Racte si precist! Bublan BUBLAAAA

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 úno 2006 15:55

2Novinář:
Proč to děláte?

Pretože mu za to asi platia, novinári sú ľahko zaplatiteľný.
(sú to *CENSORED* jebúce informácie za peniaze)
Preto vyhovujú policaným štátom.


Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 10 úno 2006 16:33

[quote="Novinář"]Josp napsal: Jednoducho stále sa pracuje na nejakom sprísnení,
asi vnímaš len to čo tliachajú v novinách

Nevím, jestli se stále pracuje na zpřísnění, ale je jasné, že radikální pistolníci už léta ublíženě fňukají, že jim jejich zálibu někdo chce vzít. (přečtěte si webové diskuse pár let zpátky)
Přitom se to prostě neděje.[quote]

Jistě, neděje. Protože občanská sdružení neustále bombardují posrance a ministry různými protesty, dopisy atd. Jen kvůli tomu, že se proti spřísnění bojuje, tak se nic velkého neděje. Ještěže tak!
Naposledy upravil(a) Lugerman dne 10 úno 2006 16:50, celkem upraveno 1 x.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 10 úno 2006 16:46

Novinář píše:Josp napsal: Jednoducho stále sa pracuje na nejakom sprísnení,
asi vnímaš len to čo tliachajú v novinách

Nevím, jestli se stále pracuje na zpřísnění, ale je jasné, že radikální pistolníci už léta ublíženě fňukají, že jim jejich zálibu někdo chce vzít. (přečtěte si webové diskuse pár let zpátky)
Přitom se to prostě neděje. Přiznám se, že jsem papíry dělal velmi nedávno - byl jsem šokován, jak je to jednoduché. No ale pro některé "držitele" to je možná nejtěžší zkouška, kterou kdy dělali. Jak to říká Mládek - mají tři školy: mateřskou školu, základní školu a autoškolu.
Aha. Takze pan Novinar chce pravdepodobne rici, ze jsme tady blbci a temer negramoti, protoze tvrdime, ze podminky pro ziskani ZP a zbrane jsou dostatecne prisne, mozna az moc, ale jemu prijdou " jednoduche" tak, az je z toho sokovan, cili je to vlasne genius s IQ presahujicim nas vsechny ostatni.
Taky je tu moznost, ze mu to prislo jednoduche, protoze je neudelal, ale zaplatil, ze.
Docela rad bych ti polozil par otazek o zbranich a pravnich predpisech tykajicich se zbrani " in natura ". By se videlo, kam sahaji tve vedomosti.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 10 úno 2006 16:48

jozsp111 píše:2Novinář:
Proč to děláte?

Pretože mu za to asi platia, novinári sú ľahko zaplatiteľný.
(sú to kurvy jebúce informácie za peniaze)
Preto vyhovujú policaným štátom.
Pánové, už jsem to tady někde zmiňoval. Sám jsem zažil jak se manipuluje z veřejností. Jak novináři platí lidem za to, aby jim na kameru a do mikrofonu řekli to co oni chtějí, to co se jim hodí do krámu. Novinářům bych nevěřil ani nos mezi očima.
Bohužel obyčejní lidé považují tisk a televizi za pravdomluvné. Prostě co tam řeknou, to je zákon a hned tak jim to nevymluvíte. Taky vlastní zkušenosti.
Typický příklad takové manipulace s názorem veřejnosti. Stačí se podívat na televizní noviny. Reportér něco říká, potom následuje např. střih na tisk. mluvčího policie, ale ten neřekne celou větu. Pustí tam jen vyňatek věty 4-5 slov a stačí. Proč asi neodvysílají celé vyjádření? Samozřejmě protože se jim nehodí do krámu.
Novináři nejsou nic jiného než holota a pakáž manipulující s míněním veřejnosti, tak aby měli co největší sledovanost a prodej.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 úno 2006 17:05

Lugerman píše: Novináři nejsou nic jiného než holota a pakáž manipulující s míněním veřejnosti, tak aby měli co největší sledovanost a prodej.
I pres to bych byl rad, kdyby tady ta debata nebyla jen jako souboj vsech proti jednomu "mozna novinari", nybrz vyjadrovala (na urovni) smysleni slusnych lidi, kteri chteji prizpet svou trochou do mlyna ke sve bezpecnosti a mozna snad i k bezpecnosti vsech slusnych obcanu (ne vzdy se to vyplati). Cili tech co nosi zbran.


