QuickLOAD a strela v drazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dan112
Příspěvky: 14
Registrován: 17 zář 2008 19:45
Bydliště: Zilina

QuickLOAD a strela v drazkach

Příspěvek od dan112 » 20 zář 2008 17:45

Chlapi mate skusenost so strelou osadenou v drazkach a QuickLOAD-om ??

Ako sa da nastavit Shot Start initiation pressure v Quickload-e.
Niekde na nete som sa docital ze ak je strela v drazkach tento parameter by mal zmeneny na 5000-6500 psi, default 3660.

Viem ze strela v drazkach zvysuje komorove tlaky ale zaroven sa aj zvysuje presnost(eliminuje drahu volneho letu) a v pripade ze to neprezeniem s laboraciou tak by som mal dostat celkom zaujimave vysledky. Hovorim zo skusenosti s Varmintom v 308W. Po zvyseni OAL az za hranicu kontaktu z drazkami sa mi neuveritelne zlepsila presnost.
Co vy na to ??


Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 20 zář 2008 18:07

QL pouzivam leta (nakonec ho i prodavam) ale s timto parametrem jsem nikdy nehybal. v zhledem k ostatnim vseobecnym hodnotam jako napr. objem vody ktery nabojnice pojme, ci tesnost krcku po jeho kalibraci nebo dokonce crimp, ev. celkova kalibrace na CIP miru. jsou podstatne dulezitejsi parametry.
QL neslouzi k nicemu jinemu, nez moznost menit strely a prachy a ukaze ti potrebne VYPOCITANE udaje. ktere stejne musis na strelnici overit. zvlaste pak ty co jsou na same hranici max. tlaku.

Jam nebo Jump
u nekterych komor riznutych v tolerancich CIPu se ani s temi nejdelsimi strelami nedostanes na dotyk drazek nebo mas strelu melce usazenou. Neni problem ji mit usazenou jen 5mm ale nesmis ji mit v kapse ci jinde volne, coz je bezna vec na lovu. u semiautomatickych zbrani, je jump vzdy (skoro), a to protoze je zadouci zachovat samocinost a spolehlivost chodu zbrane.
Jam
je otazka testu. rozdil mezi 0.05 a 0.02mm pri normalni strelbe nepoznas, a pokud strilis ze zasobniku tak naboj je natolik "poskozen" pri podani ze zasobniku a zavedenim do komory, ze zrovna tato mira je uz nepodstatna.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
dan112
Příspěvky: 14
Registrován: 17 zář 2008 19:45
Bydliště: Zilina

Příspěvek od dan112 » 20 zář 2008 22:36

Meral som moj max OAL niecim podobnym ako Stoney Point Gauge a pri 180gr Sierra strele #2220 som dosiahol hodnoty 72,7mm OAL(6 merani a potom priemer). Tak som vyskusal to dat tie 0,3mm do draziek a dosiahol som asi najlepsie vysledky doposial. Len som mal obavu co to bude robit s komorovymi tlakmi tak som trochu surfoval na nete a podarilo sa mi najst suvis drazky a Shot Start Pressure. Udaj hovoril o nastaveni od 5000-6500 nic presnejsie. Skusal som zvysovat tento pociatocny tlak a aj tak som bol v medziach bezpecnych tlakov. Nikto ale nikde nehovori o presnejsich udajoch. Bol som len zvedavy ci niekto meni tento parameter na dosiahnutie co najvernesich vysledkov a ci niekto pouziva laboracie ktore su v drazkach. Zmeny rychlosti su minimalne takze vsetko je to len o tlaku.

Co sa tyka zasobnika,vobec ho nepouzivam,skoro vsetky OAL mam dlhsie ako mi to dovoli zasobnik.

Predchadzajuce laboracie s kratkym OAL mi ''nesli'' dobre a po postupnom ''natahovani'' som sa dostaval k lepsim vysledkom az som skoncil v drazkach.Vid nastrel ktory predtym s 550 nebol mozny.

Niektori strelci hovoria o ''kissing the rifling'' a niektori o ''hard touch lands'' samozrejme tazko povedat kolko je to v drazkach.

Hosi,skusali ste s 308w nieco podobne ? Myslim az do kontaktu s drazkami.
Přílohy
Snímek 001.jpg
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 20 zář 2008 22:47

pro lepsi vypovidajici hodnotu strilej 3 petirane polozky. 3 rany nic nerikaji.
vsechny na miru laborovane naboje delam tak ze se otisknou drazky na strelu, a to ve vsech razich. Je to bezna praxe.
Pri navazkach na hranici maxima je potreba sledovat znamky nadmerneho tlaku na nabojnicich.
Nadmerne tlaky hlaven neroztrhnou (tim myslim nejakych 10%) a u klikovky ani nezapricini zadne nebezcne jevy jako u primocarych zaveru (napr. Blaser). Ale poskozuje se hlaven a vypaluje se rychleji nabeh.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
dan112
Příspěvky: 14
Registrován: 17 zář 2008 19:45
Bydliště: Zilina

Příspěvek od dan112 » 20 zář 2008 23:00

Pri 550 Varmint mam vypaleny nabeh po 380 ranach cca 0,1mm. Hovori sa,ze prvych par stoviek ran to rapidne vypali a potom sa to stabilizuje.
Jasnacka,uvidime dalej
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 20 zář 2008 23:32

podivej, co se rika, je celkem nepodstatne.
jsou raze ktere diky vysokym tlakum proste kuzel vypaly. u normalniho strileni to nepoznas ale u ultra presneho ano. BR hlavne vydrzi tak kolem 2000 ran, pak bud dorezavas komoru nebo menis hlaven.
u bezneho taktickeho strileni, kdyz je to vypalene po rekneme 3000 (a to si nejsem jisty jestli si toho clovek vsimne) tak si proste usadis strelu mene a strilis dalsich 3000. Pak si muzes nechat udelat novou komoru a opakovat. Relativne levne dosazena a udrzovana dost dobra presnost.
Vysoke tlaky ale maji vliv i na vnitrni povrh vyvrtu. staci se do toho podivat borescopem.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
dan112
Příspěvky: 14
Registrován: 17 zář 2008 19:45
Bydliště: Zilina

Příspěvek od dan112 » 21 zář 2008 00:03

Shiva, ako to maju Benchrest-aci? pouzivaju OAL az do tvrdeho kontaktu z drazkami ? alebo je to nieco nepripustne
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 21 zář 2008 00:10

kazdy laboruje tak aby mu to strilel co nejpresneji. je to uplne jedno.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět