Rada - vysvetleni

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

happymoos

Příspěvek od happymoos » 12 bře 2009 16:46

já beru MTC protože se mi prostě zdá být lepší. jsou v ceně KOVOVÉ krytky(nevidím rozdíl v tom jestli jsou průhledné, či ne), komínky se dají jednoduše nulovat a mají asi lepší cvakání než NS. optika je celkově menší, 44mm objektiv (nevím které hovado by střílelo v noci do terče se vzdůšou)


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 bře 2009 16:52

Viper 10x44 má naprosto dostatečnou světelnost :roll: Navíc světelnost zdaleka nezávisí na velikosti objektivu...popsáno na předchozí stránce.

Josef Krtička: Japonský sem myslel že sou jen ty skla(Optisan), jinak to co popisuješ s tím závojem je skutečně problém antireflexních vrstev a ta mechanika jak ji popisuješ u variablu mě přímo děsí :(
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Zvyk

Příspěvek od Apevia » 12 bře 2009 16:56

Jo jo, jde o zvyk... Klepe se to, ale na 30m nemám problém sundat brokovou nbc.... Akorát bych ještě dodal, že u variablu se dá nastavit paralaxa u každého zvětšení jinak... Třeba příklad... Na 4x se dá koukat dobře od cca 7-8m, ale na 12x to chce už třěba 20-22metrů... Nevím, jestli to tak mají všechny optiky (tipuji, že však ano, budu rád za váš názor), ale NS NE 4-16x44LRX ano...
Tak to MTC mi tedy celkem vypadlo z budoucího výběru... Říkal jsem si, že ta 10x44 vypadá pěkně, ale to o té mechanice se mi příliž nelíbí :(
Cogito ergo armatus sum.
happymoos

Příspěvek od happymoos » 12 bře 2009 16:58

uvidíme. teď teprv jsem si přečetl krtičkovo přízpěvek :D , ale myslím, že u fixáče to bude v cajku. To Josef Krtička: a u koho jsi to takhle vyděl a u jakého modelu?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 bře 2009 17:11

Má 4-16x50... pevné přiblížení by mělo bejt OK :wink: Viděl sem ten 10x44 hodněkrát na zahraničních fórech na pružinovkách jako HW97k nebo AA TX200 - měli to v podpisu.
Variably od nich asi na pružinovku moc nebudou :(
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 12 bře 2009 18:11

Nechci mluvit za Josefa, ale podle toho jak jsem četl, jak testuje optiky, se možná, nebo spíš určitě, dočteme ještě horšího názoru na Nikko než napsal o tom MTC.

Respektive lidi co mají hodně drahé optiky MTC považujou za levnej brak. Ale o Nikku kolikrát nemluví vůbec, protože je to dne nich hračka.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
happymoos

Příspěvek od happymoos » 12 bře 2009 18:16

Doufám, že se zapojí Sidewinder: na jeho názor hodně dám. Teď jsem četl zahraniční fóra a jeden borec měl tu 10x44 na AA EV2, mambu na ProSport a S510, jeden zase na HW 100, prostě hrozně moc lidí ho na vzduchovkách má (pístnice i větrovnnice). Tím prosím Sidewindera aby napsal svůj názor a porovnal MTC/NS
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 12 bře 2009 18:49

2Josef KrtičkaOmlouvám se, informace o maximální energii z BARu patří pro řadu Mamba ale sami tam píšou že :?: "podobně jako řada Viper vhodný pro všechny ráže, od vzduchovky po .50 BMG" :?: nikde jinde jsem o energii nic nenašel. Jinak co jsi psal Viperu 4-16x50 tak mě nezbývá než souhlasit
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 bře 2009 19:08

happymoos: jj, docela se to venku Viperama 10x44 jenom hemží :lol:
Sidewinder píše:MTC je z meho subjektivniho pohledu opravdu stejna "cina" jako Nikko, ale presto bych jej hodnotil jako peknou optiku vzhledem k cene a navic - proti Nikku ma par podstatnych vyhod - mnohem lepsi krizek a lepsi tocitka...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
john
Příspěvky: 60
Registrován: 03 bře 2009 06:44
Bydliště: Prachatice

Příspěvek od john » 12 bře 2009 19:16

A co tedy vy zkušený říkáte na to Nikko Stirling Targetmaster 6-24x44 mildot nebo na to Nikko Stirling Targetmaster 6-24x56 new model?

Nejdete je na stránkách opticswarehous.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 13 bře 2009 07:30

Co se mě týče tak na pohled vypadaj dobře, ale o to až tak nejde :wink: Nevím jestli drží nástřel (při změně zvětšení, popř.stělování paralexe), jaký maj skla (puškohled je dobrý vybírat i podle kvality a ostrosti obrazu, pokud možno až do kraje zorného pole)
Nevím jak de točit s regulací paralaxi, jak přesné je klikání (u vzduchovky je důležitý hlavně rozsah, kvůli balistice biabolky)

....snad sem tímhle někoho vyprovokoval, aby mě opravil a poradil ti :wink:
Za sebe bych šel do 4-16x44MD
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
john
Příspěvky: 60
Registrován: 03 bře 2009 06:44
Bydliště: Prachatice

Příspěvek od john » 13 bře 2009 07:40

Asi jsem úplně blbej ale co mysleš tím 4-16x44MD?