Rad bych, abysme se nepredhaneli v prehnanych a ne priliz zdarilych prizpevcich, kde jeden druheho osocujeme ze zaujatosti a ze lzi.

Bavme se o konkretnich vecech. Ne jako "strejcove u piva, co reknou ze to stoji vsechno za hovno".

Nezobecnujme.

Osobne si myslim, ze media jsou jako zbrane. Jsou uzitecna ale dokazi hodne ublizit.
Anonymní

Co s takovým xindlem?

Příspěvek od Anonymní » 10 úno 2006 17:34

Vezměte si poslední prohlášení toho "novináře". Asi se ukájí tím, jak hájí svobodu slova, ale osobní vlastnosti veškeré žádné. Holedbat se tím, že jsou testy na ZP lehké? Že je někdo rád, že absolvoval základku? Takový *CENSORED* (novinář) už ani nemusí nic dodávat.
Já mám IQ nad 160 a přesto dokážu ocenit kolegu, který zvedne nad hlavu kovadlinu. I lidé manuálně pracující (žádné "studijní typy") mají právo se bránit nebo sportovně střílet - jenže pan novinář ukázal, že on je něco víc, on má na věc jasný názor. Přitvrdil by testy, zakázal prodej hlavňoviny (tato otázka se totiž nedá nijak řešit - to se buď nechá, jak to je, nebo se to zakáže), kde by to skončilo?
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 10 úno 2006 18:52

Já bych taky nechtěl strkat všechny novináře do jednoho pytle. Bohužel jsem se ale ještě s žádnýn nezaujatým a profesionálním nesetkal. I když to o sobě tvrdili.
Vlastně to není tak úplně pravda. Setkal jsem se s panem Šibíkem a panem Klímou. Ale oni tak nějak nezapadají mezi ty novináře o kterých se tady bavíme.
gres

Příspěvek od gres » 11 úno 2006 09:39

Skemro: nabehni do prvého seriózneho obchodu zo zbraňami, a objednaj si čo chceš. Musíš však počítať s tým že ťa predajca trochu natiahne, pretože pokiaľ viem tak na Sk nemá hlavňovinu na pulte nikto, vždy iba na objednávku, ( sme slováci, tak prečo si nenahodiť aspoň 200% rabat ) takže ťa vyjde lacnejšie kúpiť ju z Čr alebo ak si z Blavy tak do rakúska.

Novinár: áno, Kalivodu som mal na mysli, a práve on bol vodou na mlyn rôznym pseudohumanistom a komunistickým pohrobkom prežívajúcim vo vašej polícii s výdatnou podporou bulvárnych pisálkov, ktorí vedia o tejto problematike velké H. Národ to zbaští a príde na rad plošné odzbrojenie postupným osekaním práv držiteľov zbraní, alebo aby to vyzeralo demokratickejšie tak sa zavedú nové vyššie a častejšie poplatky, psychologické vyšetrenia, nutnosť vlastniť špeciálny trezor na zbrane za 150000Czk , ktorý bude vyrábať "vyvolená firma" ... Keď sa niekto pometie, vezme tatrovkou zastávku hromadnej dopravy je to tragédia, píše sa o nej pár dní a nikto neobmedzuje nadobúdanie motorových vozidiel, vodičských preukazov a vecí súvisiacich. Keď pometený Kalivoda strelí niekoľko ľudí tak sa o tom píše doteraz, politici brešú že zavedú psychotesty, odoberú legálne držané zbrane a národ tlieska. Občianske povedomie čechov je na vyššej úrovni ako slovákov, ale v mentalite máme veľa spoločných vlastností, medzi nimi aj červené zmýšľanie spôsobené vrodenou blbosťou.
Olaf

