Renta pro byvale olympioniky?

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Souhlasíte, aby byla bývalým olympijským medailistům vyplácena renta?

Ano
7
28%
Ne
18
72%
 
Celkem hlasů: 25
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Renta pro bývalé olympioniky?

Příspěvek od Silencer » 13 čer 2007 13:36

Tak jak by jste v tomto případě rozhodli?
Můj názor: Tihle lidé často pro zviditelnění naší země udělali mnohem víc než 99% stávající nenažrané politické garnitury, která za svou práci (která se nerovná ani desetině dřiny vrcholového sportovce) bere, mnohem vyšší částky. Sportovci mají velmi krátký profesní život a v určitých odvětvích (neberu třeba hokej, fotbal) ani nemají šanci, dostatečně se zabezpečit na stáří. Navíc olympijských medailistů je velmi málo - zátěž pro rozpočet by neměla být tak velká (třeba by celý poslanecký ansámbl dostal měsíčně o tisícovku méně). Srovnávat to s vědci a herci podle mě nejde - ti mají k dispozici mnohem delší čas kdy mohou bez problému vykonávat svou profesi, často až do smrti. Nebral bych to jako vytváření elity, ale spíš jako poděkování - v době vrcholu je každý plácá po ramenou, ale když je potřeba tak každý kouká jinam.
Vím že podobný návrhy jsou komplikovaný, ale spíš mě tohle téma nadzvedává v té souvislosti s politikou - jiným ani hov..., leda tak něco sebrat, ale sami si na platy nešáhnou a ještě si přidávají.


Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 13 čer 2007 13:59

Hlasoval jsem pro, nicméně s výhradami. Držitel olympijské medaile v nějakém méně atraktivním sportu, ve kterém se netočí obrovské peníze si určitě nějakou podporu zaslouží. Trochu by se mi ale příčilo vyplácet rentu například hokejistovi, který si za sezónu v zámoří vydělal víc, než většina z nás za celý život a navíc ještě třeba většinu olympijských zápasů proseděl na střídačce.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 čer 2007 14:16

Ale jo, však to ve svém příspěvku píšu - mělo by to být pro odvětví, kde se takové peníze netočí. Určitě bych vyřadil fotbal, hokej, F1 :lol: řekněme tenis apod.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 čer 2007 14:20

Takové zákony jsou pitomost, nechápu kam na to ti poslanci chodí. :lol:
Sportovci za medaile dostávají odměny, k tomu lepší sponzorské smlouvy a k tomu prachy za reklamu. Tak nevím na co bychom jim ještě měli vyplácet nějaké renty? Kromě toho pochybuju, že by to třeba ti hokejisti potřebovali. No třeba by si za to Jágr dal jednou za rok pořádnou véču. :lol:
A co zpěváci? Třeba Karel Gott, ten nás taky hodně zviditelňuje. Neměl by dostat nějakou rentu?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 čer 2007 14:31

Kubajzz: sry že to řeknu, ale četl jsi aspoň ten první příspěvek? Got zpívá celej život a z pódia ho budou muset odnést v penálu - to se nedá třeba s atletem srovnávat - ten často je vyřízený před třicítkou. Podruhý píšu, že fotbal a hokej (tenis) jsou výjimky - tam se točí velký prachy a většina dobrých hráčů (a tedy potenciálních medailistů) je zabezpečena na několik životů.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 čer 2007 15:31

V každém sportu se točí velké peníze a jestli se v nějakém sportě netočí peníze, tak se nejedná o populární sport, tudíž olympijský vítěz v této disciplíně nikoho nezviditelní, tudíž nechápu proč bych mu měl za něco platit.
Kromě toho to dělají dobrovolně z vlastní vůle a jestli si tím někdo zničí zdraví, je to jeho věc. Znám plno zaměstnání, kde se dá zdraví zničit daleko rychleji a spolehlivěji.
Nebo to mám někomu platit za to, že chce být slavný a udělá ze sebe mrzáka?
A co ti sportovci, kteří si jenom zničili zdraví a přitom na medaili nedosáhli?
A kdo bude vybírat ty sporty, kterých se to bude týkat a kterých nebude? Fotbal, hokej, tenis ne a dál? Skok o tyči ne (Bubka je milionář) a skok do výšky jo? Běh na 100m ne (tam jsou milionáři všichni) a běh na 400m jo. Ale co s během na 200m? :lol:

Jestli má někdo pocit, že olympijští vítězové mají málo peněz, tak ať na ně uspořádá sbírku.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 13 čer 2007 16:20

