Reseni sebeobrany pri napadeni na ulici.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fanda

Řešení sebeobrany při napadení na ulici.

Příspěvek od Fanda » 18 lis 2005 18:19

Jak řešit svou sebeobranu v podobných momentech ? Výňatek z dnešních zpráv na www.atlas.cz :

Bitím chodců a lidí čekajících na trolejbus slavila ve středu v Ostravě vítězství českých fotbalistů nad Norskem skupina mladých lidí ve věku kolem 20 let. Byly mezi nimi i dívky. Cestou z restaurace ve Slezské Ostravě, kde zápas sledovali, napadli několik lidí. Policie už dopadla čtyři podezřelé - tři mladíky ve věku 21 a 19 let a sedmnáctiletou dívku. Nyní se snaží najít další napadené.
"Venčil jsem po fotbale v parku psa. Nikoho jsem neslyšel a najednou jsem dostal ránu zezadu do hlavy. Spadl jsem na zem. Začali do mě kopat. Hlavně do hlavy. Pak zmizeli a já zůstal ležet v krvi," popsal útok jeden z napadených Jan Král. Dodal, že vše se seběhlo velmi rychle. "Nikoho z útočníků jsem neměl šanci ani zahlédnout," řekl. Dnes kvůli otoku nevidí na jedno oko a na obličeji má několik sešitých ran.

O několik okamžiků později na lávce přes řeku Ostravici podezřelá dívka napadla třiadvacetiletou ženu. Strhla ji na zem a pak ji kopala do hlavy a břicha. "Napadená se snažila chránit rukama a má naštípnutou loketní kost pravé ruky.

Mladíci mezitím zbili stejně starého, nedaleko stojícího muže. Úderem pěstí jej srazili na zem, kopali do něj a šlapali po něm. Způsobili mu naražení kyčelního kloubu.

Násilníci pokračovali dál a znovu útočili asi o 20 minut později. "Po předchozím výkřiku 'Sieg heil' a zvednutím pravé ruky před sebe se jeden z obviněných rozběhl a s výskokem zezadu kopl do zad dalšího muže. Ten upadl na zem a dva ze čtveřice jej začali kopat. Vzápětí skupina přešla na druhou stranu silnice, kde na trolejbusové zastávce napadla další nejméně tři neznámé lidi.

Takže co dělat? Volat o pomoc, utíkat pryč, všímat si okolí, vytáhnout skládací obušek, nebo dokonce použít zbraň? Střílet jen do vzduchu pro odstrašení?


PB

Příspěvek od PB » 18 lis 2005 18:38

ja bych je postrilel vsechny, ale pak bych sel sedet za kazdeho na 10 let! :evil:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 lis 2005 20:21

Prvniho zastrelit na miste... a pak dat ranu pro vystrahu do luftu :-) dalsi pak dokavad sou naboje....!
atr

Příspěvek od atr » 18 lis 2005 20:25

Střelba do vzduchu by snad mohla být účinná. Průser je když to útočníci ignorují protože pak hrozí že zbraň použijí proti vám. Ne každý ale dokáže střílet do lidí a pokud to už někdy nezkoušel tak jistě to neví nikdo. A v tomto případě už prostě musí a nebo radši zbraň vůbec nevytahovat.
Právně to je ale asi všechno v ...
Dobře to řekl ten rytíř v Návštěcnících / francouzkých / při potlačování vzpoury davu - pár jich rozsekám a dav se uklidní.
nespavec

Řešení sebeobrany při napadení na ulici.

