renovace,vyspraveni povrchu (dulky od rzy) na zbranich

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 14 led 2009 18:49

myslim že v přibalovém letáku má napsáno že koroze se použitím zastaví ? :roll: musim najit ten leták


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Kareltec
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2008 13:27
Bydliště: Tečovice

Příspěvek od Kareltec » 14 led 2009 20:07

To víš abys prodal napíšeš do letáku vše nej, zkoušeno NASA v kosmu......, Držím pěsti.
Jack

Příspěvek od Jack » 15 led 2009 18:26

Nevíte někdo jak odstranit brynýr chemickou cestou?? Naučil jsem se dělat alkalickej brynýr ,tak bych rád věděl jestli to jde odstranit jinak než broušením.Protože to je na tom ta nejhorší práce :evil:
stavinoha
Příspěvky: 39
Registrován: 04 říj 2009 21:18

Příspěvek od stavinoha » 10 říj 2009 21:40

nevím jak chemicky ale viděl jsem na fishing hunting pořad s puškařem a ten měl stolní brusku na tom měl upnutej kotouč co měl třásně jako mop na vytrání podlahy zapnul to na kotouč namatlal nějakou leštící pastu a s laufem po tom jezdil a za chvilku byla jak nachromovaná a pak to jen dal do čeríncí lázně krása :!: Jinak kluci u nás ve fabrice je kalírna a černírna za cigára mi načerněj kde co tuhle jsem tam dal vzduchovku-jako nová
stavinoha
Smazaný uživatel 3736

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 03 led 2019 19:09

Nechcem zakladať zbytočne nové vlákno, tak využijem toto, ktoré je podľa mňa blízke mojej problematike. Zdedil som po otcovi nefunkčný hrdzavý revolver. Keď bol otec malý chlapec, tak ho niekde zohnal ako funkčný. Rodičia mu ho našli a zakopali v záhrade. Po dlhých desaťročiach ho otec náhodne vykopal pri nejakých prácach v záhrade. Očistil ho a teraz vyzerá tak, ako na fotkách. Do pôvodného stavu sa už určite nedá dať. Úderník a spúšť fungujú unavene, bubon sa netočí. Ako sa dajú uvoľniť takto zaseknuté časti kvôli rozobratiu? Prípadne nejaká vaša rada čo s tým urobiť, nech to vyzerá lepšie, prípadne niečo z toho využiť? Alebo ak má niekto oň záujem..?? :wink:
Přílohy
Revolver 3.jpg
Revolver 2.jpg
Revolver 1.jpg
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Poli » 03 led 2019 19:42

Namočit na pár dnů do Coca Coly a nebo jestli máš kde, tak do petroly.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Igrlik » 04 led 2019 15:16

Vyprať v ultrazvučke :D
Smazaný uživatel 3736

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 04 led 2019 15:39

Ok, takže zvolím asi nasledovný postup. Keďže tu mám Colu Zero, nalejem do nádoby, vložím revolver a ako náhradu ultrazvukovej funkcie vložím priateľkinu zapnutú erotickú pomôcku do nádoby. Fungovať by to mohlo. Fotky neskôr.. :lol:
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Poli » 04 led 2019 17:11

Pomůcka je zbytečná, Cola zabere, respektive její složka kyselina dusičná, která je v ní obsažena v nízké koncentraci, ale je to na pár dnů máčení, jestli chceš, aby to opravdu zabralo.
Smazaný uživatel 3736

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 04 led 2019 19:39

Pôvodne som plánoval to namočiť do WD-40, nech to dobre "nasiakne" a povolí. Zatiaľ som neskúsil nič, preto tu zbieram informácie. Ok, keď to teda všetko povolí a bude sa to dať rozobrať.. Čo by bolo dobré potom s tým urobiť? Najlepšie vyzerá ten valec. Aspoň ten nejako zreštaurovať a ponechať, prípadne vystaviť.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Jim » 04 led 2019 22:47

Tak nejdřív to prostříkej tím WDčkem a nech rozležet, aby to šlo rozdělat. Pak tu mastnotu odstraň nějakým odmašťovačem a pak to můžeš máčet v tý kole. Není tam kyselina dusičná, ale fosforečná, která je v odrezovačích. Ale já bych to kontrolovaně odrezil v obyčejný směsi octa s vodou v poměru od oka 1:1. Ale hlídej si to. Ten ocet, jako každá kyselina bere i tu ocel. Ty černý sračky z toho vždycky oper a odrbej kartáčem, ale obyčejným, pokud použiješ ocelový, tak štětiny tak 0,1mm. No až rez zmizí, tak to zneutralizuj nějakou sodou a pořádně vyper v mýdlový vodě osuš, nakonzervuj a slož.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Smazaný uživatel 3736

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 04 led 2019 23:09

Ďakujem Jim, tento postup mi vyzerá byť rozumný. Všetko si v priebehu zajtrajška nachystám a pustím sa do toho. Som zvedavý, ako sa mi bude dariť. Potom poreferujem. :wink:
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od skagerak » 07 led 2019 15:30

Jeste jsem na asi nejakem detektorarskem foru narazil na pouziti elektriny pro osetrovani takovych veci (elektrolyza)
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od Jim » 07 led 2019 16:27

Elektrolýzu jsem nezmiňoval, protože je to trochu komplikovanější. Každá součástka by musela být vodivě napojena na přívod stejnosměrného proudu a zavěšena v elektrolytu. Podle nastavení proudové hustoty by se odvíjela rychlost odrezování.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: renovace,vyspravení povrchu (důlky od rzy) na zbraních

Příspěvek od matkoo » 08 led 2019 15:42

pls opravte ma, ked som pozeral na videa kde pouzivali Elektrolýzu na odhrdzenie
tak v nadobe dali 2 roxori na + a - a,veci co potrebovali ocistit boli volne dane v nadobe
rsp jim dal mi spravny navod vdaka
m
Odpovědět