rozdily mezi 1000 Pro a Load Master

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
freak

rozdíly mezi 1000 Pro a Load Master

Příspěvek od freak » 10 črc 2006 21:15

Prosil bych zdejší přebíječe o vyjádření ohledně rozdílů mezi Lee 1000 Pro a Lee Load Master - jedná se mi hlavně o spolehlivost - případné rozdíly při manipulaci se zápalkami?/ budou používány pláštové střely - budou stačit 3 matrice v 1000 Pro na produkci dostatečně kvalitního střeliva?(pokud to nebudu žehlit zvlášť, jako že se mi do toho moc nechce) / trvanlivost hardware lisu?/ nějaké další dle vás podtatné rozdíly. Hlavně sem nepište že Lee je na nic atd. - je mi jasný, že jinde je jiná kvalita, ale taky cena. Díky za odpovědi.
ps. Budu přebíjet 10mm Auto(cca 200 měsíčně - aspoň ze začátku, pak asi víc). Tak mi sem nepište, že se mi to ekonomicky nevyplatí, ať ot beru od Limitu...


Marksman

Příspěvek od Marksman » 11 črc 2006 11:37

ahoj,

oba lisy su na pistolove naboje (pusku nimi neprebijes) a od tejto firmy je z poloautomatov jednoznacne najlepsi LOAD MASTER i ked i on ma svoje muchy v zapalkovaci. Nieje to totiz idealne riesenie a obcas sa zapalky zaseknu. Celkovo ma vsak velmi poctivu a tuhu konstrukciu so silnym baranom, aby sa aj pritom velkom pocte lisovanych nabojnic na jeden zdvih manipulant nenarobil.

ohľadom LEE Pro: ide o zjednodusenu verziu LM ale postavenu na modifikovanych ramoch z Turretov (tych starsich nie tych tohtorocnych) co sice staci ohladom na pocet lisovanych nabojnic na jeden zdvich (3), aby sa clovek nenarobil ale tuhost uz trosku horsia. Osobne si myslim, ze ta stvrta matrica tam bude chybat - nikdy nevies ci nebudes potrebovat kvalitne zazehlit (a robit to znovu zo vsetkymi nabojmi oddelene potom co ich prebijes je ako pises aj ty dost nechutna robota). Inak zapalkovac sa tu tiez lubi kusnut rovnako ako u LM - to maju spolocne, no domackymi upravami sa to da vylepsit. Uz som vsak pocul i to, ze vlastnici tychto lisov radsej tento zapalkovac vyhodili a nahradili niecim inym.

Celkovo hovori pre LEE Pro cena a pre LM lepsia kvalita (a tiez vyzsia cena :( ). Uvedeny vypis pochadza ohladom Mastera od kamosa (prebija nim) a ohladom Pro cisto len sprostredkovane od ludi ktory sa snim stretli. Celkovo by to malo byt dost objektivne. Dufam, ze sa prida niekto kto ho pouziva.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 11 črc 2006 11:50

používám cca 3 měsíce Lee pro a krom popisovaných zádržek na podavači zápalek nemám vážnější problém (musí se to hlídat) od té doby co jsem řetízek nahradil táhlem (dosud najeto cca 2500).
Zmetkovitost cca 2% vlivem zápalkování, možná s jinými nábojnicemi by to číslo bylo nižší.
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 11 črc 2006 16:14

Několik let jsem přebíjel na Lee Pro 1000. U tohoto typu záleží na tuhosti nábojnic. Přebíjel jsem .357Mag-v pohodě, 9Lug-už je tužší, ale ještě to šlo, .44Mag-tam už jsem měl o mašinu strach, tak jsem 1. operaci dělal na jednooperáku. Proto jsem také lis prodal a sháním festovější. Nejlepší by bylo vyzkoušet u někoho, co bude lis při tvé ráži dělat. Pokud to bude tak na doraz, bude i opotřebení rychlejší.
magda858

Příspěvek od magda858 » 12 črc 2006 12:35

Rád bych se zeptal, jestli u PRO 1000 jde udělat postup jako na turretu: nejdřív si odzápalkuji, pak ručně ozápalkuji zápalkovačkou a potom na lisu laboruji náboje včetně zažehlení najednou. Dík za odpověď
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 13 črc 2006 16:14

Nepůjde na něm přidělat prachovač na první pozici. Nemá tak dlouhý táhlo. Nemám zkušenost s Turretem. Tady otáčí spodek s nábojnicemi a přeházet matrice sice jde, jen bude problém s tím prachovačem. Normálně jde vyhodit kalibrovací matrice a udělat náboje běžným způsobem, ale není už místo na žehličku.
magda858

Příspěvek od magda858 » 13 črc 2006 22:31

Díval na stránky LEE a mají tam Turreta v provedení de luxe a Classic. Jaké jsou mezi nimi rozdíly(kvalita, pevnost...)? Dají se oba koupit i 3- operační s autoindexem? Ten Classic je podstatně dražší, je i lepší? Máte s nimi někdo zkušenosti? Děkuji za odpověď
magda858

Příspěvek od magda858 » 17 črc 2006 21:01

A ještě jeden dotaz-funguje turret i s prachovačem LEE PRO - AUTO- DISK? Údajně je tam trošku jiné ovládání( řetízek místo pružiny) tak bych zase nerad koupil něco, co budu rychle prodávat a kupovat to druhé...Děkuji
Odpovědět