raze 9mm versus 40

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

el quico

ráže 9mm versus 40

Příspěvek od el quico » 29 zář 2009 13:26

Jaké jsou ty nejpodstatnější rozdíly mezi devítkou a čtyřicítkou? Co by jste volili na osobní obranu. Slyšel jsem o mnoha případech kdy útočník několikrát zasažený zbraní ráže 9mm ještě poměrně dlouho pokračoval v útoku, nebo si střelného poranění všiml až "po boji". Mám čerstvý zbroják a chtěl bych si koupit pistoli na obranu, vím ale že čtyřicítka má např. mnohem dražší střelivo. Budu rád, když mi k tomu napíšete svůj názor


Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 29 zář 2009 13:56

Že se na to nevysereš... :-)

viz níže:
http://www.forum.gunshop.cz/viewtopic.p ... light=40sw
el quico

Příspěvek od el quico » 29 zář 2009 14:29

díky za váš názor. Chápu to tak, že je to asi jedno :lol:
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 29 zář 2009 14:36

Velmi správně.

Daleko důležitější než průměr toho kousku olova je to, kam je umístěn.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 zář 2009 14:50

Mne zase unika jak premyslis. bud ti jde opravdu o zivot tak je asi jedno co naboj stoji nebo to chces jako masirku za malo penez tak resis cenu naboje.

.40S&W je vykonnejsi s vetsim prumerovym zatizenim. takze uz papirove to neco rika. mam dve pistole v razi 9L (CZ75 a Sphinx) jednu ve .40 (Glock 23) a 1911 v .45ACP (PPK v 7.65 nepocitam). Pracovne nosim .40 Glocka. ale dlouho jsem nosil jak CZ pozdeji Sphinxe. I pres nektere veci co mi na G vadi, je to pro mne idealni pracovni zbran, tupe jednoducha a spolehliva.
No a kdyz ti vadi cena naboje, tak si kup malorazku, spousta lidi ti vysvetli jak je to skvele na sebeobranu, protoze to nekope a ty jsi schopen presne zasahout utocnika do leveho oka. :-)
kdybych se chtel tahat s 1911 a nemusel se kompletne preucovat navyky taseni a strelby, tak bych nosil 1911 v 45.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
el quico

Příspěvek od el quico » 29 zář 2009 15:09

mám na mysli obrannou, pudovou střelbu v městském prostředí na cca. 5-15m. Vycházím z toho, že mám na střelnici přibližně stejné výsledky s oběmi rážemi. Na ceně střeliva mi příliš nezáleží, uvedl jsem to jenou jako jeden z rozdílů. Chápu taky, že pokud trefím určité orgány nebo hlavu tak je to jedno. To se ale nemusí podařit, a představa, že v obraně prostřelím např.rameno a střeva, a opilý 120kg útočník s nožem bude ještě 5 minut bodat, než se složí v důsledku ztráty krve nebo tak se mi nelíbí.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 29 zář 2009 15:17

Tak si pořiď luparu.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 zář 2009 15:29

strilet na strelnici je jedna vec, terc je staticky a nestrili po tobe, ci jinak te neohrozuje. takze pocitej ze v realite to bude uplne jine.
Navic dnesni legislativa nevim jak bude koukat na 5 ran v hrudniku :-)
osobne bych volil (a ja uz zvolil) .40
samozrejme ze nema smysl si pak laborovat naboje co tolik nekopou. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
el quico

Příspěvek od el quico » 29 zář 2009 15:31

Poslední dobou jsem četl a slyšel mnoho příběhů, ve kterých sehrály 9mm moc špatnou roli. Jako jeden z mnoha mohu uvést tzv."MIAMI INCIDENT".
7 agentů FBI se dostalo do přestřelky se dvěma zločinci. Konečné skóre je dva mrtví zločinci a dva mrtví agenti a zbytek zraněných. Lupiči,přesto že utrpěli mnohočetné průstřely z 9mm zbraní pokračoval ještě asi 1O minut v boji, což mělo fatální následky. Tento incident byl popudem k přezbrojení z 9mm na 40. Podrobnosti jsou zde http://www.rrmemphis.com/op030.html
Řada lidí mne stále přesvědČuje o výhodách čtyřicítky, takže jestli máte nějaké informace o úspěšném využití ráže 9mm v obranné střelbě, budu za ně vděčný. Nezdá se mi totiž že je devítka tak špatná
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 zář 2009 15:40

"MIAMI INCIDENT" :shock: :roll: :lol: bože :roll:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 zář 2009 15:41

:-) tak si porid 9L.
opravdu resis nesmysl. Neverim, ze statisticky ti u nas nekdo odpovedne a fundovane poradi na zaklade praxe.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
el quico

Příspěvek od el quico » 29 zář 2009 15:49

Myslíš že statistika nic neřekne? Že armáda a policie se vyzbrojuje tím co má hezčí design?Ty jsi nesháněl informace než jsi utratil peníze za svou první zbraň? Koukám že tady jsou všichni hrozně chytří ale nikdo neporadí.. Půjdu se zeptat jinam, ať to admin radši smázne
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 29 zář 2009 17:30

A pozdravuj hrobare :lol:
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 29 zář 2009 17:52

Tak toto téma je věčné a platí tu co člověk to názor. Každopádně je (podle mě) lepší na obranu širší střela která předá větší množství energie útočníkovy než jím prolítne. A glock teď dělá pistole v .50 Gi. Necelých 13mm je lepších jak 9mm ne? :lol: Obraně zdar!
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 zář 2009 18:11

myslím že je úplně jedno co si pořídíš za ráži, polovina lidí co nosí zbraně s nima stejně neumí pořádně zacházet a 90 procent té poloviny, co s nima zacházet umí, v krizové situaci stejně selžou... :wink:
Odpovědět