Rada - vysvetleni

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 11 bře 2009 22:20

Zrovna nedávno jsem se ptal na podobnou věc. Viz můj zamčený příspěvek uprostřed stránky. Také váhám mezi Nikkem 12x50 a MTC 10x44. Momentálně mám Deltu 4x32AO a střílím pouze s oporou a na terče.

U Nika je pro mne výhodou:
1) kříž mildot, který je pro mne méně rušivý jak ten u MTC.
2) můžu říci, že výhoda je 12x zvětšení (což je na druhé straně i nevýhoda- na blízko a větší viditelný třas i při střelbě oporou).
3) dostupnost zde v gunshopu (snazší případná reklamace)


U MTC je výhod pro mne více.
1) je menší (44mm průměr oproti 50) a tudíž i kříž blíž ose hlavně.
2) je k němu přibalené větší točítko paralaxy (u nikka se musí dokoupit a pak se srovná cenový rozdíl)
3) má ocelové krytky optiky
4) je prostě hezčí (kolikrát jste si klidně koupili horší věc jen protože se Vám více líbila - mozek říká to, srdce něco jiné)


Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Apevia » 12 bře 2009 07:13

Dá se s ním střílet v pohodě i na těch 10m, teď pořás střílím s tím NS PN 12x50 na 12m na půdě...
Sniper věžičky maj tu výhodu, že když začne např. vítr tak ty jen povytáhneš o pár kliků přetočíš a jedeš dál, po střelbě vrátíš tam kde jsi začal, nebo chcfeš střílet z 30m na 10m nebo 50m a přem MilDot by se celkem špatně střílelo na terč Online soutěže třeba...
Jinak větší průměr okuláru a tubusu dodávě větší světelnost, což beru za výhodu!
Jinak to koločko u MTC se mi moc nelíbí, a ty kovový klapky nejsou průhledný (no, ono je to jakš takš jedno no...) a ohledně vilikosti, tak mita u NS vyhovuje...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 12 bře 2009 09:11

No já střílím jen ve dne a na zahradě. Pokud střílíš na půdě, tak je ten průměr 50mm určitě výhodnější. Jinak na denním světle je už cokoli od 32mm postačující.

Jo chci se zeptat jestli byla k tomu NS nějaká montáž. Ten MTC má dvojdílnou. Stejně bych kupoval jinou, jen mě to zajímá. Potřebuju nějakou montáž, kterou rozřežu a přidělám si do ní libelu z vodováhy. Abych nemusel kupovat nějakej šrot za 200 z Aukra.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 bře 2009 09:46

Apevia: že klapky nejsou u Viper 10x44 průhledný je fat asi jedno :wink: Souhlas že větší světelnost není na škodu a vysoká čísla propustnosti světla mají vliv na kontrast obrazu :)
Obecně:
čím větší čočka, tím lepší světelnost a tím pádem větší použitelnost v horších světelných podmínkách např. při soumraku, ale pro střílení přes den bohatě stačí 42mm! Taktéž je to s větší šířkou tubusu 30mm, je také světelnější než 1 palec, ale je to opět pro střílení ve dne zbytečné.
Světelnost jako taková ovšem o dost více záleží na kvalitě použitých skel (než na jejich průměru) a kvalitě antireflexních úprav. Hodně drahé puškohledy mají velmi vysoká čísla co se propustnosti světla optické soustavy týče a čísla jako u Delty Titania - propustnost pro jednotlivá skla 98% a pro celek(optickou sous.) 92% sou vynikající! (Za tu cenu...)
Mě ty čísla u Delty T. přijdou fascinují, proto o ní futr melu :lol: Si nějaká demence...

