Revolery Alfa, Kora

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
koutlosh
Příspěvky: 40
Registrován: 15 dub 2010 09:01

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od koutlosh » 04 srp 2010 12:36

Díky moc, pěkný kousek :)


PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od PaF » 10 srp 2010 19:06

A je doma, fesak. Ale musim zase neco uvolnit, trezor je plny :lol:
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 11 srp 2010 08:42

kup si větší nebo druhej
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od ramires » 28 zář 2010 18:02

Zdarec uvažuji o Alfa steel 3520 v chromu(je v akci), máte někdo praktickou skušenost z chromem na Alfách,vydrží to něco,černěné jsou ok to vím, dik
In vino veritas...
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od xuebao » 25 kvě 2011 12:01

Joezbrna píše:Ráže Luger je dobrá v tom, že je levná. Pokud nepřebíjíš, tak to oceníš.
Krátký válec znamená, že střela neletí tak daleko nábojovou komorou k začátku hlavně, neztratí směr, nedeformuje se tolik, a zbraň je pak přesnější; akorát to prázdný vokno v rámu vypadá srandovně. Kdo má zbraň na střílení, používá krátký válec, kdo na parádu, používá dlouhý.
Zdravim panove (a damy),

jsem uplny strelecky zelenac, zkousku odbornosti na ZP mam az za tyden. Nejak si ale neuspech nepripoustim a tak uz ted medituju nad tim, co si koupim jako prvni zbran. Pri prolezani netu a rozhodnovani se mezi CZ a Glockem jsem byl asi nejvic okouzlen prave 9mmL revolverem Alfa. Dovolim si proto navazat na diskuzi ohledne kratkeho/dlouheho valce. Muzete mi vysvetlit, proc se teda dlouhy valec vyrabi, kdyz je to spatne pro zbran i strelbu? Neverim, ze by bylo ukojeni estetickych choutek priznivcu klasiky uprednostneno pred zivotnosti a spolehlivosti. Anebo jsem naivni? Vyrobce nic o vypalovani komor nepise. To jako skryte predpoklada, ze si ten revolver koupi jenom trupici jako ja, kteri do technickych detailu nevidi? Kratky valec je pro mne nehezky i na to strileni, paradu s revolverem delat neminim. DOpredu dik za nazory.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od andreapipo » 25 kvě 2011 12:38

Než si koupíš zbraň, uvaž co s ní chceš dělat. Chodit jen tak na střelnici nebo střílet i soutěžně. V tom případě se s revolverem nebudeš moci zúčastnit všech soutěží, protože revolver některé prostě "nestíhá", někdy se pořádají ty samé soutěže zvlášť pro pistoli a zvlášť pro revolver. To má vliv i na délku hlavně. A pak je docela dobré mít zbraně jedné ráže, tedy zde těch 9 mm. Také jsem o něm uvažoval a volil bych býval krátký válec (krása nestřílí), ale pak jsem se rozhodl pro revolver ráže .32SWL. Vedou mě k tomu čistě pragmatické důvody, můj zdravotní stav a typ soutěží, kterých se zúčastňuji. Hodně štěstí při výběru své první zbraně. Má byla také revolver, tenkrát ještě perkusní v ráži .44, pak následoval další revolver v ráži .22LR a za ním třetí v ráži .38Spec. Poslední dva byly od fy. Kora. Ten v ráži .38Spec. mě dost zklamal a skončil ve věčných lovištích, prostě odešel. Dvaadvacítku teď používám jen pro střelbu na kovové siluety, perkusní jsem prodal a tak skončila má revolverová éra. Nyní jsem "pistolovej". :)
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 25 kvě 2011 13:08

xuebao píše:.......... Vyrobce nic o vypalovani komor nepise.................
pletou se Ti dokupy dve problematiky, vypalování komor nesouvisí s délkou válce ale s delkou nabojnic (jde o 38 v 357mag)
a pro tech pár revolverů s krátkým válcem se nevyplatí dělat spešl rám ani SaW
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od xuebao » 25 kvě 2011 14:01

