raze 9mm versus 40

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 30 zář 2009 09:24

K tvemu dotazu jsem chtel jeste podotknout par veci: za prve,ceske zakony jsou ti na hovno. Davaji ti pravo nosit zbran,davaji ti pravo ji pouzit,ale pak jsi tak jako tak v prdeli. Okamzite po zahajeni vysetrovani ti zbrane seberou,budes se tahat po soudech,v blesku o tobe napisou,ze jsi vrah,pribuzni obeti si stejne nejak zjisti tve osobni udaje,proste at jsi vinen nebo ne,stejne jsi v pruseru. Spis nez premyslet,cim vyradit utocnika na jednu/dve rany z boje bych ti doporucil naucit se nejdriv spolknout ten pocit moci z te nove veci za pasem,nosit zbran opravdu skryte,pohybovat se nenapadne a dobre behat.
Za druhe ohledne raze-nemam moc co napsat,ze svych zbrani strilim jen luger do terce. Ale vyzkousel jsem kdejakou razi,vazim 87kg a myslim,ze dostat to z cehokoliv od 7.65 nahoru by me spolehlive zastavilo. Jeste me zaujalo,ze dost vrazd bylo dokonano velmi malymi razemi,casto 6.35 nebo 7.65br. Mozna ze obeti byly sami trpaslici,tezko rict.
Za treti ohledne vyberovych rizeni armady:taky do toho nevidim,ale myslim,ze bez ohledu na jasny lobbing musi kontrakt na zbrane zahrnovat i odpovidajici pocet nahradnich dilu plus temer neomezene financni moznosti armady. Ale na ulici a doma nejsi v armade. Tak vybirej zbran,u ktere kdyz ti praskne nejaka pruzinka nebo cep,tak puskar neobrati oci v sloup a nenapari ti silenou cenu. Coz je myslim pripad beretty i steyra.


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
scajp
Příspěvky: 40
Registrován: 21 čer 2009 19:19

Příspěvek od scajp » 30 zář 2009 15:52

Dobrá řeč, hlavně první odstavec... :!:
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 30 zář 2009 16:10

Spíš bych řekl, že to vlákno je totálně vo hovně, jako všechny jemu podobný.

Ještě tady chybí odkazy na videa, kde se střílí do telefonních seznamů.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 30 zář 2009 16:56

To je pravda, to video tady vyloženě chybí. Ale k té obraně. Je to dnes důležité vědět čím se ubráníš a čím ne. Lidi sou pěkný svině, já to vím podle sebe. :lol:
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
scajp
Příspěvky: 40
Registrován: 21 čer 2009 19:19

Příspěvek od scajp » 30 zář 2009 17:01

Furt tu kecáte, že to chce zamknout a že je to vo hovně, a ejhle, už jsou tu tři stránky... :D :D
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 30 zář 2009 21:07

Childeater píše: Ještě tady chybí odkazy na videa, kde se střílí do telefonních seznamů.
Já tady zase postrádám nějakou agiaci na LOS :)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 zář 2009 22:02

Na sebeobranu jednoznačně 10mm Auto.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 30 zář 2009 22:27

...možná je můj příspěvek úplně mimo ale nějak mi to nedá a napíšu ho.

Žiju ve městě, mám zbraň ale pokud se pokusím si představit situaci, ve které bych ji použil, musím zapojit hodně moc bujnou fantazii. Občas mi připadá, že sem píšou lidi žijící v nějakém černém ghetu v jižní africe. Opravdu je nutné v naší republice řešit zastavovací účinek zbraně, když si ji člověk kupuje pro soukromé použití?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 30 zář 2009 22:32

Doufám, že ho nebudu muset řešit v reálu...........
Každopádně je asi takřka jedno jestli jednu či druhou zmiňovanou ráži..................hlavně se trefit..........
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Bluesman » 01 říj 2009 02:21

Já teda docela blízko ghetta bydlím 8) ,ale když jsem zkoušel na střelnici rvát urychleně 1911 z opaskovýho pouzdra a natáhnout (už jsem zmínil,že z cocked and locked mám neodbouratelně blbej pocit),byla to docela honička a o mikrometry jsem si málem roztrhl ruku.Nicméně nosím většinou PPK a to zas než jsem si srovnal do velký dlaně a natáhnul,tak jsem nabyl dojmu,že v situaci,kdy se na mne valí nabuzený psychopat,mi to stejně upadne :? Není to žádná prdel :wink:
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 01 říj 2009 06:30

Mikrometry blba kombinace a proto umě zvítězil G 19 , nebo menší revač. A v kombinaci s pouzdrem Fobus to nema chybu .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 01 říj 2009 08:41

Faktem je, že vlastní použití zbraně v ČR je vždycky průser, ať už se jedná o nutnou sebeobranu či nikoliv. Vždycky bude totiž chudák ten postřelenej, ať už je to cikán či bílej, ať už krade či nekrade a "zločinec" bude ten co střílel. A nedovedu si představit situaci, že bych někoho měl smahnout tak, že nevstane. Asi nikdo tady nic takového nezažil, pač ty soudní tahanice budou něco příšerného. A doufám, že nikdo tady nic podobného nezažije.
osobně jsem měl jednu situaci, kdy jsem šel v nesprávnou dobu na nesprávném místě a dostal sem ránu zezadu z ničeho nic. Byli to dva dvoumetráci v montérkách, co se vožrali a měli chuť někomu rozbít hubu. No a já byl zrovna poblíž a to ještě nebylo ani sedm večer. K větší rvačce nedošlo naštěstí, jen to odnesly hodinky a triko.
Kdybych měl u sebe zbraň, ani teď nevím, jak bych se zachoval, ale asi bych ji nechal dál v pouzdru. Ona je totiž otázka, zda vytáhnutá zbraň na dva dvoumetrový vožralý hromotluky bude mít vůbec nějaký zastrašovací efekt a ještě by se to mohlo zvrtnout.

2Bluesman: Myslel sem, že se z toho ghéta budeš konečně stěhovat...
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 01 říj 2009 10:15

To je přesně ono.
V našich podmínkách tasená zbraň zastraší nebo... taky ne a spíše vyprovokuje k útoku.
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Bluesman » 01 říj 2009 13:08

Ahoj Špaldo...Jo,musím odsud vypadnout,ale panička už chce jen do domečku a to by nám teď mohlo zlomit vaz.Znáš to,krize-nejistota.Díky za optání a zdravím.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 01 říj 2009 17:59

Když na mě nastoupí 2 dvoumetroví týpci tak už je to opravněná obava o svůj život. To už by se mělo brát jako obrana když te fackujou a ty je střílš.
Někteří lidi mají ruce jako zbraně aniž by v ní něco drželi.


Ještě mě napadlo že nejvíc energie útočníkovy předá pořádný beranidlo. Tím ho určitě zastavíš. :lol:
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Odpovědět