LuckyHit: uvidíme co nám napíše Happy, ale mě sa záměrná osnova SCB velmi líbí a je u ní počítáno i s větrem (smrček) http://talks.guns.ru/forummessage/95/257800-2.html a podle obrázků je i jemná...

pussylala: ty střílíš ve stoje bez opory na přiblížení 10x? :shock:

john: ale v poho :) , jen mě nešlo do hlavy jak si psal že už to máš všechno 100x přečteno a pak přijdeš s takovouhle otázkou a ještě vytáhneš Nikko Stirling 8x56, který je určený zvláště pro lov za zhoršených světelných podmínek(má samozřejmě dobrou světelnost) tedy podle mě mysliveckým kůkrem :)
http://www.strelectvi.info/cz200s/optika.htm :!:

Mrkni občas třeba do bazaru :wink: nějaké sklo se tam občas nabízí...nebo spěcháš?
Naposledy upravil(a) kesi dne 12 bře 2009 19:21, celkem upraveno 2 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 12 bře 2009 10:14

A já doplním, že jsem ani ten NS 8x56 nehledal a už podle názvu to odhaduju, že nebude mít paralaxu od 10 metrů. Tohle je jednoznačně lovecká optika. To Titanium se mi taky moc líbí, jen ta cena. Jinak ten stromeček na vítr je mi na terč imho naprd. Radši přiklikám a zas takovej sniper nejsem abych předsazoval podle toho jak se hýbou stébla trávy ve větru.

Ale teď by mě zajímala jiná věc. MTC má o 2x méně přiblížení, ale myslím, že bude mít jemnější kříž než NS. Je otázka, jestli to na terč nebude ještě lepší, jak větší přiblížení se silnějším křížem. Dám příklad.

Budu mít oba puškohledy vedle sebe na stejných zbraních a budu střílet na řekněme 30 metrů na sirky. V hledáčku Nikka bude sirka větší, jenže když na ni najedu křížem, tak se mi za ním celá schová a neuvidím ji. Pak na stejnou vzdálenost zamířím MTC a sirka bude sice o těch necelých 20% menší, jenže přez jemnej kříž ji uvidím a neschová se mi za ním.
Bohužel tohle asi rozsoudí jen člověk co má oba puškohledy u sebe.

EDIT, nemáte někdo překladač na azbuku, přeložit ten ruskej test?
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
Enzo
Příspěvky: 38
Registrován: 11 lis 2008 16:12
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enzo » 12 bře 2009 10:58

Na preklad z rustiny docela dobre funguje klasickej google translator http://translate.google.com/?hl=cs&sl=ru&tl=cs
No ne teda vzdycky, ale pro uplneho nerustinare vyborna vecicka
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 bře 2009 11:57

Ještě dodám(furt něco upravuju...), že velké optiky berou hlavně střelci větrovkáři, kteří štřílej převážně v lěže apod., hlavně s ohledem na velké přiblížení, které tyto velké skla dovolují :wink:
Tyto optiky jim nikdy závidět nebudu, pač moje preference sou prostě jinde :wink:

http://www.nikkostirling.com/Content/Targetmaster.htm -> new 2009

Zajímalo by mě jestli ta Japonská firma MTC vyrábí sklo v Číně, nebo doma v Japonsku...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 12 bře 2009 14:42

Jen poopravím, prodává je Optisan což je Japonská fa.,pro kterou je vyrábí MTC na Taiwanu(která je pod křídlem Optisanu) pro MTC Optics U.K. :lol: takže skla budou z Číny
http://www.swpp.co.uk/trade/10968.htm
http://translate.google.com/translate?h ... 26hs%3DBij
Takže peknej guláš :lol:
K samotné optice, zam. kříž je jemný( i když na fotce to tak nevypadá), neruší a při větru je smrček super,
klapky jdou odšroubovat(v krabici 2 planžetové klíče) a nahradit průhlednýma,kolo paralaxy je fakt divný, malý a zubatý :lol:(kvůli zásobníku nepoužívám) ale šikovnej soustružník si poradí. Pár fotek - http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=372693 (vzdálenost borovic cca 90-120m)
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Klapky

