QB 78 DE LUXE problemy a ako na to

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

korto
Příspěvky: 73
Registrován: 14 srp 2009 00:17
Bydliště: Slovensko

QB 78 DE LUXE problemy a ako na to

Příspěvek od korto » 19 zář 2009 15:44

Ahojte

Rozhodol som sa zalozit novu temu pre vsetkych tych co maju nejaky problem s QB a nevedia si rady.

Tak a tu je hned moj 1 problem:

Dnes som ju natlakoval s kyvetou vystrelil som asi 10 ran a koniec.
Len to slabo cvakne a nic. Vonku je cca.25 C.
Doma som ju dal schladit dal dole pazbu prestriekal silikonom cez vsetky otvory kde sa len dalo a nic.
Vyzera to ako keby spustaci mechanizmus nedokazal otvorit ventil alebo ako keby to bolo nejak zaseknute.

Mali ste niekto takyto problem???????

Rozobral by som ju ale je pod tlakom a neviem ako dostat tlak von. Skusal som stlacit prepustak ale nic aj ho stalcim ale tlak von nejde.

S QB bolo vystreleno asi 500 diabolo a nebola este rozoberana ma asi mesiac.
Dakujem za vase poznatky.

Edit: Tak podarilo sa to odtlakovat ,ufff .
Naplnena bola novou original naplnenou kyvetou z Drulova,netusim kolko tam toho bolo ale bol s toho problem.
Takze este raz pre ostatnych co budu mat podobny problem.
Cez prepustak to vypustit neslo.Zatlacil som ho srobovakom na doraz a nic.
Musel som ju rozobrat a ventil bol velmi vysoko a mal som ho problem celou silou zatlacit QB opreta o zem cez ten kolik som prelozil srobovak a zatlacil som ale musel som riadne aby si odfukla.Pruzinka na uderniku nema sancu.
Podla mna je ten ventil vadny, zasekava.

http://photo.uloziste.com/?fotka=18fe33 ... e6d&size=3

asi az tak bol vysoko ked bola pretlakovana

a takto je ked je prazdna
http://photo.uloziste.com/?fotka=1a4ed3 ... d20&size=3

Mate nejake skusenosti s tym ventilom, je to normalne?? Podla mna nie.

Edit 2
Zajtra nezastirelam Poskladal som ju naplnil a to iste.
To je na reklamaciu Ten ventil je jednoznacne na h.....

Edit3
S laskavym dovolenim Kubajz napisal:
Ještě chci říct k tomu rozebírání. Byl tam vevnitř docela bordel, hlavně hliníkové (asi) třísky nebo úlomky propíchaných konců bombiček, jsou to takové piliny. Kvůli tomu je tam filcové těsnění a tenká kovová mřížka, která brání průchodu těchto částí dále do ventilu. Ovšem nefunguje to 100%-ně, protože tam v tom zároveň jezdí to propichovátko. Proto to důrazně doporučuju po pár stech bombičkách rozebrat a vyčistit. Kdo to nezvládne sám, tak ať to zanese v rámci pravidelné údržby do JGS, pan Jelínek tam na to má člověka. Pokud se nějaká špona dostane až do ventilu, může ho poškodit. Těsní to tam mosaz na mosaz při tlaku 60bar, každý si dovede představit, co se stane když se mezi ty kusy dostane nějaká špona (pro ty méně představivé - přestane to těsnit ).

Takze uz vieme presne kde je problem a je to na reklamacku.
Lebo ja som ju naplnil hadam 10 x bombickami a skoro pri kazdom plneni jemne fucala prepustala ale po par vystreloch to prestalo.No a ta hned prva kyvetu ho dorazila.
Proste som trafil vadny kus.
Dakujem vsetkym za ochotu.
V pondelok to reklamujem.Este ze som to nekupoval v Polsku.
Naposledy upravil(a) korto dne 19 zář 2009 22:08, celkem upraveno 4 x.


