Remington 870 - zpusob nabijeni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
luky_cmuky

Remington 870 - způsob nabíjení

Příspěvek od luky_cmuky » 02 črc 2009 10:46

Zdravím, mám dotaz ohledně téhle brokovnice. Vytvářím 3D akční hru typu Doom a vybral jsem si (nejen) tuhle zbraň k vymodelování. Rád bych ale věděl přesně, jak se zbraň nabíjí. Z manuálu přímo od Remington sem pochopil, že jeden náboj se dá z boku přímo do komory (jestli se tomu říká taky komora jako u pistole, v manuálu je taky "chamber") a zbytek zespodu podle kapacity nástavce.

Z toho, jak chápu jak pumpy fungují, bych čekal, že (po potřebném odjištení) můžu náboj v komoře vystřelit a pak "napumpovat" další náboj zespodu z nástavce nahoru zase do komory s tím, že tím zároveň stranou vyhodím právě vystřelenou prázdnou patronu.

Můj dotaz se hlavně týká toho, že pokud mám například pumpu s kapacitou 1+7, zda ji vždy na 8 nábojů musím nabít, jak je psáno v manuálu tzn. první do komory z boku a zbylých 7 spodem a nebo můžu i tu první dát také zespodu a pak ji napumpovat do komory (a zbylých 7 zase normálně také spodem).

Ješte bych se rád ujistil, zda poloha toho "Fore-Endu" je před pumpováním vepředu. Předpokládám, že tedy nejprve Fore-End přitahnu (napumpuju) a pak ho prostě vrátím zpátky dopředu. Dokážu si i představit, že by to bylo obráceně, kdy Fore-End je blíže ke střelci, pak se posune dopředu a až pohybem zpátky dozadu ke sřelci se teprve napumpuje. Ten první způsob se mi ale zdá jako "klasika", používá se u nějaké pumpy i druhý obrácený způsob?

Díky za jakékoliv rady a prosím o schovívavost, pokud používám nesprávnou terminologii nebo v případě, že to vůbec nechápu :) .

Lukáš


Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 03 črc 2009 12:30

Je to jak pises, staci nabijet spodem a pak zapumpovat k sobe - od sebe. Pripadne nabit jeden naboj spodem, nabit do komory a pak dalsich 7 = 1+7
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 03 črc 2009 15:36

Je to jak píše admix. Do zásobníku můžeš nabíjet libovolný počet nábojů.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 črc 2009 17:26

libovolný ne. Jen tolik, kolik dovolí kapacita :wink:
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 03 črc 2009 17:43

Alfonss: Chtěl jsem to tam dopsat, ale předpokládal jsem, že je to jasné :-)
Odpovědět