revolver .454 casull a nebo .357

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 07 črc 2006 12:39

Co furt máte s těma medvědama :?: Medvěda běžné velikosti umlátím pěstí a na kodiaka vemu nějaký klacek :roll: To nemá nic společného s tím jaký kdo má vkus, po čem prahne a na co má. Nemusí se hned jednat o snobství. Snob se ti nebude vyptávat zkušenějších kolegů. Ten si v katalogu najde nejdražší bouchačku a jde si pro ní. Možná se jedná spíš o fanatismus. :) Ale ať je to cokoli je to jeho věc . Kdo umí a chce poradí, kdo ne ignoruje.:wink: R


Si vis pacem, para bellum
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Revolver 454 Cassul nebo 357

Příspěvek od vito » 07 črc 2006 12:51

No vždyť to furt říkám :!:
Viper

Příspěvek od Viper » 10 črc 2006 18:01

No, pokud chceš revolver na normální střelbu, tak .357 - vše podstatné bylo řečeno.
A pokud jseš, jako já, zastáncem masivních zbraní a na rozdíl ode mě na to máš, tak ber Cassul. Sice to není na velké střílení. Nejde ani tak o cenu nábojů (od BVS za asi 58,-Kč), ale spíš o zpětný ráz a jeho váhu.
A pokud chceš třeba ještě něco masivnějšího, tak ber třeba Taurus Raging Bull .500Magnum. Prohlédni si ho třeba tady :

http://www.taurususa.com/products/produ ... y=Revolver

Váha přes 2 kila (72 uncí), hlaveň 10", 1 náboj cca 90,-Kč. A zpětný ráz? Když se kamarád jen tak zeptal svého podstatně zkušenějšího známého - co jako on na tuhle zbraň, bylo mu odpovězeno otázkou :"ty se chceš zabít?"
Takže si vyber podle sebe a nenech se od nikoho zvyklat - koneckonců je to tvoje zbraň.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 10 črc 2006 18:52

Jak tak koukám, tazateli se dílo zdařilo. Diskutující diskutují sami se sebou a jménem dotyčného si i odpovídají. Zřejmě ne každý myslí zde položené otázky vážně a s největší pravděpodobností jde zrovna o tento případ. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jinak by se dotyčný opětovně vyjádřil k položeným dotazům.
fugaga

Příspěvek od fugaga » 11 bře 2008 23:19

Tak sa pripojím do samodiskusie....mám Raging Bulla práve v 454 casull a mám ho pre zábavu. Snob nie som a mám k nemu dosť ďaleko :lol: Bola to dobrá kúpa, tak prečo nie? Mám samozrejmä aj iné kalibre 6,35 zdesil som, 9 luger dokonca 2 krát, 45 ACP jednoducho sa mi páčil ,tak som si ho kúpil a užívam si kopec srandy....samozrejmä prebíjam. Takže môj názor: nech si každý kupuje čo chce.... 8) Ale ako píše Olaf. Dielo sa podarilo :lol: :lol: :lol:
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 12 bře 2008 08:39

Richard Casull má patenty jak na ty největší,tak na ty nejmenší revolvery.Pat. 4228608 a 4385463.Dlužno dodat,že jeho nápady jsou jednoduché a tak vtipné,že se člověk až diví,že na to nepřišel sám.
Ty těžké,resp.extremní ráže jsou prý pro střelbu na kovové siluety a na lov.Obojí se v Evropě nepraktikuje,takže se tu asi moc se záněty a frakturami zápěstí nesetkáme,nabízí se tu otázka,proč konstruktéři nevyužijí dobrých zkušeností s revolverem Webley-Fosbery a neudělají tam odpružený zákluz.Provedl bych to asi takto-vyšel bych z revolveru Colt-Insbruck a spojil rukjeť s rámem T drážkami.Bicí vzpruhu bych z pažby dal do rámu a do pažby bych dal silnou vzpruhu brzdící pohyb těch dvou částí.Tím by došlo k odpružení zpětného rázu.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 12 bře 2008 19:17

co ti brani- hura do toho!
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 12 bře 2008 20:35

brání mi zákon,u nás se nic nového tvořit nesmí.Maximálně můžu zajít do patentní kanceláře abych byl o pár tisíc lehčí.Naposledy jsem vymyslel spojení posunovače s aret.západkou revolveru a stálo mě to 5600,-Kč abych se dozvěděl,že totéž si nechal patentovat kdosi v r.1907.!
To mi ale nebrání obdivovat ty,kterým to vyšlo-třeba ten Casull-provrtal podélně kohout a do díry dal odpruženou tyčinku,která se zasune,resp.přeskočí konec aret.západky když se kohout vypustí.Je to nesrovnatelně jednodušší,než u Coltu a přitom to ponechává původní vzhled.Jenže co už dneska s SA revolverem,jedině z něj udělat dělo.Na druhé straně naplácat kolem pažby hroudu gumy,že jako pohltí část energie zpětného rázu,to teda moc chytré není.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Nitromannit
Příspěvky: 1
Registrován: 04 kvě 2013 01:35

Re: revolver .454 casull a nebo .357

Příspěvek od Nitromannit » 04 kvě 2013 02:18

Přeji všem pěknej den .
Koukám že tu už hooodně dlouho nikdo nebyl a shodou okolností si šetřím na něco podobného tak tu urousím pár postřehů.
Tak jsem to tu pročetl a trošku mě mrzí že se někteří pustili do tazatele kapku z ostra .
Jak už tady pár lidí napsalo když se mu to líbí tak proč by si to nekoupil . Přeci většina z nás střílí pro radost , proto že to je náš koníček a moc nás to baví . Někomu se zamlouvá pistole nekomu revolver , někdo raději devítku někdo magnuma a někdo má rád velikou ránu :-) jako třeba já :-) . A kdyby šlo jen o tu ďouru do papíru tak mi stači malorážka ;-) je to přeci koníček a radost tak si to nekazme

Nedavno jsem četl jedno myslivecké forko a z některých názorů šla hlava kolem . Například že majitelé brokovnic Saiga a a kulovnic na bazi SA58 jsou socky co si nevidělaji ani na chleba a že je v podstatě socka každej kdo ma flintu pod 50 tisíc .
Bylo to moc smutné čtení a věřím že takovích "střelců" je minimum.

A teďka pár postřehů střeleckých .
Měl jsem si možnost zastřílet z Ruger Alaskan 454 casull a nebyl to zase takovej horor ( ale zážitek parádní a šlo to i jednoruč ) je pravdou že se živím spíše manualně takže není problem pro mě zvladat i těžší předměty něž je tužka . Já osobne bych ale preferoval delší hlaveň. ( náboj se dá momentálně sehnat kolem 25 korun dokonce se mi podařilo sehnat náboje 500 SW za 23.60 kč ) bohužel momentálne revolvery SW 500 jsou teď prakticky nesehnatelne . Jinak uplný extrém je momentálně ráže 460SW srovnatelná už prakticky s plnokrevnou kulovnicí , ten jsem ale ještě na prodejně neviděl.

Ráže 357 magnum je naprosto pohodová a kdo přebijí tak při snížení navážky o cca 18% vznikne jeden z nejpřesnějších nábojů co znám. ( náklady srovnatelné s ráží 45 acp )

Tak všem lidičkám přeji co nejvíce radosti ze střílení a co nejvíce desítek :-)
Odpovědět