RADA: prapodivne trpytive kousky v drazce zaveru???

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
shai_than

RADA: prapodivné třpytivé kousky v drážce závěru???

Příspěvek od shai_than » 16 lis 2006 19:31

Zdar lidi, mám malou otázku: když čistím zbraň (walther p88), v drážce závěru vzadu občas najdu takové malé stříbrné a zlaté třpytky. Ty stříbrné jsou údajně zbytky nespáleného střelného prachu (tomu bych i věřil), ale občas je mezi nimi i nějaká ta zlatá, a to na střelný prach moc nevypadá, tak co to může být? Je možné, že se z hilzny něco někdy odrýpne při vyhazování - je to normální? Ne že bych byl takový detailista, ale prostě mě to zajímá. Jinak, určitě mi nic neodpadává z pistole, kontroloval jsem všechno a vypadá jak nová :O) dík pavel


Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 16 lis 2006 21:38

Zkus si to prohlédnout pod silnou lupou. To, co by měl být zbytek střelného prachu bych zkusil ožehnout, když to zaseaguje na plamen, je to jasné.
Ano, drápek vytahovače může odlamovat kousek nábojnice - třeba Sa 61 Škorpion to dělal běžně a fest (velké půlměsíčky)! Opět by pomohla silná lupa (10x).
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
fredy

Příspěvek od fredy » 16 lis 2006 23:10

To nic neni, jsou to oděrky z hilzny.
shai_than

Příspěvek od shai_than » 17 lis 2006 16:50

ok dík za rady. Já se na to můžu víte co, ale prostě mě to zajímalo. Holt než na tom jednou něco podělat, tak se radši třikrát zeptám..
venda

Příspěvek od venda » 20 lis 2006 10:21

vynalezl si výrobu zlata :D :D
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 20 lis 2006 17:49

Taky jsem z toho byl vyjukanej, než jsem zjistil, že to stříbrný jsou šupinky ze školního hliníkáče, které vyrábí drápek vytahovače, a to zlatý na šíně (na spodku závěru proti vyústění zásobníku) je otěr mosazi z nábojů (od dorážení plného zásobníku a nabíjení do komory).
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Odpovědět