Příspěvek od nespavec » 18 lis 2005 21:38

Státní orgány se nás perzekucí snaží donutit k tomu,abychom měli strach bránit sebe,natož pak někoho jiného.Jakmile by někdo použil zbraň a ubránil s ní sebe nebo někoho dalšího,automaticky je obžalován a vláčen po soudech.Téměř všichni,kterým se podařilo odvrátit útok v mezích nutné obrany,mají otrávený život od postkomunistických a karieristických soudců a soudkyň.Pro soudní mašinerii jsou jen vítaná snadná potrava a materiál do výkazů.O to víc osobní odvahy je třeba k ochraně cizího života(ten vlastní každý brání instinktivně).Každý(ozbrojený i neozbrojený)se bude dlouho rozmýšlet,jestli pomocí bližnímu,následnými soudy a tím i možnou ztrátou zaměstnání ohrozí sám sebe a svojí rodinu.Všichni známe případy z poslední doby.Domnívám se,že jde o záměr vyhladit jakoukoli solidaritu,která by se snad mezi lidmi mohla po předstíraném pádu komunismu začít rodit.Vedou nás k bezohlednosti navzájem.Nesvorným se vládne nejlépe.Vláda se pomalu,ale jistě vrací k totalitním metodám a osobní svoboda už dávno bere za své.Mazání medu kolem úst už lidi prokoukli a nikdo už politikům nevěří,je tedy čas na utahování šroubů.Dobře použitelnou záminkou k čemukoliv je "mezinárodní terorismus".U nás je zase všemocnou výmluvou "Evropská unie".Když se k tomu přidá kvalitně zmanipulovaná a námezdnými "odborníky" dobře naprogramovaná masa,co se potom "bojí tolika zbraní mezi lidmi",mají už zakuklení i odkuklení komunisti jednoduchou práci.Až se zase rozhodnou převzít moc,nebude nikdo,kdo by se jim postavil.
Píšu to sem,ikdyž to patří i do tématu Diskuse o vlastnictví zbraní.Úzce to totiž souvisí.Svoboda se nejlíp omezuje postupně,tak,že to vždycky postihne jen hrstku lidí a ostatní před tím můžou spokojeně zavírat oči.Když budeme teď lhostejní,můžeme si za pár let místo střelby o zbraních jen potichu povídat.Myslím,že kromě myších a žížalích snajprů je tady taky dost držitelů zbrojního průkazu,tak věnujte pozornost tomuhle:

http://www.gunlex.cz/cti.php?cat=68&cl=403
atr

Příspěvek od atr » 19 lis 2005 01:53

to nespavec: souhlas

A poslední dobou začínám mít čím dál větší strach se schopností nejmodernější elektroniky co se týká sledování lidí. Dřív to šlo také ale limitujícím faktorem byla analýza a hlavně skládání údajů z různých zdrojů. Už nyní jsme jak myšky v kleci - s mobilem u pasu, kamerky co poznají člověka podle ksichtu, platební kartou atd. A bude hůř už jen třeba tím že na pas nám sejmou pazoury které se nyní evidují pouze u zločinců.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 19 lis 2005 08:39

Myslím, že ve zmiňovaném případě by mi asi ujely nervy, protože mlátit se nenechám od nikoho. Takže bych asi tasil, zařval nějakou výzvu a pak střelil někoho do nohy nebo tak. U soudu bych se hájil tím, že jsem předpokládal, že to jsou psychopati co mně chtěj zabít, jelikož jen psychopat se nezastaví před nabitou zbraní. Je jen otázka, zda by mi to pomohlo.

Jinak proti psychotestům na ZP bych nic neměl, ony by někdy přišly velice vhod, nicméně, jen pokud by za mne ty 2500 platil stát, když si to teda zavádí. Já za tuhle cenu můžu mít komplet zbroják a platit dva a půl hadru jen za nějakej podělanej test - to mě ani nehne!
To si ten ZP půjdu udělat radši hned, třebaže na pistoli ještě nemám peníze. I když - jde to vůbec? Teď nevim.
atr

Příspěvek od atr » 19 lis 2005 12:47

to Tyrichter: Myslím, že ve zmiňovaném případě by mi asi ujely nervy ...

