raze 22WMR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Příspěvek od Zipíno » 12 dub 2006 01:26

A další věc: v ráži 22WMR existují i pistole, konkrétně Automag II. Mají závěr bržděný řízenou deformací nábojnice v nábojové komoře. Nemáte někdo wwwadresu na jejich výrobce?


Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Příspěvek od Zipíno » 12 dub 2006 01:27

A další věc: v ráži 22WMR existují i pistole, konkrétně Automag II. Mají závěr bržděný řízenou deformací nábojnice v nábojové komoře. Nemáte někdo wwwadresu na jejich výrobce?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 dub 2006 08:58

Něco je tady:
http://www.gunblast.com/Paco_22AutoMag.htm

Vyrábí to firma AMT (Arcadia Machine & Tool).
Jejich nejznámější zbraň je AMT Hardballer - klon 1911-ky, který používal sám velký Arnold Schwarzenegger ve filmu Terminátor. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
EXCALIBUR

Příspěvek od EXCALIBUR » 12 dub 2006 13:39

Mne sa páči novinka od SW model 22VMR scandium. Mám sice katalog v pdf ale číslo modelu si nepamätám. Je dvojpalcový na 7 nábojov a má cca 320 gramov. Na obranu možno aj ano. Amíci ho majú aj s LASER GRIP.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 dub 2006 14:06

No na obranu neni fakt nic nepsiho :evil:

Ja uvazuju takhle:

22WMR z 2" hlavne poleti cca 320m/s? To je jako jit se branit s dlouhou malorazkou.

Vetsinou ho netrefis "mezi svetla" ... budes rad, kdyz ho trefis nekam.

Trefit utocnika s malorazkou je takove riziko, kvuli kteremu se ta zbran ani nevyplati nosit. O zviratech nemluvim. Psa by to asi dost nasralo.

Cili vzdy kdyz slysim, ze to nekdo nosi... rikam si.. o co mu jde? Vystrasit k smrti, nebo se branit?

PS: hlavne at mi Kubajz nepise, ze lepsi trefit s "malorazkou" nez netrefit s "velkorazkou".
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 dub 2006 14:15

Lepší trefit s malorážkou než netrefit s velkorážkou! :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 dub 2006 14:23

EXCALIBUR píše:Mne sa páči novinka od SW model 22VMR scandium. Mám sice katalog v pdf ale číslo modelu si nepamätám. Je dvojpalcový na 7 nábojov a má cca 320 gramov. Na obranu možno aj ano. Amíci ho majú aj s LASER GRIP.
Mně se líbí Taurus v .17HMR
Nedávno jsem ho viděl (bohužel nestřílel) a vypadá fakt dobře.
Zajímavá zbraň.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 12 dub 2006 20:06

Ja jsem mel 22WMR kulobrok na lov škodne dokud se ještě mohlo na kočky a pytlačici psi super zbran.Na 80 i 100 metru docela dost přesna pokud jsem měl dobre povetrnostni podminky.Protožže nejsem myslivecka straž ani hospodař a nemohu to dale použivat tak jsem ji prodal.Přijel si pro ni pan nekde od Krkonoš.Když jsem snim po nejke době debatoval tak si ji nemohl vynachvalit,přiznal se že i slabši kus srnči,nebo menši prasatko se tim da taky střelit.Osobně jsem to nikdy neviděl tak nevim :?:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 10 čer 2006 14:11

ANDY na 1. strance zminoval naboj .22-250 koukal jsem na neho na internetu a vypada dost zajimave- mala kulička a za ni lahev jak hrom. je to i pomerne dost draha raze. celkem me prekvapilo ze kdyz jsem se podival na kulovnici varmint od czub tusim medium tak ji delaji i v .22-250. jen by me zajimalo prakticke uziti teto raze v podminkach ktere jsou v CR- na skodnou drahe, na srnu slabe?? diky
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 10 čer 2006 17:42

