Rozoberanie vzduchovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Technik

Rozoberanie vzduchovky

Příspěvek od Technik » 03 čer 2006 21:53

Prosim vas, poradte mi.

Ja mam doma vzduchovku Slavia 630, a minule som do nej omylom
nalial olej do piestu. Vzduchovke nie je nic, ale nastalo tkzv. dieslovanie
oleja a spalilo mi to tesnenie. Potreboval by som vymenit za nove, ale
neviem ako sa rozobera vzduchovka. Poradte mi prosim.
Skusal som to uz, ale dal som dole len drevenu pazbu a v rukach mi zostal iba piest s hlavnou. A neviem co dalej. Mam zopar otazok.

1. Moze mi nieco vyskocit co by som nevedel poskladat?
2. Pri rozoberani vzduchovky, nie ja spruzina napnuta?
3. Ma to vela sucastiek.
4. Ake naradie budem potrebovat?

za odpovede vopred dakujem.


HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 03 čer 2006 22:21

Buď v klidu, stačí ti plochy šroubovaček... Nic ti nevyskočí, vela sučiastiek to nema, to se ti zda... Normálka odšroubuj ten zadní velký uzávěr a vyskáče ti to všecko (pružina, píst s těsněním). Spoušť poskládá zpátky děcko z mateřské školky...
Viper

Příspěvek od Viper » 04 čer 2006 20:58

Jo, taky jsem to dělal. Kamarád mi dal vzduchvku na opravu (nechal ji přes zimu válet v garáži a divil se proč to nestřílí). CZ75 rozeberu pod 10s, ale rozborku vzduchvky jsem ještě nedělal. Odšrouboval jsem pažbu, pak tu zadní matici a všechno vytahal. Mělo by to jít volně, nic nedělat násilím. Po důkladném vyčištění (a bylo potřeba) jsem to dal všechno zpátky - dokonce na první pokus. Prakticky se nedá nic zaměnit. Pro trochu šikovného člověka je to záležitost hodiny. Kamarád byl spokojen (ještě jsem mu přidělal a nastřelil optiku) a střílí dodnes.
banjo

Příspěvek od banjo » 06 čer 2006 16:25

Jen drobné upozornění:
pro rozebírání pracovního válce pružinové vzduchovky se používá "spring compressor" - zařízení umožňující postupné uvolnění tlaku hlavní pružiny. Na netu jsou dostupné informace v angličtině. Hlavní pružina je totiž stlačená i v klidové poloze. Nevím jak u Slavie, tam to snad jde, ale u Gamovky bych rozebírání bez patřičného vybavení rozhodně nikomu nedoporučoval. Zátka, kterou je válec zezadu uzavřen je pořádný kus železa a kdo bude rozebírat Gamovku šroubovákem, koleduje si o průšvih. Nemluvě o tom, že si nedovedu představit, jak by se to potom zase skládalo dohromady.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 čer 2006 16:43

Ve Slávii je tlak minimální to je v pohodě. U Hatsana je to taky v pohodě. Je to schválně tak dělané, aby tam bylo jen velmi malé předpětí.
Zato u B4 jsem měl co dělat, abych to dostal zpátky, musel jsem si pomoct zátěží z kovadliny. A to nejsem žádný suchar. :lol:
Schválně se koukněte kolik to péro vyčnívá v klidu ven. :evil:
A to k tomu ještě připočítejte uzávěr. Napodruhé mi pomohla přítelkyně, když tam klepla zajišťovací kolík, zatímco jsem to celou vahou tlačil proti zdi. :roll:
Přílohy
B4_předpětí.jpg
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 06 čer 2006 16:51

Jojo, na te moji 803ce to vyčnívá cca stejně. První zpětná montáž v klidu, rukou do postavené pušky.. Napodruhé už to chtělo hadr přes ten rozdupany uzavěr (páč už to dost bolelo). No a napotřetí už sem byl psychicky i fyzicky na dně (to byly nadávky) - asi 15 pokusů, ruka rozedřená, tak sem se na to musel vykašlat a udělat to ráno :lol:
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 06 čer 2006 17:11

slávii rozebereš úplně v poho i ji složíš-já to poprvé dělal asi v 13 letech a měl jsem problém tam dostat jen pružinu-ale to tobě určitě nehrozí :lol: -nemusíš se ničeho bát.Stačí ti jen plochý šroubovák a nějaka tyčínka na vyklepnutí kolíku-potom povolís hlaveň,jako kdyby jsi nabíjel a jezdec ti vytlačí ven píst-potom ho trošíčku povytáhneš do toho výřezu a vytáhneš jezdca,který ti uvolní píst-a ten už ti sám vyjede-jen tak pro zajmavost-dřív se místo umělého těsnění dávalo kožené a dokonce tam pasovalo z obyč pumpičky-jen se tam vrzla šírší podložka.Až odšroubuješ těsnění a vymeníš ho vytří válec jen jemně naolejovaným hadrem a dej to tam vše zpátky stejně jak když si to rozebíral a hotovo :wink:
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 06 čer 2006 17:57

Pozor na pojem "jemně naolejovaný hadr"... doporučuju naolejovat tak, aby člověk při ohmatu stěny musel chvilku váhat, jestli je to vůbec namazané...
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 06 čer 2006 18:03

tak nějak-souhlasím-spíše vytřít do sucha
Odpovědět