Racte si precist! Bublan BUBLAAAA

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Račte si přečíst! Bublan BUBLAAAA

Příspěvek od HanuIv » 06 úno 2006 18:45

http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=dom ... domaci_mia

To se jim zas povedlo!!!

Chcete samopal? Hlavní díl koupíte na inzerát

V cizině by ho už nejspíše dopadla zásahová jednotka. Jenže František Musil žije v Česku, kde je to, co dělá, legální. Mladík z jihočeských Albrechtic prodává na inzerát polotovary hlavní - klíčovou součást k výrobě pistolí, pušek a samopalů.

"Přinesl jsem vám hned dvě, abyste si vybrali," přivítal redaktory MF DNES, kteří se přihlásili na jeho inzerát. Schůzku, na níž za dva a půl tisíce korun redaktorům prodal polotovar hlavně ráže 9 milimetrů, si domluvil v chodbě budovy písecké pošty. "Je to za dva a půl tisíce," řekl.

S obchodem se nijak netajil. Ví, že mu za prodej takzvané hlavňoviny, jak se polotovar nazývá, nic nehrozí. Překupníci s polotovary hlavní objevili díru v českém zbrojním zákoně. V ostatních zemích je volný prodej hlavňoviny zakázán.

"Když máte hlavňovinu, tak vám z ní slušnou střelnou zbraň vyrobí kdejaký zámečník. A bude to nová anonymní zbraň. Když z ní vystřelíte, tak policisté podle střely ani nerozeznají, z jakého typu zbraně kulka vyšla," říká puškař Jan D., který nechce zveřejnit jméno.

Předvyrobené hlavně všech ráží nabízí Musil v inzerátech časopisů Střelecká revue, Střelecký magazín, ale i Receptář a Zahrádkář už přes půl roku. Zdůrazňuje v nich, že zboží prodá komukoliv. "Bez zbrojáku i poštou," píše.

Policisté i odborníci na střelné zbraně se shodují: je to velký průšvih. "Už delší dobu politiky upozorňujeme, že tohle hrozí, ale marně. Teď tu máme rozsáhlý případ. Jenže jsme bezmocní," říká detektiv z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, který na případu pracuje, a dodává: "Je nám jasné, kdo hlavňovinu kupuje. Jsou to lidé, kteří se nelegálně vyzbrojují."

Ministr vnitra František Bublan řekl, že o problému slyší od MF DNES poprvé.
"Podívám se na to," říká Bublan, který plánuje změnu zbrojního zákona. Nechystá se však zákonem lépe vymezit klíčové součásti zbraní, aby už nešly volně prodávat. "Došlápnout" si totiž chce jen na legální držitele zbrojních průkazů, kterým plánuje nařídit povinné psychologické testy. "Pokud se ukáže, že je i problém s prodejem hlavňoviny, upravíme to také," říká.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 06 úno 2006 19:42

pan bublan je takove male telatko ktere doted nezjistilo ze ze samotne hlavne lze sestrojit strelnou zbran 8)
jinak..dobrej tip pro cloveka kterej neco takovyho shani :)
* RADEJI CENSORED*
okparts

Primitivni novinary

Příspěvek od okparts » 06 úno 2006 20:44

Novináry radi zveličuju, toto je len primitivny výplod nevzdelanych tupcov.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 06 úno 2006 21:21

ale musim rict..docela dobrej kseftik :)
neni to tak dlouho co sem videl inzeraty na 9mm hlavne v prumeru tak za 800....no tomu rikam dobrej vejvar: :D
Fiochi
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2005 09:30
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiochi » 06 úno 2006 21:31

Nejlepší obranný sprej je 9 Luger až 50BMG
Novinář

Re: Primitivni novinary

Příspěvek od Novinář » 06 úno 2006 22:11

okparts píše:Novináry radi zveličuju, toto je len primitivny výplod nevzdelanych tupcov.
Vyjadřuješ se poněkud obecně - můžeš prosím napsat konkrétněji, co je na tom článku zveličeného, primitivního či tupého?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 06 úno 2006 22:18

Teda ministra mate jednoznacne kvalifikovaneho... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Návštěvník

Pro novináře

Příspěvek od Návštěvník » 07 úno 2006 04:41

Primitivní, tupé a zveličující je to, dělat z toho aféru. Když má hlavňovinu v nabídce třeba bvs.cz už léta, normálně na webu, tak je skutečně trapné budovat v článku atmosféru prodeje pod rukou, v hospodě a málem za flašku.
Je to normální zboží, stejně jako si můžeš koupit kamion - cisternu s benzínem - a najet s ním na Hradčanech na první nádvoří, tak můžeš koupit hlavňovinu.
Není to nic nelegálního ani díra v zákoně.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Re: Primitivni novinary