Já se obávám že taky. Nemám ambice to někomu našít do hlavy pokud tedy taky nemá kvér. Takže vzduch, noha atd. ale pokud pujde dál po střelci tak nic jiného nezbývá.
Psychotesty - já se obávám že pokud by jsme tohle při nich uvedli tak zbroják nikdy nedostanem. Z hlediska psychotestů jsou ideální ti co se radši nechají vlastní zbraní zastřelit.
joot

Příspěvek od joot » 19 lis 2005 16:35

atr píše:to Tyrichter: Myslím, že ve zmiňovaném případě by mi asi ujely nervy ...

Já se obávám že taky. Nemám ambice to někomu našít do hlavy pokud tedy taky nemá kvér. Takže vzduch, noha atd. ale pokud pujde dál po střelci tak nic jiného nezbývá.
Psychotesty - já se obávám že pokud by jsme tohle při nich uvedli tak zbroják nikdy nedostanem. Z hlediska psychotestů jsou ideální ti co se radši nechají vlastní zbraní zastřelit.
Nechci nikoho nějak podceňovat, ale už si někdo z vás vyzkoušel situaci, která by se podobnému stresu aspoň trochu blížila? Je sice pěkný vědět, co přesně bych v takový situaci udělal, ale ujišťuju vás, že až to přijde, tak člověk dělá pěkný pitomosti. Zkusil jsem si to párkrát, a při modelovce s patřičným stresem jsem sestřeloval "neterče" hlava nehlava. Proto doporučuju každýmu, kdo si je příliš jist sám sebou, aby se nejdřív zamyslel, jestli nestálo za to si to někde zkusit.
nespavec

Psychotesty

Příspěvek od nespavec » 19 lis 2005 17:22

Tyrichter<<Zbroják můžete mít hotový a zbraň si koupit potom kdy budete chtít,dokud bude platit.
Ale VŠEM:podle toho co se chystá by museli na psychotesty i vlastníci,ne jen noví žadatelé.(Bezpracný výdělek a pocit moci pro mozko**dy.)
Už dopředu se vzdávat je CHYBA,teď právě záleží na nás,vyhledejte si všichni adresu svého poslance a jasně sdělte,že nemá šanci na váš hlas,pokud se nepostaví proti tomu nesmyslu.Přidejte pár argumentů,na Gunlexu je jich dost.Na Gunlexu jsou i seznamy všech poslanců,je třeba zasypat je e-maily a klidně i klasickou poštou,čím víc toho dostanou,tím líp.Musí dostat strach o svoje koryta.Bandička pár drzých populistů prostě zkouší,co si může dovolit,to jim musíme včas utnout,jinak se k nim ve vidině lizu přidají ještě další.Nekašlete na to.Žádná jiná šance už nebude.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 19 lis 2005 19:08

joot píše:
atr píše:to Tyrichter: Myslím, že ve zmiňovaném případě by mi asi ujely nervy ...

Já se obávám že taky. Nemám ambice to někomu našít do hlavy pokud tedy taky nemá kvér. Takže vzduch, noha atd. ale pokud pujde dál po střelci tak nic jiného nezbývá.
Psychotesty - já se obávám že pokud by jsme tohle při nich uvedli tak zbroják nikdy nedostanem. Z hlediska psychotestů jsou ideální ti co se radši nechají vlastní zbraní zastřelit.
Nechci nikoho nějak podceňovat, ale už si někdo z vás vyzkoušel situaci, která by se podobnému stresu aspoň trochu blížila? Je sice pěkný vědět, co přesně bych v takový situaci udělal, ale ujišťuju vás, že až to přijde, tak člověk dělá pěkný pitomosti. Zkusil jsem si to párkrát, a při modelovce s patřičným stresem jsem sestřeloval "neterče" hlava nehlava. Proto doporučuju každýmu, kdo si je příliš jist sám sebou, aby se nejdřív zamyslel, jestli nestálo za to si to někde zkusit.
Já si právě nejsem sebou jistý vůbec. Dřív jsem si říkal - vole, seš srab, někdo tě přepadne a budeš mít strach a když se jednou vyskytl jen zdánlivý problém, začal jsem být docela agresivní. Tudíž bych se do něčeho podobného nechtěl dostat ani omylem. Jenomže pouhým boxerem deset lidí nepřeperu a nožem bych jim ještě něco proved, popřípadě oni mně.