Bublan

Příspěvek od Olaf » 11 úno 2006 12:01

Původně jsem toto téma vynechával ale vzhledem k počtu příspěvků, jsem převážnou většinu přečetl. Divím se,co lidí se na tomto fóru nechá tak snadno vytočit. To je jako voda na mlýn novinářskému a jemu podobným. A již jsme zase u podstaty věci. Zbraně versus veřejnost. Dnes tedy v trochu jiném gardu. Zažil jsem již boje v případě " myslivci versus veřejnost" ale podstata je naprosto stejná. Každý z nás v tomto tématu reaguje svébytně, tedy především ze svého pohledu a mnohdy jsme zaslepení. Bohužel, jak v rámci držitelů střelných zbraní, tak i myslivců, existuje většina zodpovědných lidí ale na druhou stranu i nezodpovědných. Na byť jediný černý skutek toho nezodpovědného, reaguje veřejné mínění velmi citlivě, protože se jedná přece o střelné zbraně / každá babička dnes již ví že jsou nebezpečné/ a začíná okamžitě hon na čarodejnice. A v tento moment jsme rázem všichni v jednom pytli. Pokud budem objektivní, být na té druhé straně , možná bychom zastávali strejný názor. Nechci se novinářského nějak zastávat ale na druhé straně jsem rád, že se nám na tyto stránky občas zatoulá někdo s názory z té druhé strany a tak nás přinutí k zamyšlení. Zbraň jako taková, nebezpečná není, pokud je v rukou zodpovědného člověka. Ze své vlastní zkušenosti ale vím, že např. již na testy přišla odhadem polovina lidí málo připravených / opisování, nápověda kolegů atd./ Jak mohu u těchto lidí po zakoupení zbraně očekávat nějakou zodpovědnost, když nejsou schopni se přinutit a alespoň k testům se naučit to minimum? S tím jak přibývá střelných zbraní množí se případy střelby mimo střelnice. Poslední případ který mě šokoval je z letošního silvestra. Bydlím v těsné blízkosti restaurace a po dvanácté hodině jsme se šli se ženou na balkón podívat na rachejtle. Z restaurace se vypotáceli tři mladí bombarďáci a z krátkých zbraní začali sypat zásobník, za zásobníkem. Když si pomyslím, že po celou dobu silvetrovské pitky měli ty zbraně u sebe, tak mě jímá hrůza. Nedej bože, kdyby se v tom stavu s někým dostali do "vážnějšího" konfliktu. Uvědomme si prosím Vás, jsou jedni z nás. Vždycky jsem nesnášel pojem " falešná kolegialita". Ale v případě zbraní bych tento termín použil bez váhání. A přesně v těchto případech se utváří názor veřejnosti na vlastníky zbraní. Nakonec i na tomto fóru je čas od času vidět neadekvátní reakce jedince, byť pouze v písemné formě ale jak by se tento člověk zachoval ve stresu a se zbraní na opasku ....? A tyto naše reakce v reálu, nedokáže odhalit sebelepší psychologický test. To ví určitě i pan Bublan. Jen takové zamyšlení ........
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 12 úno 2006 19:57

Dovolím si podotknúť, že keď niekto (napr. ja :) ) napíše, že novinári
sú vy _ _ _ _ _ e k_ _ _ y atď. To neznamená, že som v amoku
žiadne napočítanie do 10 ma z toho nevylieči. Poviem to s kľudom
a rozvahou. (bol to len príklad). Takže keď niekto nadáva na fóre,
neznamená to ani náhodou, že by som tasil zbraň, alebo, že som nervák.
To nie, je to len písomný prejav a emócie v ňom proste chýbajú.
Ja som len úprimný človek a čo si o kom myslím, to mu poviem,
nikdy však nikoho neurazím len tak, bez zdôvodnenia prečo si to o ňom
myslím. :wink:
:?
Olaf