Příspěvek od Decoy » 07 úno 2006 08:02

Novinář píše:
okparts píše:Novináry radi zveličuju, toto je len primitivny výplod nevzdelanych tupcov.
Vyjadřuješ se poněkud obecně - můžeš prosím napsat konkrétněji, co je na tom článku zveličeného, primitivního či tupého?
1. zásahová jednotka nemá co zasahovat – hlavňovina je ocelová trubka bez komory a vystřelit z ní nelze, prodej je u nás i jinde legální, dříve se vozily třeba z Rakouska. Pokud se zakáže prodej u nás, bude se zase dovážet.
2. pan puškař měl tomu redaktorovi taky současně říct, že za cenu hlavňoviny seženete zbraň už hotovou – předovku –a to taky zcela legálně a opět nejen u nás (a taky neregistrovanou a prakticky nedohledatelnou)
3. pan puškař měl taky dodat, že slušnou hlaveň s drážkama vyrobí každý šikovný soustružník – zakáže Bublan soustruhy?
4. policisté a odborníci na zbraně měli taky panu redaktorovi říci, že existuje tzv. černý trh se zbraněmi a funkční pistoli sežene každý, kdo se snaží a vůbec nemusí kupovat hlavňovinu a přemlouvat kamaráda zámečníka.
5. pan ministr by neměl o podobných problémech slyšet poprvé od podobně poučených novinářů, ale měl by je znát. Místo toho aby nesmyslně zpřísňoval zákon lidem, kteří chtějí vlastnit zbraně legální a registrované, měl by už konečně vymyslet co udělá s kriminalitou, kvůli které se řada lidí ozbrojuje. Kdyby to pana ministra zajímalo, mohl by taky vědět, že kriminalita se zbraní je podstatně menší tam, kde lumpové musejí počítat s tím, že skoro každý má doma zbraň a bude se bránit.
6. pan novinář by taky brzy zjistil, kdyby ho to opravdu zajímalo, že primitivní střelnou zbraň na jednorázové použití lze vyrobit i bez hlavňoviny. Indíru Ghándiovou např. zastřelili upravenou trubkou z řidítek jízdního kola. Zakáže pan ministr kola? Bude pan novinář dělat poplach, že jsou u nás řidítka volně prodejná?
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 07 úno 2006 08:10

bulvar se proste snazil udelat senzaci a pro mene vzdelane lidi je tohle opravdu "sousto"..kdo se nad tim trosku zamysli prijde na to ze to je zase clanek o ho__ech stejny jako vetsina clanku co si clovek muze precist na seznamu apod.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Primitivni novinary

Příspěvek od Kubajzz » 07 úno 2006 08:46

Decoy píše:...Indíru Ghándiovou např. zastřelili upravenou trubkou z řidítek jízdního kola. Zakáže pan ministr kola? Bude pan novinář dělat poplach, že jsou u nás řidítka volně prodejná?
To je fakt? Já jsem myslel, že ji zastřelil tělesný strážce ze samopalu.

Jinak ten článek jsem taky včera četl, je to snůška blbostí a polopravd.
Ale na druhou stranu, proč si lidi ty hlavně kupují? A asi se jich bude prodávat dost.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 07 úno 2006 10:11

Omlouvám se, už jsem jak ti novináři:
Ghándiová - tu informaci jsem kdysi četl, dnes ji nemůžu ověřit - nejsem si jist přesným zněním, možná se to týkalo atentátu na jejího otce, ale ty řidítka použitá při atentátu jsou fakt. Chtěl jsem tím uvést, že prakticky jakákoliv bezešvá trubka naplněná černým prachem a sekaným olovem může být použita jako účinná střelná zbraň, bez velkého rizika pro střelce.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 úno 2006 10:27

Tak jsem to s tou Indírou našel - dostala 16 kulek, stříleli dva osobní strážci, jednoho ostatní hned zastřelili, druhý dodělal v nemocnici. Mohli za to sikhští extrémisti.

Jinak "aféra hlavně" má pokračování : http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=dom ... domaci_mia
Rychle ty hlavně objednávejte.

Výborný způsob jak odvést pozornost od socdemácké korupce, ráthovského znárodňování a neschopnosti, Krausových kakaových bobů, Grossova bytu, Krejčířovy směnky, privatizace Unipetrolu atd...
Davu stačí chléb a hry, co bylo včera si už nikdo nepamatuje - to věděli už staří římani.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 07 úno 2006 10:35

Dík za upřesnění.
No to mají zase téma! Zvlášť mě zaujalo, jak je to všechny vyděsilo. Nechci se na naše zákonodárce a neúplatné a kompetentní ministry vytahovat, ale já se vůbec volného prodeje hlavní nebojím! Čím to může být?
Rebel

To Decoy

Příspěvek od Rebel » 07 úno 2006 10:47

Protože mi narozdíl od našich politiků máme čisté svědomí. Někdo si vyrobí střelnou zbraň a pak někoho s těch socanů odpráskne. Bojí se že by těžko hledali podle mě je to zbytečná histerie jak bylo řečeno zakážou u nás bude se vozit odjinut. Snaží se vytvořit kauzu.
Odpovědět