A s tim psaním našim poslancům je asi jediná možnost jak to zatrhnout, jen doufám, že se to nezvrhne v typicky americké protestní střílení do vzduchu před poslaneckou sněmovnou. To už by nám nepomohlo nic. Heh.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 20 lis 2005 03:48

Tyrichter píše:
joot píše:
atr píše:to Tyrichter: Myslím, že ve zmiňovaném případě by mi asi ujely nervy ...

Já se obávám že taky. Nemám ambice to někomu našít do hlavy pokud tedy taky nemá kvér. Takže vzduch, noha atd. ale pokud pujde dál po střelci tak nic jiného nezbývá.
Psychotesty - já se obávám že pokud by jsme tohle při nich uvedli tak zbroják nikdy nedostanem. Z hlediska psychotestů jsou ideální ti co se radši nechají vlastní zbraní zastřelit.
Nechci nikoho nějak podceňovat, ale už si někdo z vás vyzkoušel situaci, která by se podobnému stresu aspoň trochu blížila? Je sice pěkný vědět, co přesně bych v takový situaci udělal, ale ujišťuju vás, že až to přijde, tak člověk dělá pěkný pitomosti. Zkusil jsem si to párkrát, a při modelovce s patřičným stresem jsem sestřeloval "neterče" hlava nehlava. Proto doporučuju každýmu, kdo si je příliš jist sám sebou, aby se nejdřív zamyslel, jestli nestálo za to si to někde zkusit.
Já si právě nejsem sebou jistý vůbec. Dřív jsem si říkal - vole, seš srab, někdo tě přepadne a budeš mít strach a když se jednou vyskytl jen zdánlivý problém, začal jsem být docela agresivní. Tudíž bych se do něčeho podobného nechtěl dostat ani omylem. Jenomže pouhým boxerem deset lidí nepřeperu a nožem bych jim ještě něco proved, popřípadě oni mně.

A s tim psaním našim poslancům je asi jediná možnost jak to zatrhnout, jen doufám, že se to nezvrhne v typicky americké protestní střílení do vzduchu před poslaneckou sněmovnou. To už by nám nepomohlo nic. Heh.
(nevyjadřuji se z hlediska použití ostré střelné zbraně---s tím nemám zkušenosti, ale pravděpodobně se to bude vztahovat i na tohle)

Pokuď člověk takovou situaci nezažije tak nikdy nemůže říci jak by se zachoval....a ze své zkušenosti vím že vás nenapadnou věci co nemáte natrénováno, zvláště pak v nějakém podnapilém či oném stavu...

2Tyrichter kdo nemá strach jen lže sám sobě či je narozenej sebevrah, jiná věc je vzrůstající sebejistota když děláš nejaký bojový sport či umění bo u sebe nosíš jiné zbraně, ale tady je práve to diskutabilní umění použít je či umět se účině bránit.
K tomu co jsi napsal tak to že máš strach při případné potyčce je úplně normální, ale jak ti jde o "život" či někoho koho máš rád dokážeš věci které bys nikdy před tím nedoved(v rámci tvých mezích samo) tělo v případu tušícího konfliktu už samo dá povel buňkám se připravit k útoku či obraně a co by jsi před tím nezvlád pak zvládneš a to že jsi agresivní je pak jen následek adrnalinu a strachu-----musím uznat dobrý

Proti 10ti šmejdům je nejlepší vzít nohy na ramena pokuď nemáš dost zásobníků a případný boxser či nůž ti také může zachránit život....zvláště ten nůž sundáš jednoho a ostatní už se nebudou předbíhat kdo bude další :idea: .Jinak i s boxerem můžeš snadno někoho zabít..když stačí jedna mířená rána holou rukou tak co asi z boxerem....(proto ho už dávno nenosím)

