renovace,vyspraveni povrchu (dulky od rzy) na zbranich

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 pro 2008 17:38

Ing. Stanislav Lunda
prodává i sračky na černění, niklování a podobný věci.


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 pro 2008 17:40

jo to je vono,černění funguje gut :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 pro 2008 17:41

Ale zas to bude dělat zajímavej efekt při výstřelu :lol:
Něco jako když se klube kuře z vejce :twisted:

Edit: myslím tmel :wink:
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 07 pro 2008 20:23, celkem upraveno 1 x.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 pro 2008 19:21

myslíš to černěni? ani boha
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 pro 2008 19:25

černění je dobrý, ten tmel stojí za ....
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 08 pro 2008 10:55

možná by bylo řešením sintrování železného prášku laserem v argonu.Ta technologie sice existuje,ale nevím,jestli to u nás někdo dělá.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 08 pro 2008 11:13

2 maldigola

To je jedna z technologií sváření.

Zjednodušená se dá provozovat dokonce i doma 8) :!:
Resp. asi bych si troufnul to vyzkoušet :twisted: přípravky na to mám.

Ochraná atmosféra by se musela použít náhradní a prášek nejspíš elektrolýzou získaný zinek/měď?/hliník. Protože výkon laseru co mám by asi na železo nestačil.

Ochrannou atmosféru bych asi získal z žárovek.
5-6 žárovek rozbiješ v kýblu s vodou - plyn co z nich dostaneš zachytíš do připraveného zásobníku. Výrobek uzavřeš do ,,obalu - pracovní místo" ze kterého pokud možno odsaješ co nejvíc vzduchu a ve zbytku spálíš kyslík. Pak ten obal ,,dofoukneš" obsahem ze zásobníku z žárovek.
Technicky to je řešitelné. Laser projde průhledným obalem - nejlépe tam udělat skleněné okénko z co nejčistčího skal(čočka??).

Možná by se dala ochranná atmosféra získat ze svářecích elektrod.
Nebo použít CO2 ze sifonových bombiček - což by bylo asi nejjednodušší, protože to CO2 získáš snadno. Jen nevím jak moc to CO2 je čisté.
Šup s tím do sifonové láhve - vypustit v kýblu s vodou a stejně zachytit.

A tradá na testy :twisted: připadá mi to jako technicky velice zajímavé a řešitelné.


Eventuálně ve skříni mám ještě výbojovou řezačku vlastní výroby - s nižším výkonem a v ochranné atmosféře by se dala použít na místní sváření i pro ocel. Naposled jsem s tím vrtal litinovou desku (litina se vrtákem blbě vrtá).

Ale stejně mi připadá to tamponové pokovování jako nejjednodušší. :roll:
Ostatní je ,,až moc high tech". Je to jako jít s bazukou na komára.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 08 pro 2008 13:52

2epetr 2008-teda ty seš vopravdu dobrej :shock:
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 pro 2008 14:01

Epetr je náš vědec :wink: :twisted:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 19 pro 2008 21:38

Pánové děkuji :oops: ale až tak horké to semnou není, nobelovka asi nebude :lol: :lol:

Každopádně jsem udělal inventuru a mám oxidy mědi a stříbra zřejmě vhodné k našim účelům ať místního pokovování a nebo sintrování.

Asi bych dokázal postavit takovou mašinku - se kterou by bylo možné opakovaně dělat opravy zkorodovaného/jinak poškozeného povrchu.

Otázka je, jestli by za to někdo zaplatil :roll: protože to je docela dost práce ten přístroj složit a odladit(na sintrování v lokální ochranné atmosféře).

Kdyby mi někdo řekl, že mi za funkční přístroj dá dejme tomu 5000,- tak mu to složím.
Tj. vůbec netuším jestli to někdo vážně často potřebuje(aby se mu to vůbec zaplatilo) a rád by mi za to zaplatil a nebo by to byla(nebude) akce Z :roll:

Také tu je otázka zneužití, zřejmě by bylo pomocí toho přístroje možné měnit seriová čísla na zbrani, vymazávat značky zkušeben a tak... :roll: :roll:
V první fázi by se zacelil povrch seriového čísla na zbrani a ve druhé by se vypálilo/znovu vyrazilo číslo nové, zřejmě by se to nedalo běžně poznat :roll: nerad bych, aby to pak někdo zneužil :roll:
A to nemyslím jen k vůli tomu, aby měl sčíslovanou zbraň :roll:

Je možné dělat díry od velikosti 0.2mm šířky a opravovat díry návarky do 0.3mm hloubky. Návarky lze přebrousit a vyrovnat s povrchem.
Přílohy
navarky.JPG
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 19 pro 2008 22:01

husté :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 19 pro 2008 22:05

Dík, tohle je ale vlastně obyč mikro - plazmové navařování. :roll:
Sintrováním bych zřejmě dokázal dělat ,,skoro hodinářskou" práci :twisted:

Každopádě toto jsou opravdové ocelové návarky :twisted: zkoušel jsem jejich pevnost a vůbec to není zlé, nožem to neořežeš, jen poctivým pilníkem se dají ohladit.

Určitě moc dobré na hlubší rez.

Pevnost sintrovaného povrchu neznám, dokud nebude pravděpodobné že se to zaplatí tak, se o to ani nebudu pokoušet :roll: Ale měď/stříbro jsou měkčí materiály a na železo bych potřeboval vyšší výkon laseru(o hodně dražší).
Kareltec
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2008 13:27
Bydliště: Tečovice

Příspěvek od Kareltec » 13 led 2009 19:41

S tím tmelem buď opatrný, mám celkem blbou zkušenost, kdysi jsem podlehl zákazníkovi a hlaveň, která na sobě měla důlkovou korozi jsem odrezil (mechanicky i chemicky) a poté vytmelil. Zákazník byl poučen ať to sem tam svým odborným okem zhlédne, no a za cca 3 roky se dořítil že mu tmel vypadl a koroze je nejen hlubší ale hlavně je skrz. Toť má zkušenost. Pokud je zbraň historická tak (předovka ....) tak je rez pochopitelná a je-li řádně ošetřená tak se není za co stydět. Samozřejmě něco jiného je relativně mladá flinta s korozí, to už o majiteli něco prozrazuje.....
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 led 2009 19:55

takže to rezlo pod dál ? no doufám že to taky nevyrezne :shock:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Kareltec
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2008 13:27
Bydliště: Tečovice

Příspěvek od Kareltec » 14 led 2009 18:47

No bohužel jo, jako kdybych to pohnojil. Má doměnka je, že v tom tmelu byla obsažený nějaká látka, která nastartovala další korozní procesy, ale rozbory jsem nedělal.
Odpovědět