4mike píše:
xuebao píše:.......... Vyrobce nic o vypalovani komor nepise.................
pletou se Ti dokupy dve problematiky, vypalování komor nesouvisí s délkou válce ale s delkou nabojnic (jde o 38 v 357mag)
a pro tech pár revolverů s krátkým válcem se nevyplatí dělat spešl rám ani SaW
Ja jsem myslel, asi spatne, ze to je to same. Kdyz je 38Sp kratsi nez 357Mag, tak strela leti dyl komorou a narazi na prechodovy kuzel ve vyssi rychlosti. Tohle teda neni to vypalovani? Jestli ne, tak sorry za pleteni terminu. Jinak mi to ale pripada dost podobne, protoze 9mmL v dlouhem valci se bude chovat podobne jako 38Sp ve valci pro 357Mag (furt jde o rozdil delky nabojnice a nabojove komory). Chapu celkem dobre, ze kratky a dlouhy valec jsou ve stejnem ramu kvuli vyrobnim nakladum. Otazka mne, zelenace, proto znela, proc se vubec vyrabi dlouhy valec, kdyz je to spatne pro zbran a strelbu. Vzdyt by stacil jen ten kratky, ne? To jako vyrobce, aby ulahodil oku fandu klasickeho vzhledu, vyrobil horsi verzi zbrane jenom proto, ze zakaznik chce mit hezky klasicky relvolver?

Ad vyber zbrane k ucelum sportovnim a jinym, to je jine tema, a zatim ho neresim. Nejdriv se musim naucit, jak se se zbrani zije, nadrilovat manipulaci a strelbu, pak spravne noseni. Revolver jsem vzdycky chtel, tento konkretne se mi libi a vyhovuje kvalitou i cenou, a 9mmL je fajn raze na zauceni kvuli financim. Az nebudu takovy zelenac, tak se naucim prebijet a pujdu o level vys do 357Mag. Ted mne ale zajima, jestli je revolver s dlouhym valcem na 9mmL spatny. Protoze kratky valec nechci. To radsi na zauceni poridim CZ a pak viz veta "Az nebudu takovy zelenac...".

Kazdopadne, dik za reakce. Dalsi info k tomu dlouhemu valci potesi.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 26 kvě 2011 10:43

xuebao píše:.............proc se vubec vyrabi dlouhy valec, ...................
protože je mezi zákazníky víc frikulínů co řeší aby to vypadalo co nejklasičtěji a střílelo co nejlevněji,
než těch co docení to že si dal někdo práci se zkrácením válce

btw
volný let střely a vypalování komor jsou dvě odlišné problematiky
xuebao
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2011 22:43

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od xuebao » 26 kvě 2011 15:29

Hmmm. Tak dik za informaci. Proti tomu frikulinovi se durazne ohrazuji. Nemam na to povahu a uz ani vek. Ze jsem spletl dve ruzne veci, to uz jsem uznal o prispevek predtim. Ale furt nechapu smysl vyroby dvou verzi revolveru Alfa na 9mmL. Z mne dostupnych informaci vyplyva, ze jedna z nich je spatna kvuli zivotnosti a presnosti. Protoze jsem zacatecnik, tak se ptam, jestli to chapu dobre, a proc tedy vyrobce nevyrabi jenom kratky valec a spoleha se na to, ze tu horsi verzi koupi milovnici klasickeho vzhledu nehlede na jeji vlastnosti. Takze, 4miku, prosim odpoved tady na tu puvodni otazku. Pripadne zadnou odpoved, paklize mi to nikdo vysvetlit neumi. Anebo jsem se uz trikrat spatne zeptal?
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 26 kvě 2011 15:46

dlouhý válec není není horší z důvodu přesnosti ani životnosti (zdroj dostupných informací by mne docela zajímal)
alfa para vznikla primárně jako sportovní bouchačka a dlouhý válec se vyrábí z výše popsaných důvodů
posun výhledově "o level výš do 357" je protimluv neb ta ráže pro sport prakticky neskýtá výhodu

jako začátečník si kup klidně dlouhý válec, než oceníš výhody krátkého, necháš na střelnici asi tak pár metráků olova a Paru s dlouhým pak nějakýmu frikulínovi prodáš :wink:
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od PEPAN » 26 kvě 2011 21:27

nedá se náhodou u té verze s dlouhým válcem přehazovat buben za 357?
Nejde!Prostě NNe
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 27 kvě 2011 07:37

a co bys dělal s vývrtem hlavně, jež je pro 9mm ? :idea:
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Joezbrna » 27 kvě 2011 09:15

Zkalibroval bys ho pár 357mama :mrgreen:
Opačně by to šlo, luger by 38/357 vývrtem prošel, ne? (Technicky, neřeším, jestli něco takového má smysl).

Když chcu magnum na nošení, tak stačí pořádně podsypat kouli pro Luger subsonic (140-150gr.).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od PEPAN » 27 kvě 2011 10:22

Střela 357 je větší asi o 0,09mm to je fakt, teď jsem to našel. Ono vyměnit hlaveň u alfy je ale taky otázka několika málo minut, pak ale stejně dlouhý válec postrádá smysl, předpokládam že rám je stejný.
další věc může být že hlaveň může být v toleranci pro obě ráže :?:
Nejde!Prostě NNe
Odpovědět