Tohle je diskuze na dluho a ať umíš cokoli či máš u sebe cokoli tak je otázka jak se kdo z nás v krizové situaci zachová, lze to jen s jakousi pravděpodobností natrénovat

Ty zkurvený hákoše a jím podobné kryply bych rovnou střílel, nesnáším násilí a tohle co předvedli se mě strašně příčí a být v té situaci(doufám že už nikdy nebudu, i když se již stalo) tak mít po ruce zbraň tak bych myslím neváhal a střílel nejprve do vzduchu a pak do nich, mám se moc rád nato abych se nechal zmlátit v nejlepším případě, ALE UVĚDOMTE SI ŽE NENÍ TAK SLOŽITÉ ABY VÁS ZABILI ČI POSLALI NA VOZÍČEK k tomu stačí nějakej kopanec zejména ocelovkou či dobře/špatně mířená rána bo jen že spadnete a praštíte se hlavou o šutr/patník atd...
Na co by mi pak ta zbraň byla kdybych nebyl schopnej vystřelit, ale kdo ví co kdyby :roll:

Samo jak jsem poznal na vlastní kůži, spoléhat na náš státní aparát v tom že by vám nějak pomohli když vás někdo napadně je k smích (vlastní zkušenost když mě a kamoša takovýhle krypli rozbili držku tak toho zkurvenýho fýzla nenapadlo nic jinýho než mě taky obvinit z výtržnictví i když útočníci měli plnou stránku v rejstříku za napadení apd...) naštěsí měl státní zástupce rozum narozdíl od fízla a obvinění stopil....
takže radši strávím nějakej rok v lochu či běhání pár let po soudech než abych byl na krchově :!:
Bohužel střelnou zbraň nemám bo studuji a nejsou na ni peníze :cry: ale už si docela vystačím sám ručne a ani nějaké zbraně už delší dobu nenosím, ale to je asi chyba :? každopádně nic střelnou zbraň nenahradí
Návštěvník

Pár detailů

Příspěvek od Návštěvník » 20 lis 2005 06:20

Jen stručně, asi vás naštvu, ale píšu svůj názor a nemám důvod si nic vymýšlet.

1. v popsané situaci svědek útočníka ani neviděl - takže pistole by nepomohla. Problém je v oběti, která není dost opatrná. Nařknete mě, že jsem paranoik, ale když slyším řev opilé tlupy nebo nářek bitých důchodců, dost zpozorním a začnu se otáčet na všechny strany. Hledám, kudy uteču, pokud jsem dost daleko. Blíž k oběti je spousta lidí, kteří také mohli pomoct, ne?
Pokud jsem na té tramvajové zastávce, mohu se rozhodnout střílet nebo ne. Jedině do těch, co právě někoho skoro zabíjejí. A jedině tak, aby už nevypovídali. Dvojrána do hlavy ze dvou metrů nemůže minout. Dá se špatně trefit a ten člověk při dnešní úrovni medicíny bude ještě pár dní žít na přístrojích, pokud není mozkový kmen (zadní část spojená s míchou) úplně na kaši. Stejně mu pak ale začnou selhávat orgány, většinou nejdřív ledviny, a jde do pytle.

2. k psychotestům - prošel jsem jimi a každému to doporučuji. Dva tisíce jsou směšná částka proti objemu munice, kterou vystřílím (sportovní střelba). Vůbec by mi nevadilo, kdyby zbroják měli jen ti, co testy prošli. A berte to takhle - bohatí jsou bohatí proto, že šetří. Není problém vydělat sto táců měsíčně a rozházet je. Z libovoně velké finanční částky můžete mít radost jen první měsíc, pak si na ni zvyknete a pokud nemáte rozum, budete chtít příště dvojnásobek.
A na kolik si ceníte vlastního života, života rodiny? Na méně než 2500 Kč? Tak to vám ani nemá cenu nic vysvětlovat.

