), což mne vzhledem k jinak perfektnímu zpracování dost udivilo...

Největší přednost zbraně je bezpochyby perfektní nositelnost, v kapse u džín o ní za pět vteřin nevíte...a to je hlavní důvod, proč jsem si ji pořizoval.

Za konstrukční nedostatky bych označil onen dlouhý chod spouště a zbytečně mělká mířidla. S tím si soudruzi v USA ještě mohli pohrát.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět