Revolver 3" nebo 4"

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 zář 2009 12:05

Nechcu se hádat ovšem délka hlavně u krátké zbraně dává výkon, na přesnost přímo vliv nemá, na 25m bude slušný střelec střílet zhruba stejně. Co ale na přesnost vliv má je délka záměrné, no a tu mívají delší hlavně, ovšem opět na 25m to až tak podstatné nebude.
Tyto rozdíly budou zajímat člověka s vlastní laborací která dá z 10ran 10 desítek. Pro vidláky jako já stačí udržet se v černém a ve finále na honění plechovek po střelnici mi je délka volná. Na nošení už chcu něco co se nepronese a to je totálně jiná kategorie zbraně, tou ani moc nestřílím je to záložka, po té chcu 100% funkci chodu, životnost a přesnost nad 10m mi je fuk, nestřílím z ní a nad 10metrů v reálu ani nebudu, to bych jako nutnou obranu ve stávajícím soudnictví neobhájil.


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 22 zář 2009 12:53

Nesouhlasím, že délka hlavně revolveru nemá vliv na přesnost zbraně, nesmysl. Na výkon a přesnost má délka hlavně právě díky té záměrné a dle mého názoru i v neposlední řadě díky rychlosti střely, která je u delší hlavně vyšší (což je na 25m nepodstatné)- to je fyzika.

Bavíme se zde o revolverech a délka záměrné jde u nich právě s délkou laufů v přímé úměrnosti. Nějaké řeči, že na dvoupalec navařim půlmetrovou trubku a pak budu stejně přesnej? On nechce koupit trubku, ale revolver a jestli koupí dvoupalec, nenastřílí s nim stejně jako s osmipalcem. Tak to prostě je. S dvoupalcem jsem střílel a nikdy jsem se nepřiblížil na výsledky s osmipalcem.
Naposledy upravil(a) jspalek dne 22 zář 2009 14:03, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 zář 2009 13:39

nasaď na ně kolimátor a na 25m budou střílet stejně, takže tvrzení délka hlavně = přesnost je mimo, délka záměrné, nebo druh miřidel to už je o přesnosti.
Jinak rychlost střely se má rovnat přesnosti???
To by znamenalo že 357mh nebo 7,62tokarev je terčová TOP munice a 22lr netrefí stodolu zevnitř.
Prosím tě, zanech zobecňování, v důsledku je to zavádějící.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 22 zář 2009 13:57

Já tady nic nezobecňuji.

Beru to z praxe a te je následná:

Porovnávám dva revolvery sériově vyrobené a koupené. Jeden ve dvoupalci a jeden v osmipalci. Ten osmipalce má delší záměrnou, to už tak prostě u revolverů bejvá, že čím delší lauf, tím delší je vzdálenost mezi muškou a mířidlama. Oni už to totiž takhle výrobci dělají. Střílím oběma z ruky na 25m. Který ten revolver bude přesnější? Jestli mi tu někdo napíše, že průměrný či začínající střelec nastřílí z dvoupalce to co z osmipalce, rád se na to přijedu podívat. Osmipalec bude právě díky té delší záměrné přesnější a nikdo mi to nemůže vyvrátit.
Na nošení je dvoupalec dobrý, to nepopírám, ale na terč a na mířenku je prostě lepší koupit REVOLVER!! z delším laufem.
Nikde jsem netvrdil, že délka laufu OBECNĚ!!! je přesnější, zde se bavíme o REVOLVERECH!!!!!!! , pač na začátku vlákna je napsáno, že dotyčný chce koupit revolver!!!

Nikde není psáno, že dotyčný uvažuje o koupi kolimátoru či optiky, chce revolver tak jak je a převážně na střelnici, tak si to proboha přečtěte.

Pokud ovšem zahrnu ten fakt, že delší hlaveň jde úměrně s výkonem při výstřelu, kde rychlejší střela je na větší vzdálenost i přesnější, samozřejmě se to nedá porovnat na 25m, to dá rozum a to jsem také nikde nepsal.

Prosím, aby zde tedy Alfonss napsal odborné vysvětlení, když je takový expert, proč výrobci vlastně tedy dělají na revolverech delší hlaveň, když jak on nepřímo napsal, že je to zbytečné a že tedy dvoupalce stačí. Zřejmě asi jen proto, aby se s dlouhym laufem dalo mlátit přes hlavu ne??? :lol: Pač do teď jsem se domníval, že na delší vzdálenosti budou revolvery s delším laufem přesnější, ale asi tedy ne.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 22 zář 2009 14:41

Protože se na to už Edellweiss nemohl dívat, dohodli jsme se po dlouhé době asi na tomto:

S výhradama souhlasí, že na delší vzdálenost hraje roli výkon střeliva, který s delším laufem narůstá, samozřejmě s přihlédnutím na tvar střely, ráži, úchop zbraně, držení, vítr :D a další a další apskety.

Na kratší vzdálenost, což je 25m je to právě u revolverů délka záměrné, která je u delších revolverů samozřejmě delší, což ovlivní celkový výsledek.

Snad jsem se teď vyjádřil přesněji.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 22 zář 2009 14:56

Ona ta délka záměrné taky není automaticky přesnější střelba. Čím delší je záměrná, tím se na přesnosti projeví sebemenší chybyčka které si střelec ani nemusí všimnout.
Spíš bych to vrátil zpět k otázce a odpověděl jestli má zásadní vliv na přesnost 3" nebo 4" a říkám za sebe že určitě ne.
Ná mířenou střelbu stejně nebude ani jeden i když má 4" většinou stavitelný hledí a 3" ne.
Třebas tohlens a je to za 9000kč fungl.
http://www.alfa-proj.cz/viewpic.php?ln= ... pg&model=-
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 22 zář 2009 15:25

Přesně tak. Na mířenku to chce prostě 6" a vejš :D
Víme o čem mluvíme :wink:

Asi by to chtělo uzavřít se slovy pro Tommíka:

Kup si co chceš a co se ti líbí, stejně to časem prodáš a koupíš něco jinýho 8)
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 zář 2009 17:51

špalku, to že ty s 6" něco nastřílíš a s 2" nic netrefíš nesvědčí o vyšší přesnosti delšího laufu, ale o tom, že s 2" neumíš střílet. Tak si prosím nech ty moudra který tady plodíš, je to jako one man show a jedno "moudro" vedle druhýho ...
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 22 zář 2009 20:58

Podívej, každej nemůže bejt tak chytrej jako ty a nenastřílí měsíčně několik tisíc. Ten dotyčný jistě nebude takovej profík jako jsi ty a tak pro něj bude snadnější na mířenku použít delší revolver a ne jen dvoupalec.
Nevím co je na této teorii vadného, nebo jsem se dotknul tvého ega? Mě je úplně jedno čím a jak nastřílíš ty. Fórum je od toho, aby se každej vyjádřil a jestli já to vidím jinak a ty také, není to důvod hned někoho schazovat za to, že nesdílíš jeho názor.
Rád bych, abys odpověděl na moji otázku, proč si myslíš, že delší hlavně jsou stejně přesné jako ty krátké a že je tedy zbytečné dělat hlavně větší jak dva palce, že je to vlastně jen v rukách. Rád se poučím. Možná že se od tebe poučí i kdejaký výrobce a dlouhé laufy u revolverů přestane úplně vyrábět.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 zář 2009 21:41

špaldo, ono to je fakt fórum, tak ty emoce nepřevracej na osobní výpady.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
tommyk

Příspěvek od tommyk » 22 zář 2009 22:29

Chlapi, tak se nehádejte kvůli mýmu blbýmu dotazu :)

Po přečtení vašich názorů to vidím to asi takhle. Zatím to co jsem nastřílel, bylo z pistolí 9mm a 7.65 a celkem mi to šlo ve srovnání s jinýma podobně nezkušenýma, takže se mezi dřeva nepočítám :) Takže prvně vyzkouším revolver 4", ať už ho půjčím na střelnici, nebo využiji nabídky dobrých lidí ze zdejšího fóra, co mi to nabídli v SZ. Mimochodem všem díky, takovou podporu jsem opravdu nečekal! Čtyřpalec by podle všeho měl být pro mě výhodnější v tom, že by měl být klidnější, má delší záměrnou a možná se budou hodit i ta stavitelná mířidla. Pokud se mi bude zdát na nošení neúnosnej, půjdu do 3". Chtěl bych si koupit fungl novej kousek, nepočítám s tím, že bych ho v nejbližší době měnil, takže proto se snažím výběr nepodcenit...

Ještě k těm nábojům, mají přebíjené náboje nějaký negativní vliv na životnost revolveru?
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 23 zář 2009 07:36

No já se taky nepočítám mezi úplné začátečníky - střílím 9 a 7,65 mm, ale když jsem poprvé chytl do ruky 357 magnum 4" tak jsem měl problém na 25 metrů vůbec trefit terč.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 23 zář 2009 07:56

To Tommyk: pokud budeš používat komponenty k tomu určené tak to negativní vliv nemá.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 zář 2009 12:10

Radgost píše:No já se taky nepočítám mezi úplné začátečníky - střílím 9 a 7,65 mm, ale když jsem poprvé chytl do ruky 357 magnum 4" tak jsem měl problém na 25 metrů vůbec trefit terč.
Tohle není o přesnosti či nepřesnosti zbraně, ale o podvědomém strachu z rány a následném strhávámí. Jsi zvyklý střílet relativně slabýma rážema (z hlediska zpětného rázu) a .357 je oproti devítce docela kopanec. Předpokládám, že první rána z .357 letěla tam kam jsi namířil a ostatní už byly různě po terči, nejčastěji ve spodní polovině terče... mám pravdu nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 23 zář 2009 12:18

Jestli je to z podvědomého strachu z velké rány nedokážu posoudit, ale je to pravděpodobné i když sem tam střílím z puškových ráží (mosin, různé Mausery) vcelku bez problémů.
Dokonce i první rána šla někam do háje zeleného, zbytek jak píšeš.
Je mi jasné, že tahle moje "střelba" není o špatné zbrani, ale o mě. :-)

Časem plánuji koupit nějaký 358. Mag a naučit se ním střílet.
Navíc, když chodím s malým synem do lesa, vždycky nosím zbraň - 9Lug a abych zkolil kance potřeboval bych buď náboje 9Lug+P nebo např. Tokareva.
To už si rovnou koupím celou hračku v 358mag.
Odpovědět