Rossi Puma 92 - podavani naboju

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Rossi Puma 92 - podávání nábojů

Příspěvek od Harquebusier » 05 lis 2007 10:33

Mám problém s podáváním nábojů v pákové opakovačce Rossi. Je to ráže .38 Sp./357 Mag. Zatímco s těmi prvními funguje naprosto bezchybně, delší magnumy se dost často při podávání do NK šprajcujou - řekl bych v průměru tak každej druhej. :( Už jsem se snažil náběhy trošku zaleštit, ale nepomohlo to. Více pomáhá "máznutí" kritických ploch olejem, ale to je řešení jen pro pár prvních ran.

Z diskuzí na různých fórech vidím, že to je celkem běžná závada, spíše by se dalo vlastnost těchto flint. Nemáte někdo radu, jak to poléčit? :?:


Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 15 lis 2007 11:44

Nikdo nic? Že by sem nechodil nikdo, kdo tuhle flintu má?

Zkusil jsem stříknout nábojnice sprejem na mazání řetězů motocyklů, pomáhá to proti vzpříčení sice více než olej, ale nevýhoda je, že je to takový lepidlo... :?
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 15 lis 2007 13:45

Jak píšeš, už se to tu řešilo a nevyřešilo. Dělá mi to také. Zkoušel jsem ten spodní náběh, tu skluzavku vyleštit, ale pomohlo to jen trochu. Někomu se osvěčila větší razance při opakování, ale je to také jak kdy.
Uživatelský avatar
Tomáš Krejčí
Příspěvky: 37
Registrován: 06 říj 2006 12:20
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Tomáš Krejčí » 15 lis 2007 20:37

Mě pomohlo zahladit konec závěru po kterém kloužou ty dva kameny co ho aretujou. A u nich samozřejmě více zaoblit rohy co po závěru kloužou. Dále pak používat co nejhlubší zalisování střely do nábojnice, popřípadě nábojnice o chlup zkrátit.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 08 pro 2007 12:51

Tak jsem dnes trochu přibrousil ten spodní náběh do komory. Původně tam byl jen malej rádius, kterej jsem již dříve leštil, ale moc to nepomohlo. Nyní jsem to tedy přibrousil, udělal jsem opravdovej náběh a po prvních zkouškách to podává o dost líp - a to je tam stále hrubej povrch po broušení. Počítám, že až to vyleštím, bude chodit (snad) bezchybně.
Konzultoval jsem to odebrání materiálu s odborníky a prý se není čeho bát. Dno nábojnice je 3 mm silné a při vytvoření rozumného náběhu tedy vydutí nehrozí.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Rossi 92

Příspěvek od Bonanza » 08 pro 2007 14:01

Tak jsem honem běžel do trezoru, vyndal 8 x SB .357 polopl.-SP, naládoval a všechny šly krásně hladce tam , do laufu a obloučkem vyskákaly pomocí páky ven. Asi mám kliku, že mě to problémy nedělá. A to jsem Rossinu koupil u Brymů jako poslední kus, což někdy může být nějaká lehce vadná, či nefunkční, a nikdo ji nechtěl a čekali na posledního tuponě až ji koupí. Tak to byla asi opravdu klika. Je pravda, že musím při nabíjení razantně mávat nabíjecí pákou, žádné šetření mechanizmu, ale prát to tam pod tlakem ( a psát to hráběma).
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 08 pro 2007 14:28

To bonanza: Jak dlouho jí máš?
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Rossi 92

Příspěvek od Bonanza » 08 pro 2007 16:47

Máš určitě dobrý dotaz. Tedy: mám ji asi rok, ale hlavně, není z vystřeleno 100 ran, kolem 7O-8O. Možná to bude zlobit a ž bude více zajetá a mít nějaké vůle.. Sděl stáří Tvé prérijní růže.
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Příspěvek od Dancek » 08 pro 2007 19:25

