Revolver pro osobni obranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 led 2006 18:41

Já jsem byl jednou na nejmenované střelnici a tam při cvičných "akčních" střelbách jeden policajt udělal kotrmelec a vypálil na druhou stranu mezi ostatní kolegy. Sám jsem u toho naštěstí nebyl, ale ukazovali mi tam týden starou díru ve zdi.
A to by měl být profesionál bez stresu, takže o schopnostech běžných střelců o ovládání zbraně si nedělám iluze.

PS. Z toho plyne ponaučení:
Nedělejte před střelbou kotrmelce! :lol:


joot

Re: Revolver pro osobní obranu?

Příspěvek od joot » 07 led 2006 00:39

vito píše:...A k Lugermanovi: pane kolego, zastrkovat do pouzdra zbraň SA/DA s nábojem v komoře a s nataženým kohoutem? No, no, no...
Není nic jednoduššího než když si někdo třeba s Glockem nebo Steyerem M/S9 s nábojem v komoře při zastrkování do pouzdra přimotá kus oděvu do lučíku. A neštěstí je hotovo.
AL

Rev.

Příspěvek od AL » 08 led 2006 22:12

Mám doma jednoho Tauruse 357 Mag 4" hlaveň. Revolvery mám radši než pistole (mám Sig P226). Při obraně nepředpokládám situaci Já vs. zbytek světa + mobilizovaná armáda ČR, takže 6 ran je plně dostačujících. Další výhodou je možnost střelby 38 a hlavně různými alternativními náboji jako jsou brokovy, cvičný (používá se při výcviku je to plastový kalíšek a plastový váleček zasunutý v sobě a odpaluje se to pouze zápalkou, takže to nikomu nic neudělá) a především starý SB Plastik 38 - to je "nesmrtící" náboj s plastovou střelou. Oblíbená sestava ve válci je 1x SB Plastik 38 a 5x 357 poloplášť - v případě napadení je možnost první ranou lehce zranit či zastraši a ne rovnou vykostit.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Revolver pro osobní obranu?

Příspěvek od vito » 10 led 2006 07:56

Pro joot: Nechci se, pane kolego, pouštět do neplodné diskuze, ale zkuste si , jen tak pro zajímavost zamotat do lučíku Glocka kus oděvu. Zkoušel jsem to. Samozřejmě netvrdím, že by se to nemohlo stát, ale ta pravděpodobnost... Tím nechci zpochybňovat obavy z nedostatku cvičení se zbraní. Ano, se zbraní se musí neustále cvičit, doma, na střelnici, všude, kde je to jen trochu možné. Budou na vás doma koukat asi jako na blázna, ale není od věci si / s prázdnou zbraní! / mířit na televizi na akční hrdiny. Ono jde o to, zvyknout si, že máte na miřidlech reálnou postavu v různých vzdálenostech. Dril se zbraní je nesmírně důležitý i pro následné správné zvládání neobvyklých situací. Je všeobecně známo, že člověk se ve stresové situaci zcela pdvědomě uchyluje k nacvičeným praktikám. Vždycky jsem svým žáčkům ve střelecké škole tvrdil, že úspěšné zvládnutí obranné situace je závislé z 90% na mentální přípravě a jen těch zbylých 10% je otázkou zbraně, ráže, výkonnosti náboje atd. Je nezbytně nutné si modelovat různé situace v klidu a připravovat se na ně pro skutečnost. Možná, že nám taková příprava někdy zachrání kůži, nebo nás uchrání před zraněním vlastní zbraní.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Revolver pro osobní obranu?

Příspěvek od HanuIv » 10 led 2006 08:05

vito píše:... Vždycky jsem svým žáčkům ve střelecké škole tvrdil, že úspěšné zvládnutí obranné situace je závislé z 90% na mentální přípravě a jen těch zbylých 10% je otázkou zbraně, ráže, výkonnosti náboje atd. Je nezbytně nutné si modelovat různé situace v klidu a připravovat se na ně pro skutečnost. Možná, že nám taková příprava někdy zachrání kůži, nebo nás uchrání před zraněním vlastní zbraní.
Pod to se podepíšu kdykoliv. Obzvláště to platí pro lidi, kteří mají zbraň nosit při výkonu svého zaměstnání. Cvičit a snažit se nadrilovat vše možné. Počínaje výměnou zásobníků a konče mířením a spouštěním. Je jeno, zda drilujete s revolverem, nebo s pistolí, je to nutnost.

Zdá se mi, že některé argumenty zde (oděv v lučíku například) začínají zavánět fanatizmem. Výhody a nevýhody kteréhokoliv typu zbraně jsme probrali a nemá cenu to nějak moc rozvádět. Resumé ať si udělá každý sám.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
joot

Re: Revolver pro osobní obranu?

Příspěvek od joot » 10 led 2006 09:35

vito píše:Pro joot: Nechci se, pane kolego, pouštět do neplodné diskuze, ale zkuste si , jen tak pro zajímavost zamotat do lučíku Glocka kus oděvu. Zkoušel jsem to. Samozřejmě netvrdím, že by se to nemohlo stát, ale ta pravděpodobnost...
Samozřejmě ... ach ta pravděpodobnost. Znám člověka, který si tímto způsobem prostřelil nohu s SteyeremS9.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Revolver pro osobní obranu?

Příspěvek od vito » 10 led 2006 12:55

Pro joot: O.K., jak jsem řekl, stát se to jistě může. Jak řekl nějaký klasik: Jestliže se něco může teoreticky stát, pak se to jednou jistě stane.
Pro HanuIv: Zcela souhlasím, asi jsme již řekli všechno. Děkuji všem za všechny příspěvky.
lucas

Příspěvek od lucas » 29 dub 2006 16:27

cityshark píše:kdyz pominu nejaky konstrukcni plusy a minusy, o kterejch se muzeme hade doaleluja, tak pro revolver pro me mluvi toto:

+ po strileni, clovek nemusi sbirat naboje, muze se to hodit
+ kdyz naboj selze (vubec nevystreli), clovek jenom zmackne spoust a strili dal. (revolvery bez DA uz snad ani nejsou, ne?)

- naboj je vlastne porad "v komore" - not too safe
- bud se musi natahovat kohout, nebo pouzit double-action. prvni zpomaluje, druhy znepresnuje strelbu (nevhodny pro sebeobranu).

pro pistoli pro me mluvi toto:
+ vice naboju
+ rychlejsi reloading
+ zbran je uzsi, alespon me se takove lip nosi
+ mivaji lepsi uchop (opet individualni dojem)

Takze volim pistoli.
- naboj je vlastne porad "v komore" - not too safe -toto dělá glocky glocky, nebo se pletu? :)
-druhy znepresnuje strelbu (nevhodny pro sebeobranu). -to je spoušť new-york...
attius

Je to jasný

Příspěvek od attius » 01 kvě 2006 17:37

Opět vidim jako nejlepší přirovnání k autům...někdo preferuje rychlost,jiný bezpečnost a další luxus(ovládání,počet nábojů..např.)
Každý jsme jiný..někdo vidí možnost okamžité palby velké plus někdo to vidí jako nebezpečný ...neexistuje řešení..Každej je jinej!!!
Já myslim,že pro lidi,co chtěj zbraň a nehodlaj se tomu věnovat,pak revolver..stejně tak i pro ženy...v 99%
Odpovědět