Regulator pro CZ 200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Re: Regulátor pro CZ 200S

Příspěvek od Canadair » 22 dub 2011 20:36

hodilo mi to 2x :? sorry


Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Regulátor pro CZ 200S

Příspěvek od Altaros » 13 kvě 2011 15:39

Nedávno jsem měl na naladění jednu zahraniční CZ 200T verze 7.5 J a majitel chtěl mít 13J. Jelikož u této verze natavení na vyšší výkon není tak jednoduché, tak bych sem chtěl dát stručný návod.

U této pušky, především zahraniční verze pro 7,5J, která má jiný vstupní kanálek do hlavně (cca 1.2mm oproti 3mm jako u CZ 200S viz. foto ) nelze běžně dosáhnout rychlosti 16J. Navíc u této verze nebývá boční červík pro ladění konzistence, jelikož základná konzistenci pro 7.5J zajišťuje malý kanálek který redukuje průtok. Pro zvětšení úsťové rychlosti se musí původní kanálek v hlavni zvětši na obdobný průměr jako u CZ 200 S tedy na 2.5-3mm. To má však za následek zhoršení konzistence a díky absenci bočního červíku může být přijatelnou konzistenci bez regulátoru obtížněji dosažitelná, než u CZ 200S s bočním červíkem.
porovnani.JPG
Když jsem zkusil provést měření bez regulátoru s již upraveným kanálkem tak konzistence byla tragická, jelikož jediný prvek který předtím konzistenci zlepšoval, byl omezující kanálek průtoku. V případě přenastavení této pušky na 16J bez použití regulátoru doporučuji ještě vytvořit závit pro červík na boku jako to máš klasická cz 200 S.

U domácích kupovaných CZ 200 T si nejsem jistý, jestli se aktuálně vyrábějí se stejným kanálkem do hlavně jako CZ 200S a jsou jen staženy červíkem, nebo zda již červík také nemají.

Na závěr přikládám ono porovnání při použití regulátoru a bez něho s již s upraveným kanálkem.
graf.JPG
Odpovědět