Rossinu v ráži 38 Sp./357 Mag. mám od března tohoto roku, vystříleno přes 600 nábojů, továrních i přebíjených, problém s podáváním ani s vyhazováním neznám. Mám jediný problém, továrním střelivem střílí na 50 m i při úplně vytažených "schůdcích" z pod hledí podle druhu střeliva o 25 až 30 cm nad záměrný bod. Chce to ještě snížit hledí nebo zvýšit mušku. Máte někdo podobný problém, popř. jak jste jej vyřešili ? Za odpověď děkuji.
Dancek
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 08 pro 2007 20:16

To bonanza: Moje Puma je nerezová, koupil jsem v únoru 2002 a střílím z ní asi tolik jako Ty, tak si ty svoje počty vynásob pěti nebo šesti rokama a máš její počet vystřelenejch nábojů. :-) Jinak střílí velmi přesně, taky hezky vypadá, vyleštil jsem pouzdro závěru a obě hlavňový objímky do vysokýho lesku, dřevo jsem zbavil tý jejich nesmyslný napouštěcí látky co vypadá jako asfalt, vybrousil do hladka a napustil olejem. Plastovej podavač zásobníku (takovej ten hnusnej žlutej chlupatej špunt) jsem nahradil pěkným mosazným. Je to velká krasavice, ale to podávání magnumů mě fakt sere. :-( Furt to není ono. Měl by někdo tip na puškaře, kterej by se tím dal zaúkolovat?

To Dancek: Je to normální. Ten problém má s těmito zbraněmi spousta lidí, je to běžnej dotaz i na americkejch fórech. Řešej to instalací vyšší mušky. Já ty brazilský indiány podezírám z toho, že ty flinty ve fabrice zkoušeli jen s municí 38 Spl., protože tu podávaj dobře a rozsah hledí mu taky odpovídá. Apropos, máš Rossi, nebo Tauruse? Jestli jsi ji kupoval novou a je to Rossi, musela být pěkně dlouho ve skladu, protože Taurus tu výrobu převzal už v roce 2003, nebo tak nějak.

Ještě k těm nízkejm muškám: Můj otec si před lety koupil malorážku Rossi, tu pumpu, taky je to kopie Winchestera. V ráži 22 Mag. a ta na 30 metrů střílela s hledím úplně dole cca 35 cm nad záměrnej bod, tedy výrazně víc, než Tvoje Puma. Muška se musela zvýšit o nějaký 4 nebo 5 mm. Nevýhodou tý zbraně je, že nemá možnost žádnýho méně výkonnýho střeliva, se kterým by chodila líp. :?
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Příspěvek od Dancek » 08 pro 2007 22:03

Kupoval jsem ji letos v březnu novou v Kozapu Uh. Brod, je to Rossi model 67 (někde bývá uvedeno 067). O koupi Rossiho Taurusem jsem věděl a obával jsem se, že už ji novou nekoupím, ale v Kozapu mě uklidnili, karabiny jim prý chodí. Zrovna měli pouze 1 ks s 16" hlavní který chodil po nějakých výstavách, byl pošlechtěn jejich puškařem a nejevili zájem mi ho prodat, ale v průběhu necelého týdne jim přišla zásilka 20 kusů. Zkoušel jsem dvě s 20" hlavněmi, první šla hrozně ztuha a tu druhou jsem vzal. Takže Rossi jich musel mít (možná ještě má) na skladě docela dost.
Dancek
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 09 pro 2007 09:42

To Dancek: Přemejšlel jsem o té nevhodnosti mířidel pro dvě ráže, které se svou výkonností velmi liší. Nemám to sice změřeno, ale odhaduju, že průměrně výkonná .38 Spl. (ne +P) dá z 20'' hlavně nějakých 300 - 320 m/s, zatímco .357 Mag. určitě 500 - 550 m/s. To se určitě nedá "obsloužit" jedněma mířidlama, tak mě napadlo zeptat se v Kozapu, jestli by nemohli dodat vyšší mušku komplet s přední hlavňovou objímkou. Její výměna je otázkou minuty práce se šroubovákem. Koukám, že jsi "od Hradišťa", nechceš se tam zeptat? :D
Vychází mi, že pro magnum by muška měla být vyšší o 1,5 - 2 mm. Moje Puma (model 67) má záměrnou délku 415 mm.

P.S. S .38 Spl je nastřelená přesně na střed, s .357mou jde malinko doleva (munice S&B). Dělá Ti to taky?
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Příspěvek od Dancek » 09 pro 2007 18:27

To Harquebusier: Náboji 38 Spec. jsem vystřelil pouze několik ran, když jsem si myslel že jsem je při přebíjení příliš zaškrtil a měl jsem obavu z možných vysokých tlaků. Říkal jsem si, že karabina by měla bez následků snést vyšší tlaky než revolver 38 Spec., tehdy mě ale zajímaly víc známky vysokého tlaku než kam to střílí. Továrními jsem nestřílel vůbec.
Tovární náboje 357 Mag. mi chodily stejně jako Tobě doleva nahoru. Jednou jsem narazil na ochotného správce střelnice, který mi sice nepůjčil hradla, ale sám si přes ně mojí zbraní střelil. Náboji Magtech 357Q s 8,1 g střelou naměřil 590 m/s, s náboji SellBell s 10,25 g střelou 480 m/s. Náboje SellBell byly nové, s původní vyšší laborací by byla asi rychlost vyšší.
S dotazem v Kozapu na mušku jsem buď nepochopil tok Tvých myšlenek nebo máme mírně odlišné zbraně. Na mojí je je u ústí hlavně plastová objímka spojující hlaveň se zásobníkem a kousek dál od ústí je v drážce hlavně muška. Muška je ale v drážce naklepnutá a nijak nesouvisí s hlavňovou objímkou. Ty máš mušku v hlavňové objímce ? V Kozapu se samozřejmě mohu zeptat, jen bych rád přesněji věděl na co se ptát.
Dancek
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 09 pro 2007 19:18

To Dancek: Moje provedení se asi malinko liší - na zbrani není nic z plastu a hlavńová objímka nese mušku. Je to vidět třeba zde (Rossi je dole):

Obrázek

Na stránkách Kozapu ta první karabina shora to má také tak. Nechci Tě nijak zatěžovat, ale když budeš mít do Kozapu cestu a pokusíš se mi to zjistit, budu rád, můžu jim sice poslat e-mail nebo zavolat, ale lepší je to vždy osobně. Zprávu můžeš dát buď sem do soukromých, nebo e-mailem na Raptor.1@seznam.cz . Vlastně by stačila i stávající objímka s normální muškou, nebo i bez, ta vyšší se dá snadno vyrobit, je to kousek plechu. Tak můžeš dotaz pojmout obecně, jak je to s náhradníma dílama na Rossi Puma.

Jinak po víkendovém ladění podavače a NK už Puma podává celkem solidně, ale s pákou se musí energicky, jinak se stává, že vázne...
l.trta
Příspěvky: 141
Registrován: 24 říj 2010 14:19

Re: Rossi Puma 92 - podávání nábojů

Příspěvek od l.trta » 23 úno 2011 00:18

Zdarec..Chtel bych se zeptat jestli pouzivate SnB .38 SPL a 357 M SP nebo FMJ??V ceskem navode u teto pusky(mam ji v nerez)pisi varovani nepouzivat FMJ naboje z dusledku ze jsou vyrovnany za sebou v trubicovem zasobniku by mohlo dojit k iniciaci zapalek naboju.Jenomze treba SnB .38SPL FMJ nebo 357M FMJ maji kulku tvaru komoleho kuzele.Jaky je vas nazor na toto varovani u teto pusky,nemelo by tam byt spis ze se nesmi pouzivat naboje s ogivalnim tvarem kulky??

http://www.rossiusa.com/product-details ... umbseries=
Odpovědět