PB píše:ANDY na 1. strance zminoval naboj .22-250 koukal jsem na neho na internetu a vypada dost zajimave- mala kulička a za ni lahev jak hrom. je to i pomerne dost draha raze. celkem me prekvapilo ze kdyz jsem se podival na kulovnici varmint od czub tusim medium tak ji delaji i v .22-250. jen by me zajimalo prakticke uziti teto raze v podminkach ktere jsou v CR- na skodnou drahe, na srnu slabe?? diky
:shock: Na srncie slabe???!!! Moj znamy s Tikkou .22-250 (+ Meopta 3000 4-12x40 Z-Plex II ) a strelivom Sako s tym bez vaznejsich problemov striela aj mensie kusy vysokej a diviakov do velkosti odrasteneho lanstiaka...Sako Gamehead 55grs.Zasahy okolo tych max.160-170 metrov,na krk,prip. na hlavu podla moznosti,mensie kusy bezproblemovo na komoru.O srncej ani nehovoriac,pri dobrych poveternostnych podmienkach ma strelene kusy na 250-290 metrov.Lisku ma najdalej tusim na 247 metrov,ale s varmintovym strelivom.Zaujimavy kaliber,rozhodne ale nie univezalny,a nie pre zacinajuceho strelca.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 čer 2006 23:43

2PB: Jako vetsina .22 razi je to nanejvys na srnci. V americe je popularni diky ploche bal. krivce.

Ikdyz je kule opravdu rychla, stale ma maly prumer a malou hmotnost.
Navic se u teto raze vypaluje nabeh drazek v hlavni. Proto je to spis lovecky naboj, nikoliv sportovni. Na malo ran za sezonu.

Samozrejme zabijet se da s ledcims. Ale kdyz lovit, tak s odpovidajicim kalibrem.
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 24 úno 2008 20:55

mna by zaujimala este taka vec...mozno ale dost blba otazka.
na streleckych pretekoch kde sa striela z malorazky sa moze strielat aj s .22 WMR alebo len LR ? nemam ziadne skusenosti s pretekmi tak budte zhovievavi...
chcel by som ju (WMR) totiz na lisky ale zaroven by som si chcel obcas zastrielat aj na pretekoch a 2 malorazky kupovat nebudem.
nemam velmi skusenosti s liskami a 22 LR. viem ze WMR ma plochu balisticku krivku takze sa snou da strielat na vacsie vzdialenosti ako s LR.a logicky ma aj vacsiu dopadovu energiu...

a este by ma zaujimalo o kolko je hlucnejsia ako 22 LR.nie, niesom pytliak :lol: ale v case ked ju budem pouzivat...t.j od januara do maja je obdobie kladenia mladat a zver potrebuje klud takze s gulovnicou vtedy nestrielam.
ale na skodnu si zapolujem tak preto sa pytam...
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 25 úno 2008 01:46

Na závody vypsané pro 22lr tě s WMR nepustííí :!:
Hlučnost je tak jeste o polovinu vetší než když vypálíš z 22lr Stinger. I kdyby si byl pytlák tak WMR stejne neutlumíš :wink: Dopadová energie ta je jasná ve prospech WMR v 50metrech je to okolo 300J zatim co takovej 22LR Velocitor umí jen 170J
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 25 úno 2008 10:14

Já se tedy, s vaším dovolením, pokusím shrnout to, co tu již roztroušeně zaznělo. 22 WMR je náboj, který skutečně využijete pouze v dlouhé puškové hlavni. Tento náboj byl primárně konstruován pro puškové hlavně. Krátké zbraně v této ráži byly sekundárně konstruované pro tento náboj. To znamená, že při střelbě z krátké zbraně velká část prachové navážky shoří mimo hlaveň a balistických možností náboje se nedá dosáhnout ani náhodou. Zkuste si vystřelit tento náboj z minirevolverů typu NAA. Při výstřelu je na ústí hlavně obrovská ohnivá koule a výkon je stejný, jako původní 22 LR. Tohle je ovšem extrémní příklad.
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 25 úno 2008 18:47

no diki
takze na preteky to nieje.
asi predsa len uprednostnim 22 LR...bude aj na preteky a ked naladujem tu najsilnejsiu municiu hadam vystaci aj na lisky :wink:

nemam ziadne olympijske ambicie ani nic podobne, len by som sa obcas chcel zucastnit nejakych tych pretekov, kde budu aj tak vacsinou polovnici tak myslim ze to strielaju s malorazkami s ktorymi aj poluju.
vystaci mi na to ZKM 452?
viem uz sa o tom debatovalo ale radilo sa chalanovi co ju chcel cisto len na sport...ja by som potreboval nejaky kompromis..aj na lov a aj na preteky...
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Odpovědět