Racte si precist! Bublan BUBLAAAA

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Novinář

Sériový vrah

Příspěvek od Novinář » 10 úno 2006 11:59

gres píše:Už iba čakám kedy sa nájde nejaký pometenec a spácha sériovú vraždu legálne držanou zbraňou, potom príde celoplošné odzbrojenie po vzore z r.1948...
Ten sériový vrah se jmenuje Kalivoda a loni zabil během několika dní tři lidi legálně drženým Glockem 17 s kolimátorem. Všechny střelil jednou ranou do čela a druhou do srdce.
A to plošné odzbrojení máš jako kde?


Igrlik

Prečo a načo zbrane...

Příspěvek od Igrlik » 10 úno 2006 12:00

S474N píše:Nema cenu se vyjadrovat k nekterym "blitkam" zde uverejnenym a proto zde zanecham pouze nekolik znamych citatu:
.
.
.
Si jednoducho KING (kráľ ) !!! :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 úno 2006 12:04

Jen poznámka:
Kdyby Kalivoda neměl tu zbraň legálně drženou, tak ty lidi po lese střílí ještě teď.
Novinář

Re: Novinar versus Gunman

Příspěvek od Novinář » 10 úno 2006 12:21

Lork píše:Víte pánové, zdá se mi tahle depata trochu akademická.Chápu, že si tu pan Noviář a "my ve zbrani" budeme chtít obhájit svou pozici, ale ten kdo nikdy nepřičichnul ke střelnému prachu, bude neustále vznášet neskutečně zaujaté argumenty.
Asi jsi přehlídl moji zmínku o tom, že mám legálně drženou zbraň, ostatně jako spousta novinářů.
Mimochodem: můžeš prosím citovat nějaký můj "neskutečně zaujatý argument"?
Návštěvník

Nepřehlídli

Příspěvek od Návštěvník » 10 úno 2006 12:33

Hájils článek, který přehání v honbě za senzací, ptal ses, proč je debilní, odpověděl jsem, že nemá cenu stavět to do roviny "Pepa mi za flašku prodel v hospodě hlavňovinu", když ve skutečnosti se ten materiál legálně obchoduje v celé ČR a nejen v ní. A teď začínáš znova.
.
Co tady ještě děláš? Potřebuješ to zopakovat nebo co?
Novinář

Příspěvek od Novinář » 10 úno 2006 12:41

Možná jsi článek špatně četl, ale problém právě je v tom, že je to legální. Zkus ho číst ještě jednou, možná na to potřebuješ víc času.
(mimochodem - nepsal jsem ho, páč nejsem ani Blažková, ani Gazdík. a ani nejsem z MF DNES)
Ale ptal jsem se na ten "neskutečně zaujatý argument".
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 úno 2006 13:00

Novinář píše:ale problém právě je v tom, že je to legální.
Nicmene jak uz tu asi padlo... on to neni zas takovy problem.
Problem vyrobit hlaven a pozdeji zbran z hlavnoviny je hodne podobny problemu vyrobit onu hlavnovinu.

Cili rekl bych, ze novinari objevili Ameriku.

Na druhou stranu ... vubec mi (jako drziteli ZP a uzivateli legalne drzenych zbrani) nevadi, kdyz bude prodej hlavnoviny pouze na zbrojni licenci.

Jednoduse to co novinari vyhrabali je stara kachna... ale i vyhrabana stara kachna se da upect a snist.

Cili doubrou chut... ja se takove hostiny nezucastnim.
Návštěvník

Ty máš problém?

Příspěvek od Návštěvník » 10 úno 2006 13:42

To, že je to legální, je možná tvůj problém.
Mě to nevadí a nejsem sám.
Od začátku šlo o to, že ten článek se snažil problematiku prodeje hlavňoviny představit ve světle tajemných obchodů pod rukou.
Až na závěr se karta obrací a píše se o tom, že je to "dokonce legální".
Ono by to asi nevzbudilo takové emoce, on by asi nebyl vůbec žádný článek, kdyby se psalo suše jen o tom, že si někdo koupil hlavňovinu od obchodníka, což bylo je a bude legální.
Jak se ukazuje, skutečné nebezpečí hrozí odjinud, někdo podpálí poslancům garáže (dá do auta bombu, která bouchne opožděně, až poté, co potentát vystoupí) nebo se opásá doma vyrobenou bombou a odpálí to na Příkopech.
Nějaká hlavňovina je zcela marginální problém.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 úno 2006 13:47

"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad ´smutnou nezbytností´, mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."


"Stali jsme se snad nakonec tak nízkými a ubohými, že nám nemůže se zbraní býti důvěřováno? Jsou-li zde tyto zbraně skutečně ku naší obraně, čí ruce jsou důvěryhodnější a povolanější k jejich držení, než naše vlastní?"


"Zákony, které zakazují nošení zbraní, jsou takové povahy, že odzbrojí pouze ty, kteří nejsou odhodláni ani nakloněni páchání zločinů...Takové zákony činí věci horšími pro napadeného a snadnějšími pro útočníka, slouží spíše ku podpoře než k zabránění vraždám, neboť neozbrojený člověk může být napaden s větší sebedůvěrou než ozbrojený."


"Němci, kteří chtějí používat zbraně, by měli vstoupit do SA nebo SS - obyčejní občané zbraně nepotřebují, protože v jejich rukou státu k ničemu nejsou."


"Veškerá politická moc pochází z hlavně pušky. Veškerými zbraněmi musí vládnout komunistická strana, aby takto žádné zbraně nemohly nikdy být použity k vládnutí straně."
- Mao C´Tung


- Presne to tu máme dnes - veľmi výstižné!
Niekomu zrejme prekáža, že máme zbrane.
Prečo ? To Vám nepovie (radšej).

To novinár:

Kubajzz chcel povedať, že keby ten vrah nemal
zbraň legálne, mal by ju načierno, takže by ho nechytili
a vraždil by stále. Sprav úkrok vľavo - stojíš si na kábli.

99% ľudí kt. majú zbrane legálne sú slušný občania, prečo
by mali doplácať na 1% ?
Bob2

Re: Ty máš problém?

Příspěvek od Bob2 » 10 úno 2006 13:47

Anonymous píše:Jak se ukazuje, skutečné nebezpečí hrozí odjinud, někdo podpálí poslancům garáže (dá do auta bombu, která bouchne opožděně, až poté, co potentát vystoupí)
No jestli myslíš ten nedávný požár, tak to zavinila špatná elektrika Peugeotu 307. Téhož typu, který kvůli tomu v Česku hořel už několikrát, v Evropě asi třicetkrát a který kvůli špatné elektrice ve Skandinávii masově stahovali do servisů ke kontrole.
Nejsi taky trochu paranoidní?
Novinář

Příspěvek od Novinář » 10 úno 2006 13:54

jozsp111 píše:Kubajzz chcel povedať, že keby ten vrah nemal
zbraň legálne, mal by ju načierno, takže by ho nechytili
a vraždil by stále. Sprav úkrok vľavo - stojíš si na kábli.

99% ľudí kt. majú zbrane legálne sú slušný občania, prečo
by mali doplácať na 1% ?
Kubajzze jsem pochopil přesně, je to inteligentní kluk a i on pochopil, co mám na mysli já s tím Kalivodou.
Tobě se to musí vysvětlit víc:
Na to, že jeden zešílevší majitel legální zbraně začal střílet lidi po lese, nedoplatil žádný slušný držitel legální zbraně. Žádné zabavování pistolí se nekonalo, nebyly ani žádné prověrky, a dokonce úřady v souvislosti s tímhle případem nemluvily o nutnosti zpřísnit podmínky pro získání papírů. Prostě všichni chápou, že to je pouze jeden šílenec.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 10 úno 2006 14:22

Novinář píše:
jozsp111 píše:Kubajzz chcel povedať, že keby ten vrah nemal
zbraň legálne, mal by ju načierno, takže by ho nechytili
a vraždil by stále. Sprav úkrok vľavo - stojíš si na kábli.

