QB78 levna a velmi pevna nahrada spoky zasobniku a hlavne

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
starypes
Příspěvky: 4
Registrován: 08 čer 2010 16:36

QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od starypes » 09 čer 2010 19:06

Za léta po která sleduji toto vlákno jsem tu nasbíra řadu poznatků a nápadů, které mi pomohly, když jsem koupil QB a ono nové nedrželo plyn. Po několika úspěšných telefonátech s dodavatelem, kdy jsem odmítl nekonečné reklamační řízení mě navigoval servisní technik dodavatele p.Střeleček kde bych mohl asi hledat závadu. také jsem našel. Nehorázné groty ve spodní trubce bránily volnému pohybu součástek bicího i ventilového zařízení, nedovolily ani jejich návrat do původní polohy a ventil nedovíral. Pomohly velké kulatéi polokulaté pilníky, když u jsem byl v tom, převrtal přepouštěcí otvory pro průchod plynu (ventil-hlaveň), vyhodil pojistku (díru zadělal žvýkačkou a po zatvrdnutí načernil lihovým fixem) a nasadil Waltra 4x32 (už od 50ti špatně vidím-diabet). Zaměřovače jsem měl vždy i na ostatních kulovnicích. Následná zkouška mě mile překvapila. Výkon sice zdaleka nedosáhl úrovně GAMA 440 Huntera, ale byl o mnoho lepší než první pokusy před úpravou. Psáno bylo sice 7,5J, ale ty to zaručeně nemělo. Hloubka vstřelu diabolky do suchého smrkového prkna byla poprvé dokonce menší, než hloubka vstělu staré Stelly 521, kterou udržuji už 65 let (dostal jsem ji v 10ti a má 76 let jako já). S výkonem jsem velice spokojen (na vyšší požadavky mám malorážky s výkonem podle náboje 34J - 270J) a lov.kulovnice...brokovnice...to ale znáte.
Při nastřelování se ale objevila nová potíž. QB78 nedržela nastřelení.
Pokaždé, když sem ji uložil potom střílela nekontrolovatelně jinam.Vzpomněl jem si jak tu někdo psal něco o plovoucí hlavni a řešení mělo být v objímce spojující hlaveň a zásobník CO2. Řešení v duralové objímce bylo sice čisté-zbroařské, ale obtížně dostupné a drahé. Jiné jsem neměl, a tak jsem to nechal uležet. Až nyní před jarem jsem dostal nápad a hned vyzkoušel realizaci. Snad se mi podaří sem dostat nějaký obrázek:
P1010069.JPG
P1010062.JPG
P1010075.JPG


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od Alexxxus » 09 čer 2010 19:19

A proč založíš vlákno které patří do vlákna o QB78 ???
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
starypes
Příspěvky: 4
Registrován: 08 čer 2010 16:36

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od starypes » 09 čer 2010 19:36

JENOM JEŠTĚ NĚKOLIK POZNÁMEK:
Spona má značený rozměr 20-32 mm a stojí kolem 13,-Kč, je nerezová, tedyse nedá načernit. Rozpěrku jsem použil ocelový šroub 4x15mm se šestihrannou hlavou. Dost silně odtahuje lavň od osy zásobníku - výhoda při použití věrších kyvet ze Sifosu. Ke tvarování jsem použil svěrák a odřezek vodovodní trubky 3/4" s vnějším průměrem jako je zásobník. Sponu jsem navléklma trubku a stiskl ve svěráku v takové poloze,aby hlavička stahovacího šroubu byla nakonec asi ve výši hlavně. Spodek objímky vytvoří menší polomer a je nutnoobjímku lehce vyklepat podle trubky. Potom stisknu trubku s objímkou pevně, položím na trubku v místě objímky distanční podložku (já-půlku dřevěného prádelního kolíčku) a horní část objímky pro hlaveň vytvaruji ocelovou tyčkou průměru 14mm. Tvaroval jsem podélným zatlučením důlčíku s dříkem 14mm. montáž je jednoduchá. Odpojíme pažbu, odstraníme zátku zásobníku, odstřihneme původní plastovou objímku a přes mušku nasadíme sponu, rozpěrku mezi zásobník zasuneme po eich odtažení zasunutým šroubovákem. Po utažení spony nám z jejího sroubení vyčnívá konec asi 8mm dlouhý. Spona drží jako nějaká víra - asi helvítská.
starypes
Příspěvky: 4
Registrován: 08 čer 2010 16:36

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od starypes » 09 čer 2010 19:39

Mačkal jsem co se dalo, ale vyšlo to takhle. Omlouvám se ale jinak jsem to neuměl.
Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od regis24 » 09 čer 2010 20:11

Objimky vyrabi a prodava rs8 zde na foru,cena je nejak do 300,-Kc....
Neberu ti toto reseni,je to na kazdem co zvoli.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od Kubajzz » 09 čer 2010 20:17

Založil to téma dobře.
Ty megathready jsou k ničemu.
Kdyby bylo na mě, tak všechno co má přes 50 stránek automaticky zamknu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od Kavy » 09 čer 2010 20:28

Bohužel třeba téma LOV 21 má přes POUHÝCH dvacet stran,ale nováčka nepřiměješ si je prolistovat.
Téma QB78 mělo být už dávno rozděleno na dvě části. Origoš+verze VS PCP.
Nováčka opět nezajímá 150 stran úprav na vzduch,když hledá plnění COčkem.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od honda » 09 čer 2010 22:03

Spony jsou jistě laciné a možná i funkční řešení, ale promiň mi toto přirovnání: Je to jako když dáš praseti sedlo. Hlavně, že to vyhovuje tobě a jsi s tím spokojenej.
mopako
Příspěvky: 217
Registrován: 21 led 2010 22:35

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od mopako » 09 čer 2010 23:13

Nevím, ale pán je v letech a určitě má problémy s jakoukoli koupí přes internet - což v 75 plně chápu, každý nemá invenci a možnosti to pořešit více profesionálně. Poradil si po svém, účel to splnilo a to se cení ŽE CHCE a poradí si. Doufám že budu v 75 jako on.
QB Home made PCP a další
www.mopako.estranky.cz
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: QB78 levná a velmi pevná náhrada spoky zásobníku a hlavně

Příspěvek od Michal23 » 11 čer 2010 08:08

mopako píše:Nevím, ale pán je v letech a určitě má problémy s jakoukoli koupí přes internet - což v 75 plně chápu, každý nemá invenci a možnosti to pořešit více profesionálně. Poradil si po svém, účel to splnilo a to se cení ŽE CHCE a poradí si. Doufám že budu v 75 jako on.

Presne tak.. a i sedlo na praseti by splnilo svuj ucel :wink:
Odpovědět