Ano pokud jim dávají něco jako plat ze kterého jim jde na zdravotní a sociální pojištění tak by potom měli dostávat vypočtený důchod.....ale nějaká speciální renta ? Vždyť si můžou nechat něco na penzijní připojištění ...nebo snad ne ? moc se v tomto oboru nevyznám ...(až půjdu do důchodu asi mě oškubou :D )
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 13 čer 2007 17:03

Hlasoval jsem pro "ne". Nevidím důvod vyplácet sportovce. Je pravda, že je smutné vidět např. bývalého výborného vzpěrače, naprosto zničeného člověka šílenými dávkami tréninku a svinstvem, které bral, ale člověk, který si vybere sport jako práci, dělá to tedy profesionálně, musí myslet na zadní kolečka. Za druhé dnes je jiná doba, olympijský vítěz má možnost "přivýdělku" např. reklamou apod. Problém sportovců, kteří již nemají na vrcholový sport ať už z důvodu stáří nebo zranění a sport je neuživí je, že nic neumí. Jsou to lidé, kteří, pokud vůbec mají školu, v praxi svou práci, kterou se vyučili, nikdy nedělali a dnes by jí nezvládli. Je to problém, ale jejich. Nezatahoval bych do toho daňové poplatníky.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 13 čer 2007 17:13

All mě předběhl.
Odmítám ze svých daní podporovat vysloužilé sportovce. Když se sportem začínali, byli si dobře vědomi rizik. Nikdo je do vrcholového sportu nenutil, nikdo jim nemůže za neschopnost postarat se na stará kolena. Takže nasrat. Hlasuji NE.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 čer 2007 18:17

NE. At se staraj.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 čer 2007 18:51

Koukám zajímavě se vybarvuje národní mentalita :) - každej na svý triko, tak to má být. Já osobně bych některým olympijským medailistům přispěl ze svých daní raději, než třeba na zpěvánky Vlasty Parkanové a jiné bohulibé (ne)činnosti jí podobných.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 13 čer 2007 19:00

.........
Naposledy upravil(a) milius dne 11 čer 2009 18:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 čer 2007 20:30

Rikam ano ale ne pro sportovce od roku 90. Vrcholovej sportovec za komacu si na miliony neprisel pokud to nebyl Lendl atd, i hokejiste mohly ven az po 30tem roku zivota to maj pred sebou tak 3 - 5 let kariery. Kazdopadne Zaremba a spol by mohly nejakou tu kacku na prlepsenou k duchdu dostat. ne rentu 20ti tisic ale dorovnani do minima, oni mely sport jako hlavni zamestnani na lnej uvazek, vrcchlovy sportovci jeli v dopingu do jednoho. A po 20ti letech vrcholoveho sportu je kazdej ojetej jak Skoda Favorit. Proste rikam ANO ale vocamcať pocamcať.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 13 čer 2007 22:19

to Alexus:
proč bych měl dotovat člověka, kterej se dobrovolně rozhodl nechat se zaměstnat jako sportovec a dobrovolně se zničil? Právě tak se mi nijak nechce dotovat alkoholiky a drogově závislé. Taky je nikdo nenutil chlastat a brát fet a dobře věděli, že je to zničí. Proč bych měl dorovnávat plat nějakýmu vobejdovi, kterej prostě před třiceti lety udělal špatný rozhodnutí? Spíš mně sere ta drzost, že se vůbec někdo něco takovýho odváží navrhnout. Jak už tady někde správně padlo, kdo chce spasit vysloužilý sportovce, ať sáhne do tobolky nebo na ně uspořádá sbírku.
Tohle ale odmítám... :evil:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 14 čer 2007 08:04

Ten vobejda se za svojí kariéru namakal víc než ty se namakáš za celej svůj život :lol: Pánové když už říkáte ne, tak používejte aspoń rozumný argumenty (srovnání s feťákem a alkoholikem :roll: promiň, ale to je analogie hodná deb...) . O kariéře sportovce často rozhodujou jeho rodiče (jako že když má člověk rozum aby se rozhodl sám, tak už to většinou není na nějaký vrcholový sportování). Ukažte mi někoho, kdo se v 5ti letech svobodně a s plným vědomím možných důsledků rozhodl dát se na profesionální sportovní dráhu. Věřím že spousta těch sportovců by se po zkušenostech rozhodla úplně jinak. Je fakt, že nějaká renta ze zákona asi není to pravý (bylo by to moc komplikovaný), ale přijde mi smutný tyhle lidi (a nejen tyhle - např. veterány, odbojáře) "ocenit" až nekrologem na konci TV zpráv.
V dnešní době striktního individualismu a vlastního prospěchářství mi ten návrh přišel sympatickej a za sebe říkám - ty peníze bych dal radši než třeba na splácení dluhů z arbitráží (díky našim "otcům vlasti") a na zvyšování platů a náhrad "našich milovaných".
Odpovědět