Bublan

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 20:43

Já tím příspěvkem nechtěl nikoho napadnout. Ani nevím konkrétně, kdo podobné věci psal. Tak si to prosím Tě, nevztahuj na sebe. Chtěl jsem jen naznačit, že veřejné mínění je strašně citlivé a nemyslím si, že na Gunshopu se prezentují pouze majitelé střelných zbraní. Zabloudí sem při surfování kdokoliv a může být z některých názorů značně vylekaný, což nám zajisté moc nenapraví reputaci. A ruku na srdce, již jsem toho tady přečetl dost a když se vyjádřím velice mírně, pár příspěvků bylo přinejmenším puberťáckých, psaných bez rozmyslu. Zejména ve vybraných tématech. Potom můžeme třeba psát Bublanovi, že to tak nebylo myšleno, že jsme mírumilovní a podobné nesmysly. Byl bych nerad, stejně jako většina lidí se ZP aby došlo k nějakým radikálním úpravám v náš neprospěch. Ale nechci se opakovat ........
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 12 úno 2006 22:06

jj
v poho :)
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

novináři ...

Příspěvek od strozd » 06 dub 2006 02:47

pokud někdo znáte nějakého novináře rád bych mu něco ukázal ... aby měl psát otomjak se dělají zbaně ... jsem puškař .. a výrobou zbaní se momentálně neživím .. leč nějaké skušenosti mám např moje ročníková práce kterou připojím ...
myslíte že vyrobyt zbraň je těžké .. podívej te se tedy do policejního muzea .. nejjednoduší palná zbraň ( vodovodní trubka =>ohnutá a za ohybem prožízlá .... nasypete černý prach "i nechemik jej vyrobí " jako projektil kus kamene nebo cokoliv jiného ,,,, a cigárkem odpálíte ....
a pokud chtějí dělat testy na kde co zakazovat zbrojáky a pod ... proč neomezíme tím samím způsobem řidičské oprávnění ,,,,
stačí se podívat do statistik kolik lidí zemře na následky autonehody
- způsobené řidičem bez oprávnění --- vs. --- ilegální palná zbraň
- způsobené řidičem s řp --- vs. --- legálně drženou zbaní.
- celkově --- mrtvých v dopravě --- vs. --- celkově zastřelených-


a nakonec ten kdo bude chtít mít zbaň vždy si jí opatří ať na zp .. nebo bez ...
pokud by měly lidi vytáhnout co kde zůstalo po němcích asi by se politikům nezůstalo oko suché ... :-)) " v anglii jim neprošla fronta tak tam toho moc neměly " snadno se jim to omezovalo to unás asi tak snadno nepujde viz perkusní revolvery ( to byl taky jeden velký přehmat)
Přílohy
P3.JPG
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re

Příspěvek od strozd » 06 dub 2006 02:48

pro šťouraly je to jen flobertka --- r 4 mm flobert
karosar

Re: Primitivni novinary

Příspěvek od karosar » 07 dub 2006 08:42

Novinář píše:...Vyjadřuješ se poněkud obecně - můžeš prosím napsat konkrétněji, co je na tom článku zveličeného, primitivního či tupého?
Mám-li být přesný, tak úplně všechno. Například bych rád viděl zámečníka, co dokáže navrtat komoru, namlátit drážky do vývrtu, potom to zušlechtit, zkalibrovat, doleštit, atd., atd. Taky by mě zajímalo, který puškař může plácnout takovou píčovinu jako tohle (puškař Josef D. bude nejspíš umělecký pseudonym, kde to D. znamená DEBILEK).
Odpovědět