Revolver 2"-3",cerneni-chrom?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vystrkov

Revolver 2"-3",černění-chrom?

Příspěvek od Vystrkov » 12 pro 2005 11:56

Ahoj,mam dotázek.
Mam možnost koupit nový revolver a na výběr mam .
2" hlaveň černění a gumové střenky
3" hlaveň chrom a dřevěné střenky. Rozdíl v ceně je 1140kč.
Tak nevím rozdíl kvality chrom-černění,ve střenkách myslím
že je to jasný(dřevo?).Jednalo by se hlavně na obranu,tak jestli
3"neni již velký?Díkyyyyyyy.


MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

re

Příspěvek od MARKONY » 12 pro 2005 12:38

2 palce lepší na nošení lip se schova černa min přitahuje pozornost .
3 palec chrom je vice vidět a přitahuje pozornost , střenky dle meho nazoru je lepší guma vice tlumi razy. Co jeto za značku a raži a kolik stoji.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 12 pro 2005 12:45

Mám naprosto stejný názor jak Markony. Akceptoval bych nerez, chrom ne.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Revolver 2" - 3", černění - chrom?

Příspěvek od vito » 12 pro 2005 13:04

Pokud se jedná o novější zbraň, tak klasické chromování už málokdo používá. Jedná se spíš o nerez, matný nebo leštěný. Je to potom jasně otázka toho, co se komu líbí. Pokud ho chceš na obranu, tak to přitahování pozornosti není významné, protože ho stejně nosíš skrytě. Když ho potom vytáhneš z pouzdra, tak se to přitáhnutí pozornosti může někdy hodit. Měl jsem obě barevné varianty a vyhovovaly mi obě. Dva nebo tři palce podle mého názoru nejsou pro skryté nošení také vznamné, měl jsem také obě varianty. Tedy, opatři si to, co se ti líbí.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 pro 2005 13:59

Nerez je hezčí a praktičtější z hlediska údržby. Neošoupe se tak brzo a není potřeba ji obzvlášť udržovat, konzervovat a pod.

Černá je asi pro praktické defenzivní použití lepší. Mnohdy je lepší mít zbraň nelesklou pro noční použití s možný rizikem prozrazení, pokud se snažíte před útočníkem skrýt s tasenou zbraní.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vystrkov

Příspěvek od vystrkov » 13 pro 2005 12:32

Díky za odpovědi,
MARKONY :je to HOLEK 820.Ja vím že je to slitina,ale předvanoční slevy
docela lákají ......3570kč novej.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 13 pro 2005 16:14

Také jsem narazil na velikou slevu a budu kupovat revolver Holek. Revolver by měl v chalupě být, žádný nemám jen pistole a pušky, díval jsem se na různé komise a než kupovat něco omlácenýho a kdoví proč prodanýho za cca 3litry to raději funglovku za 3.500. Já jsem ale zvolil hlaveň 4" střelba bude přesnější, na nošení mám pistoli. Černé provedení nebo chrom je myslím dle vkusu každého a velikost hlavně dle použití. Je totální hloupost si třeba kupovat ráži .357 s hlavní 2", pro tuto ráži má být hlaveň minimálně 15cm dlouhá, pro celkové vyhoření prachové náplně v hlavni a zpětnému rázu. Revolver mi donese Ježíšek, protože jsem byl celý rok hodný.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 13 pro 2005 16:54

vystrkov píše:Díky za odpovědi,
MARKONY :je to HOLEK 820.Ja vím že je to slitina,ale předvanoční slevy
docela lákají ......3570kč novej.
nevim nevim jsou snim špatné skušenosti šroubky se povolují a moc vete slitině nedrží je to tvojé volba .
Odpovědět