Rada - vysvetleni

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 19 bře 2009 14:34

Dost mne zaujalo, jak se nazory na MTC Vipery lisi .. ja sam mam doma dva kusy (4-16x50) a jsem s nimi spokojeny..

Bily zavoj pri max. zvetseni jsem uz take zahledl .. ale bylo to presne jak pise Josef - strilel jsem venku na snehu, svetlo se odrazelo pod jakymsi nestandartnim uhlem do objektivu a objevil se "zavoj" .. stacilo zamirit jinym smerem, nebo nasadit slunecni clonu, a zavoj byl pryc .. i pres to jsem presvedceny, ze toto moje MTC 4-16x ma lepsi obraz nez napriklad Nikko Stirling Platinum Nighteatre, ktery jsem videl (mel jsem moznost koukat pres nekolikero kousku 6-24x56). Zde bude urcite platit ona neprima umera - cim vetsi zvetseni, tim horsi obraz .. proto bych u takto draheho-levneho puskohledu nechtel zvetseni napriklad 8-32x a vice - jelikoz toto zvetseni si vyzaduje velmi velmi kvalitni sklo - a to holt neco stoji..

Popisovane vule na tocitkach - to je dost relativni pojem .. nekdo muze povazovat urcity mrtvy chod za "kravsky" .. jiny za "malinky" .. ja pozoruji treba u tocitka pro zvetseni mrtvy chod v radu pouze desetin milimetru (po obvodu tocitka) .. proste citim, kdyz zmenim smer toceni, ze to tocitko "zabere" o fous pozdeji .. ale pro mne je dulezite, ze oba kousky, co doma mam, drzi nastrel pri jakemkoli zvetseni .. tenhle drobny mrtvy chod ma i muj Weaver V16 - to nepovazuji za problem.

Ze se meni zvetseni s korigovanim paralaxe - to je pravda, vsiml jsem si toho i u sebe - ale toto nepovazuji za dulezite, protoze nastrel drzi a zvetseni se meni opravdu minimalne a skoro neznatelne - neinformovany si toho ani nevsimne.. Rekl bych, ze za to muze promazani vnitrni mechaniky jakousi "lepivou" vazelinou, ktera pusobi treni mezi vnitrnim tubusem, ktery se hybe pri zmene zvetseni - a tim, ktery meni korekci paralaxe .. takze jeden asi ovlivnuje druhy.. zde by chtelo zkusit, zda je tento jev zavisly na teplote.

Maly rozsah paralaxe uz problem je - napriklad rozsah mezi 25-50m je prilis maly, takze presne mereni vzdalenosti neni s timto puskohledem idealni - to je bez diskuze.

Pokud to shrnu, pro mne je to asi nejzajimavejsi puskohled v teto cenove relaci, jaky muzete nyni na vetrovku poridit .. Ze se na nej nazory ruzni je asi vlivem toho, ze kvalita vystupni kontroly nebude prilis dobra a tak prichazeji na trh i zmetky - jinak se variabl, ktery nedrzi nastrel, nazvat neda.

Proto doufam, ze se podari tyto puskohledy dostat do CR, aby bylo mozne je kupovat od mistniho dodavatele - a v pripade problemu mu je vratit. Zmetku asi nebude velke procento, jelikoz zkusenosti s MTC jsou zatim vetsinou kladne (i na mych strankach jsou recenze na MTC celkem tri od 3 ruznych lidi - a vsechny kladne) .. ale vyskytnout se zmetek holt muze.

V teto veci mohu jeste dat trochu nadeje budoucim zajemcum o puskohled MTC, jelikoz vim, ze firma GunShop prave nakoupila tento puskohled v Anglii jaksi "na zkousku" a pokud se jim bude zamlouvat, mohou se v jejich nabidce brzy objevit!


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 19 bře 2009 15:21

Ten poslední odstaveček to je určo výborná zpráva :) , moc na výběr tu zatím nemáme...na MTC je určitě hlavně zajímavá cena :roll: a docela sem zvědavej na toho novýho Taipana :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 19 bře 2009 15:45

Tak já se také přimlouvám, za jejich zařazení do nabídky. Cena by mohla být také zajímavá, jelikož odpadá nákladné poštovné za jeden kousek. Samozřejmě i pokud by byla napatrně vyšší, tak se to vyplatí při případné reklamaci. Věřím, že po optikách MTC bude zájem.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Pokud

Příspěvek od Apevia » 19 bře 2009 16:04

Pokud budou rozumné ceny (což tady na GS mají u optik od NS) a budou dostupné, tak si myslím, že určitě... Bylo by to dost dobrý... Určitě se také přimlouvám...
Cogito ergo armatus sum.
happymoos

Příspěvek od happymoos » 19 bře 2009 17:53

děkuji sidewinderovi za přispěvek, konečně tu v tom někdo udělal jasno
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 bře 2009 21:15

Tak prý tady mám taky něco napsat. :lol:

Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem měl v ruce dva, oba Vipery.
První byl tuším 6-24x a ten měnil zvětšení při točení paralaxou, a to tak, že hodně.
Druhý je 8-32x a ten obraz na zvětšení >20x fakt nezkousnu. :wink: Ostře je vidět kolečko kolem středu a zbytek je v mlze.
Klikání mě u nich taky nenadchlo, ale tohle se dá přežít.