3. pokud by po světě nechodili sváteční střelci se ZP získaným před 10 lety, od té doby neprověření ani policíí (kontrola bezúhonnosti při obnovení ZP je podle mě dobrá věc, o tom, že vše se dá u nás uplatit, se hádat nebudu) aní lékařem (povinné psychotesty by to řešily, takhle může obvoďák každému do žádosti napsat co chce a není za to postih, věřte mi, že takový soudní znalec v oboru psychiatrie si dá mnohem větší pozor, pod jaký posudek otiskne své razítko), tak bych se vůbec nezlobil.
Pokud by pistolemi nemávali lidé, kteří rok nevystřelili, protože nemají na krabičku nábojů při každé návštěvě střelnice (tak jednou - dvakrát měsíčně by měl trénovat každý, kdo chce ve stresu něco trefit a nemyslím tím svou nohu), tak by byl svět bezpečnější.

4. při hrozbě utíkat, při hrozbě, které nelze utéct, zajistit svědky (v případě davu po výstřelu volat policii a několik lidí požádat, že MUSÍ zůstat na místě a aspoň krátce vypovědět - ve skutečnosti potřebujeme jejich totožnost ověřenou policií) a v případě, že trvá útok na zákonem chráněný zájem, třeba mladý zmrd bije důchodce a sráží ho na zem, tak rovnou zabít zmrda, je to jediná prevence toho, že už stejnou blbost nikdy neudělá. Když mlátí slabší, asi nejspíš taky řídí pod vlivem a rodina doma z něj možná taky nebude úplně nadšená. To jsou ovšem jen dedukce, fakt je, že mlátí slabšího a u starších lidí stačí jeden pád a už z nemocnice po svých neodejdou. Takže popravit útočníka, na místě se nechat legitomovat, nahlásit použití zbraně "legálně drženou zbraní jsem bránil útoku, který trval, támhle jsou svědci", kopii protokolu si vyžádat a nechat, a pak už vypovídat po poradě s dobrým advokátem, jak to přesně bylo.
WX

Re: Pár detailů

Příspěvek od WX » 20 lis 2005 08:17

[quote="Anonymous"]Jen stručně, asi vás naštvu, ale píšu svůj názor a nemám důvod si nic vymýšlet.

Tak nevím.

Vydělávám zlomek ze sta kapříků.
Na střelnici jsem každý týden. Je levná a střílím sportovní 22LR takže levně.
2500,- za test je příšernost, nejen cenou. Hlavně smyslem. Argument že svět bude bezpečnější neberu.
Při zkoumání věci kolem ZP mi bylo nabídnuto vykonání ZP na tutovku za 500,-. Bez pro mne 1,5 mesíčního se biflování testů. Odmítnul jsem. Kolik by stál psychotest na dálku ? Nevím, ale až to bude tak to zjistím.
A navic, příslušníci Policie ČR psychotestem procházejí a hle jeden jejich bývalý adept postřílí tři neznámý lidi. Jestlipak pan psycholog nese vinu.
Těžko. Jde jenom o prachy.
Návštěvník

Demagogie

Příspěvek od Návštěvník » 20 lis 2005 08:53

Jestli vám to nabídli za tutovku, tak určitě ne jen vám - vaší povinností je to hlásit, udat, koukal byste, jak by ten policajt letěl. Stalo se u nás na okrese třem po sobě... nekecám.

To, že z tisíců adeptů, kteří prošli psychotestem (a kdo jakým, vsadím se, že to nebude tak důkladný test, jakým jsem prošel já) nějaké jedno promile vystřelí, když nemá - to je podle vás argument proti psychotestům? Garantuji vám (tvrdil to jiný psycholog, ne psychiatr, kterého znám), že čtvrtina až polovina lidí, co má zbroják, by neprošla tím testem, který mám za sebou. Takže by "nešťastnou náhodou" postřelených bylo o půlku méně. Možná jen o třetinu, možná ale taky o dvě třetiny. Nejsem psycholog a nehraju si na něj, berte, co píšu, nebo nechte být. Já si tady nemusím nic dokazovat, jen když něco vím, tak to bez úprav zveřejním.
Odpovědět