Příspěvek od Apevia » 12 bře 2009 15:06

Tak já průhledný klapky beru jako malé plus, ale někomu je to plně jedno, líbí se mi, že u MTC jsou kovové a vůbec nikde nenarušujou siluetu optiky...
U NS PN 12x50 žádná montáž nebyla...
Právě proto jsem rád, že ta moje optika má relativně dobrou světelnost (kvůli té střelbě na půdě), takže super obraz i přez to šero...
U toho NS NE 4-16x44LRX také střílím zestoje při 10x zvětšení...
Jinak to osnova je moc pěkná, také se mi líbí!
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 12 bře 2009 15:20

nevíte někdo pro jakou maximální energii výstřelu jsou tyto puškohledy určeny?
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 12 bře 2009 15:47

Na BAR píšou že je vhodný na všechny ráže, od vzduchovky po .50 BMG ale bral bych s rezervou :lol: ale protože jsou primárně dělané na HFT/ FT tak na pružinovce by problém být neměl.

MTC Optika přinesly tuto novou řadu rozsahy doplňovat jejich Viper rozsahu.
Postaveno se stejnou vynikající kvalitu optiky jako Viper rozsahu, ale bude apelovat na střelce, kteří chtěli využívat nízké profil věžičkami. Ve skutečnosti tyto věžičkami, jsou některé z nejnižších dostupných superb pro ty situace, kdy by mohlo dojít klepání. Podobně jako Viper této zbraně prostor je vhodný pro všechny ráže od vzduchovky na ,50 BMG
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

tomu

Příspěvek od Apevia » 12 bře 2009 15:59

Tak tomu .50BMG nevěřím :-D
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 bře 2009 16:25

drát: napsal sem MTC a myslel sem Optisan samozřejmě :) Sorry!
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Příspěvek od Josef Krtička » 12 bře 2009 16:35

To Drát: to co uvádíš platí pro jejich jinou řadu, než tu probíráme. Jinak k MTC: mám 4-16 x50 a co se kvality týče, je to neuvěřitelná směs pocitů...Kříž-někomu vyhovuje, někomu ne, mě ano- vygravírovaný přímo do skla (je to na něm vidět), luxusní záležitost, která se dělá pokud vím pouze u lepšího (ne-li nejlepšího) zboží. Šokující. Krytky optiky jsou po strojařský i všech ostatních stránkách fantasticky propracovaný. Nevím, že by někdo jinej na světě něco podobnýho dělal. Výborný je zajišťování točítek s velmi vtipně vyřešeným nulováním. Optika slušná (viděl jsem lepší i horší), ale občas v ní bloudí světlo (problém asi v antireflexních vrstvách), pokud jde světlo z určitého úhlu, přitom nemusí svítit přímo na čočku, obraz v puškohledu hodí šedý závoj. Stačí nepatrně puškohledem pohnout jinam, závoj zmizí. Klikání chodí obstojně, ale rozsah točítka paralaxy je hrozně malý- jen půl otáčky, takže z něj nejde dobře odečítat vzdálenosti, což trochu řeší SWAT kolečko. Při statickém testu je vidět, že nejslabší místo je vnitřní mechanika- zásah se mění při změně zvětšení i při regulaci paralaxy, při které se dokonce trochu mění i zvětšení. Prostě tam jsou kravský vůle, takže tomu, že to je vyrobený v Japonsku se jenom směju. O japonsku se taky píše jenom na krabici a navíc dost neurčitě, na samotným kukru ani slovo a co já vím, tak když Japonci něco vyrobí, tak to na to taky rádi napíšou, protože to je něco jako "trade mark". Přes to všechno jsem ho měl na větrovce a ty jeho vůle se v mém střeleckém umění dokonale rozplizly :lol: . Můj názor je ale ten, že za tuhle cenu se snad dá sehnat pečlivěji poskládaný puškohled. Teď jsem ho dal na Dianu a tak si myslím, že to bude jeho poslední štace... 8)
pepe
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 bře 2009 16:35

Apevia: 10x? :shock: Kua, potřeboval bych si to vyzkoušet...Kubajzz tu psal jako max. ve stoje 6x a 4x už se klepe...snad je to o zvyku, nevím...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Odpovědět