99% ľudí kt. majú zbrane legálne sú slušný občania, prečo
by mali doplácať na 1% ?
Kubajzze jsem pochopil přesně, je to inteligentní kluk a i on pochopil, co mám na mysli já s tím Kalivodou.
Tobě se to musí vysvětlit víc:
Na to, že jeden zešílevší majitel legální zbraně začal střílet lidi po lese, nedoplatil žádný slušný držitel legální zbraně. Žádné zabavování pistolí se nekonalo, nebyly ani žádné prověrky, a dokonce úřady v souvislosti s tímhle případem nemluvily o nutnosti zpřísnit podmínky pro získání papírů. Prostě všichni chápou, že to je pouze jeden šílenec.
To jsi delas srandu, novinarskej. To jsi asi byl zrovna na dovoleny, kdyz toho Kalivodu chytli a ukazalo se, ze to G ma legalne. Nasledovalo doslova " novinarske silenstvi", noviny se predhaneli v tom, kdo drive napise tendencni clanek. Uvadeli se statistiky, kolik zbrani je mezi lidmi ( strasne moc ), kolik jima bylo spachano tresnych cinu ( jeste vic ) a vsechny tyhle statistiky meli jedno spolecneho. Byly minimalne neuplne, ne -li lzive. Proste jste strasili lidi. A urady. Panove Kreml, Bublan, a jini vystupovali v TV a novinach, ze je nutne zprisnit podminky k vydavani ZP, minimalne zavest psychotesty. O teto stvave kampani se psalo dost na tomhle i na jinych forech, sdruzeni LEX reagovalo otevrenym dopisem ministrovi.

Prej ze urady nemluvili o nutnosti zprisnit vydavani ZP, to bys me rozesmal. Tahle kauza a kauza zastreleni toho strihace na Karlaku ( ac to nebylo legalne drzenou zbrani ) doslova akcelerovala kampan proti legalnim drzitelum zbrani. A ten clanek o hlavnovine je jen pokracovani, kujme zelezo, dokud je horke, ze, pane Novinari.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 úno 2006 14:33

To Luke:

Dik.

To novinár:

A tak ste pomáhali manipulovať verejnú mienku proti zbraniam.
Páni novinári a ostatní zapredanci ďakujeme Vám za všetko
dobro ktoré pre nás robíte :lol:

Jednoducho stále sa pracuje na nejakom sprísnení,
asi vnímaš len to čo tliachajú v novinách
- typický príklad konzumného občana,
takých potrebuje každý štát aby mohol vytvoriť policajný režim.
:roll:
Novinář

Příspěvek od Novinář » 10 úno 2006 14:57

Josp napsal: Jednoducho stále sa pracuje na nejakom sprísnení,
asi vnímaš len to čo tliachajú v novinách

Nevím, jestli se stále pracuje na zpřísnění, ale je jasné, že radikální pistolníci už léta ublíženě fňukají, že jim jejich zálibu někdo chce vzít. (přečtěte si webové diskuse pár let zpátky)
Přitom se to prostě neděje. Přiznám se, že jsem papíry dělal velmi nedávno - byl jsem šokován, jak je to jednoduché. No ale pro některé "držitele" to je možná nejtěžší zkouška, kterou kdy dělali. Jak to říká Mládek - mají tři školy: mateřskou školu, základní školu a autoškolu.
Lork

Příspěvek od Lork » 10 úno 2006 15:30

2Novinář:
pane Novináři víříte zbytečně prach!....Vy že nemáte zaujatej postoj?:-(.Nechápu, jak člověk, který by měl být s námi, stojí na druhé straně barikády.Proč to děláte?
Vy cílevědomě chcete, aby vám tu zbraň (jak tvrdíte legální)nakonec sebrali!!!

Pokud jste šokován, jak se dá dnes lehce pořídit ZP a domníváte se, že na Vaši inteligenci, je to příliš snadné, tak buďte rád za Vaše IQ.
Buďte tak laskav a nepiště sem bludy o případech, které se staly legálně drženou zbraní!
To že nelegálně držené zbraně má prověřovat a hledat Policie, která na to z vysoka kašle, Vás očividně netrápí!
Vemte si do hledáčku je, ne nás!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestli čte nějaký zákonodárce tuto diskuzi, tak potěš! :?
Končím s touto diskuzí, je to "Boj s větrnými mlýny"
Odpovědět