Prostě všechny tyhle MTC, Nikka (ne Diamond), Falcony atd. jsou levné (ano, levné, i když vím, že pro většinu lidí je 5k hodně peněz) čínské optiky se vším, co s tím souvisí, takže nečekejte od toho zázraky.
Nicméně - mohou dobře posloužit.
Samozřejmě pokud si to někdo koupí jako první optiku nebo neviděl nic jiného, tak je z toho nadšený. A někomu dokonce to nadšení může vydržet i poměrně dlouhou dobu. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 19 bře 2009 21:28

To jako Kubajz reješ do mně ? S Falconama ? Ja a nejen já jsem s nima spokojen, Tobě se rozsypal ( ale tobě se na tvém Killerscopu rozsypala i Delta Titanium a neříkej že ne - druhou už jsi tolik neproháněl ) A Srovnávat Falcona s MTC - no vlastně ano jde to oba jsou Číny stejně jako Bushnell :-), nedávno jsme zabruslil na nějaké webky a našel fabriku někde v provincii Chutnei nebo tka nějak se po píše a vyrábí tam i pro Bushnel ( myslím že to byly dálkoměry ) Ale když dálkoměry proč ne i optiku. Nezáleží totiž na tom kde se to dělá - ale jakou má fabrika nastavenou výstupní kontrolu.
A Kubajzi porovnáváš permanentně optiku za 6000 s optikou na 24 hadrů, a nezlob se tolik muziky mně Bushnel za 24000 nenabídne, poměr výkon cena má Bushnel tak 7 z 10ti, Falcon 8 z 10ti, To že se někdo koukne do optiky za 24 litrů Tebe nebo za 35 litru u Relsoka to je fakt pokoukání ale 4 - 6 dražší koukání.
Až tu bude v cenové relaci 6litrů lepší pokoukání dejme tomu v rozsahu 5 - 20 x 50 s boční paralaxou tak budu první kdo bude Falcony hanět....
A zpět abych nebyl OT, MTC co jsem měl možnost okouknout byl vážně humus.
A Kubajz ozvi se mně až budeš home.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 bře 2009 21:38

Nebuď vztahovačný, to není rejpání do tebe. :lol:
Ty levné Bushnelly jsou sračky stejné jako ostatní, ne-li horší. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 19 bře 2009 21:40

Tak Jo OK
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 19 bře 2009 22:27

Já nějaký extra rozdíl mezi kubajzzovím bushnellem a falconem nevidím. Ten bushnell je super, ale na první pohled bych rozdíl ani nezpozoroval. Já jsem měl na toho falcona štěstí, jde mi ztuha jen zoom, ale už jsem vyhodil gumičku a budu dávat novou, takže pohoda.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 19 bře 2009 22:53

Tímto příspěvkem nechci nikoho urazit,ale jsou tu dva protiklady.Jeden jsou lidé,kteří si koupí optiku za 5 000 a vychvalujou ji do nebe.Je asi jasný proč,protože nic lepšího neviděli,zatím nemaj žádný velký ambice pokořit rekord v on line sout.atd.na to jim to stačí.
Druhý protiklad je třeba BMW,který má tak drahý vybavení,že já bych na to musel dávat celý výplaty a jíst po charitach.Tento člověk může porovnávat,ale je někde jinde než já.Tím pádem je pro mě vychválený puškohled za 40 000 prostě jen sen. :twisted:
Tak vybírám v cenové relaci okolo 10 000 .No a tím jsem skončil u dvou delt titanium 4-16*42 a 5-20*50. Jednu mám 2 roky a druhou rok a zatím jsem za tu cenu nenašel chybu,jen jsem si u jednoho musel upravit paralaxu cca 20 min práce.
Prostě jsem tam kde jsem ,ty zmíněný od KUbajzze jsou pro mě laciný šunty a swarovski je na můj rozpočet moc.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 bře 2009 23:33

Ono i ten Bushnell Elite 4200 Tactical je jenom střední třída.
Ale rozdíl mezi ním a Falconem aj. je propastný. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 20 bře 2009 00:06

Možná tak v Čechách, jinak je to ve světě ještě míň.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 20 bře 2009 09:56

Barys píše:...Tím pádem je pro mě vychválený puškohled za 40 000 prostě jen sen. :twisted:
Tak vybírám v cenové relaci okolo 10 000 .No a tím jsem skončil u dvou delt titanium 4-16*42 a 5-20*50. Jednu mám 2 roky a druhou rok a zatím jsem za tu cenu nenašel chybu,jen jsem si u jednoho musel upravit paralaxu cca 20 min práce...
Já souhlasím! Je nás dost co asi nikdy za optiku víc jak 10000.-Kč nedáme, pro mě je puškohled už za 20000.-Kč sci-fi, ne že bych na něj neměl, ale nikdy bych za něj tolik nedal, prostě jejich potenciál nevyužiju! (Mám v plánu koupi AA PS + new optika - ještě si ale chci užít Slávinky, vždyť ji mám chvilku :wink: )
Ty Delty Titanium mi vycházej stále jako nej., i když se srovnávám s tím (pokud ji někdy koupím), že ovládání paraxe a klikání nebude tak luxusní...a taky že když už ji koupím tak jedině s Duplex křížem :( (s MilDotem nemaj tak skvělý obraz)
A otázka na tebe Barys: u jaké z těch dvou Delt si musel zasahovat? Tipuju 5-20x50 :roll:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 20 bře 2009 10:20

Já popíšu své očekávání od optiky. Finanční strop 5000. Na součastné Deltě 4x32 AO mi nevyhovuje jen zvětšení. Pokud by měla 10x, tak ji neměním. Točítka jsem skousnul, taková jaká jsou. Ani ten obraz mi nijak nevadí a to se občas nějaký duch a odlesk objeví. Možná jsem si mohl vyrobit sluneční clonu. Takže pokud má příští optika bude kvalitativně na úrovni Delty 4x32AO jen se zvětšením 10 a nebo 12 a stejnou odolností proti kopancům pístu budu spokojenej. A pro to otázka, splňuje mé požadavky NS 12x50 nebo MTC 10x44?
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Odpovědět