revolver astra

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

revolver astra

Příspěvek od maldigola » 20 led 2008 09:07

rád bych se zeptal,jestli někdo nemá revolver Astra španělské výroby.Ptám se proto,že tyhle revolvery mají prý svinutou drátěnou pružinu a šroubek,kterým se dá nastavit její tuhost.Nikdy jsem to neviděl a vlastně si to neumím ani představit,takže bych uvítal buď osobní radu nebo odkaz na nějaké stránky s rozpadem té zbraně.


4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 21 led 2008 11:52

předpokládám, že je řeč o bicí pružině
její předpětí se šroubem nenastavuje
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 21 led 2008 17:38

jojo,bicí vzpruha,není prý spirální,ale jak bych to řekl,prostě kus drátu s pár závity a oba konce trčí ven ,jeden je opřený o kohout a druhý čertví kam.Četl jsem to v jakési obrázkové knížce,je tam i fotka té zbraně-revolver s objemným rámem,píšou tam o tom šroubu,ale není tam žádný plánek.Podobnou vzpruhu jsem zahlédl u revolveru baby hamerless,ale tam žádný šroub není.V podstatě by takový šroub mohl být u každého kohoutu,ale asi není důvod.Někdy ovšem bývá vidět snaha po zesílení bicí vzpruhy,u Nagantů tam někdy lidi strkají různé věci jako matičky apod.U SA revolverů musí ta vzpruha zastat víc práce než jen odpálení náboje,na síle jí ubírají aretační západka a posunovač,takže to jsou možná důvody k takovému šroubku.Zámky typu Colt a Remington mají tu aret.západku odpruženou svislým výřezem dost natvrdo a přemáhá ji zub kohoutu,kdyby tam to vybrání nedělali a odpružili ten zub,jak je tomu u NAA revolveru,bylo by to lepší,nicméně zámky typu Manhattan(např.Reichsrevolver) mají řešenu aret,západku jako páku bez bočního odpružení a tento úbytek síly bicí vzpruhy tam tedy není.
SA/DA zámky mívají aretaci řešenu buď natvrdo nebo cvrčkem jako pozdější typ SW zámku,takže se té ztrátě rovněž vyhnou.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 22 led 2008 08:15

já tam žádnej stavěcí šroub nenašel, možná mysleli nějaký jiný model Astry
Přílohy
astra2.JPG
astra
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Nevim..

Příspěvek od Apevia » 22 led 2008 09:30

Nic takovyho nemam, ale nejni neco na ty tycce (voditku ty pruziny)? Jestly to nejni udelany jakoby cervik....ale jak rikam nemam to a tak nevim
Cogito ergo armatus sum.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 22 led 2008 09:51

obvykle když o věci nic nevím, tak se debaty zdržuji

předepnutí bicí pružiny je nastavitelné ale ne červíkem
vodící tyčka (v dolní části) prochází kroužkem, jež má různě hluboké zahloubení (4 polohy)
Přílohy
astra3.JPG
najdi si svůj červík
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 22 led 2008 20:59

Aha!Tak tohle tím mysleli,a já si myslel,že ta pružina spirální není.Díky!Jen bych ještě poprosil,jestli je to možné,ukázat zbytek toho mechanismu.
..Bicí ústrojí revolverů trpí nenápaditostí.Bylo by třeba vnést do toho něco objevného,nebo oprášit staré patenty..nedávno jsem měl rozdělaný minirevolver-plynovku,Little Joe firmy Roehm.Ten zámek je geniální,nesrovnatelně lepší a vtipnější než NAA minirevolver.NAA revolvery občas selžou,protože mají měkkou listovou bicí vzpruhu,
a jejich aretace je macatá páka,zatímco Little Joe má bicí vzpruhu spirální a kohout s odskokem,vtipně vyřešeným a aretace je kus ocelového plechu,procházející vybráním ve spodní části kohoutu,zkrátka geniální.
- a mimochodem,jaký je ten revolver Astra,je na něm něco zvláštního ?
Odpovědět