Myslím jako za značku, nebo myslíš jako všeobecně jako nějaké takovéto parametry?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 13 bře 2009 07:49

http://www.nikkostirling.com/Content/Targetmaster.htm
První model v tabulce(dole) :roll:
Zvětšení 4-16x, průměr objektivu 44mm a s MilDotem jako záměrnou osnovou...zkratka je MD.

Máš další SZ :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 13 bře 2009 13:21

Jo ty targetmastery vypadají pěkně, ale měli bychom se držet tématu. Tím je podle zakladatele tohoto vlákna pevné zvětšení. Co jsem koukal, tak v ceně do cca 150 liber tu máme opravdu jen to Nikko a MTC viz. http://opticswarehouse.co.uk/products.a ... ixed+Power to je podle mě hodně malej výběr :evil: neví někdo ještě o jiné optice v této ceně?

Škoda, že sem krom Josky nenapíše někdo povolanější kdo má zkušenosti s více optikama. Třeba Kubajzz kritizoval i toho Falcona Menace 10x42 a ten je cenově uplně jinde, než to o čem se tu bavíme. O MTC se vyjádřil ještě hůř a bohužel to více nerozvinul a dále, pokud čtu jeho příspěvky dobře, tak o NS píše ještě hůř.

Zajímalo by mne, ale jak moc se ty nešvary puškohledů, které kritizují lidé testující optiky ve svěráku a střílející větrovkami na 50 metrů a vyžadující na 50 metrů rozptyl do pár milimerů, projeví na pístovce na 30 metrů. Ona každá optika může posunout bod zásahu při změne paralaxy, jen je otázka kolik to udělá když změním z 20 metrů na 50. Jestli je to o 5mm na 50 metrů, tak se to může zdát tragické, ale možná je to méně, něž je rozptyl JSB exactů na tuto vzdálenost a samozřejmě o hodně méně, než je chyba střelce a pístové vzduchovky. A to nepočítám ani to, že nejspíš ani nebudu mít tu optiku přesně vodorovně s puškou a tak když přejdu ze zmiňovaných 20 metrů na 50, tak mi ta chybná montáž také posune zásah.

Já osobně za den střílení na terče moc vzdálenost neměním (musím přenést stůl, křeslo..) Takže mi ani nevadí pokaždé po přesunu si nastřelit optiku znovu. Vždyť od toho i na on-line terči jsou nástřelové terčíky. Udělal jsem si tabulku kolik mi udělá jednotlivej klik na vzdálenost 10 - 100 metrů a po změně vzdálenosti vystřelím pětkrát na terčík, v hlavě udělám přibližnej průměr soustřelu a kouknu do tabulky a naklikám si třeba 1cm vpravo a půl nahoru.

To byla terčová střelba, kdy to problém není. Problém bude při plikingu, lovu (jenž odsuzuju, pokud nejde o škodnou ale pro zábavu) a samozřejmě při disciplíně Field target. Tam se mění stále vzdálenost cíle, a tak různé nastřelování mezi jednotlivýma terčema nepřipadá v úvahu.

A tak by mě zajímalo závěrem na jakém místě by byl problém se změnou záměru po změně paralaxy, překlikání tam a zpět u pevného skla kdy beru v potaz ostatní vlivy takto seřazené od nejhoršího (dle mne). Směřuji to k pružinové vzduchovce s pevnou hlavní.
1) chyba střelce
2) pohyby pístu a pružiny při výstřelu pístové vzduchovky
3) pootočená optika v montáži vůči vzduchovce
4) povětnostní podmínky (ty mohou být klidně na prvním ale i na posledním místě)
5) použité střelivo (ani JSB nebude lítat do nekonečna jednou dírou)

Pod jakým číslem by byl problém vnitřních vůlí optiky MTC? A o kolik mm to může být při zmiňované změně z 20 na 50 metrů.

Vždyť i Josef Krtička jinde napsal, že z boxtestů ve svěráků vycházejí špatně i drahé optiky, ale vše se dokonale rozplizne v jeho střeleckém umu a dovolím si dodat v dalších vlivech co jsem vzpomenul já. Proto se mi nezdá, že jste pomalu začali MTC po jeho příspěvku odsuzovat
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 13 bře 2009 16:53

No odsuzoval se zde pouze variabl MTC 4-16x50 , u kterého je samozřejmě náročnější konstrukce než u pevného přiblížení a proto pokud není opravdu u variablu výrobcem zaručená vysoká mechanická odolnost, tak na pístovce moc dobrej nebude :roll:
Josef Krtička píše:...nejslabší místo je vnitřní mechanika- zásah se mění při změně zvětšení i při regulaci paralaxy, při které se dokonce trochu mění i zvětšení. Prostě tam jsou kravský vůle...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Odpovědět