Pistol Umarex Berreta Elite 2 .177
QB 78 .177,Nikko Stirling Mountmaster 4x32, CO2
Hastan AT 44-10 .22,Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42
http://photo.uloziste.com/?fotka=4902eb ... 794&size=3
Uživatelský avatar
petrex
Příspěvky: 222
Registrován: 01 čer 2009 17:29
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrex » 19 zář 2009 16:57

mne robi tot kyveta ked ju dam na umarexa a mam ju preplnenu,,,musim s nej trocha odpustit tlak a pak uz ide,,oni pisu max napln kyvety 150g CO2 ale ked ju viac chladis nieje problem aj 190g do nej dat a pak nestiha strunka udernika pretlacit tlak,ked je udernik podlozeny ziadne problemy to nerobi,ale zas na ukor vydrze CO2
Naposledy upravil(a) petrex dne 20 zář 2009 16:17, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Příspěvek od Kavy » 19 zář 2009 17:09

Do zítra je toto ZBYTEČNÉ téma stejně smazané.
O pár řádek je téma o téhle flintě a ty si se jako svůj čtvrtý svůj hned rozhodl založit další téma.
Ještě k tomu s takovou malicherností,plynoucí pouze z neznalosti problému :evil:
Kdyby jsi totiž téma četl,tak by jsi zjistil přesně to samé co ti radí Petrex.
Kyvetu zapři čudlem o roh stolu a zalač.
A další téma do už tak velkého bordelu nezakládej :!:
Uživatelský avatar
korto
Příspěvky: 73
Registrován: 14 srp 2009 00:17
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od korto » 19 zář 2009 17:32

Panove

Je pravda ze tema o QB uz je. Ale je tam len ..aka je dobra.. ako striela a tarfim s nou zapalku na 10m atd.

Chcel som to prave sprehlahladnit aby to bolo cisto len o poruchach a ich odstraneniach . Normalny admin to nevymaze.

Co sa tyka mojho problemu Ja som prave asi pretlakoval QB a ako odpustis tlak z prepustaku ked to nejde???Kyveta je dolu.
Vzduchovka natlakovana a namiesto vystrelu nic len cvak.

Myslel som si ze forum je o pomoci a poznatkoch a nie o mudrlantoch, ktory ked nevedia poradit tak sa robia mudry.
Naposledy upravil(a) korto dne 20 zář 2009 12:56, celkem upraveno 1 x.
Pistol Umarex Berreta Elite 2 .177
QB 78 .177,Nikko Stirling Mountmaster 4x32, CO2
Hastan AT 44-10 .22,Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42
http://photo.uloziste.com/?fotka=4902eb ... 794&size=3
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 19 zář 2009 17:49

Grrrr
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 19 zář 2009 20:46

Na jednu stranu chápu snahu korta téma QB78 trochu zpřehlednit, vždyť už má téměř 170 stran, ale zrovna právě na problémy je základní vlákno. Teď k věci - zrovna tento problém se již řešil a jako nejpravděpodobnější mi připadá, že je ventil zaseklý tím filcem, který je ve ventilku jako fitr. Že by kyveta přetlakovala pušku za běžné teploty považuji téměř za vyloučené. Musíš rozebrat pušku, ventilek vyndat a zkontrolovat. Postup popsal Kubajzz zde: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... c&start=90
(nemám na mysli tuning, ale postup rozebrání)
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: QB 78 DE LUXE problemy a ako na to

Příspěvek od undead » 20 zář 2009 08:56

Mali ste niekto takyto problem???????

mal, qbčko som kupoval z merkurie, plnil len bombičkami. puška bola miestami mierne hrdzava(závar, spúšť)... a tiež sa mi zasekla, myslel som že nejak moc predčasne došli bombičky...... ale qbčko som nerozoberal kvôli záruke.
poslal som ju reklamovať, najprv neuznali, že qbčko je v poriadku, ale potom som im volal že som im ju neposlal zo srandy a tak a poslali mi nove :)
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

re

Příspěvek od BENNY » 20 zář 2009 10:40

Ono si je třeba uvědomit je QB 78 je sice atraktivní vzhledově a ten uzáver taky nemá chybu ,ale stojí jen 2350 kc . Když se odečte DPH a přirážka prodejce a dovozce ,tak ta cena bude asi 1000-1500kc. Je to jen skládačka. Nemá automatickou pojistku a to naráženi a hlavně vytahování bombiček ,kdy je v zásobníku ještě slušný tlak je dost nebezpečná záležitost. Měl tam být nějaký vypouštěcí ventilek.Taky je její konstrukce extrémně háklivá na poškození . Je třeba s ní zacházet jako se sklem.
Hail And Kill !
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 20 zář 2009 11:07

Omlouvám se za OT, ale na tohle musím reagovat. Přečti si hodnocení Kubajzze, který je jeden z nejlepších skutečných odborníků. Já osobně mám jak větrovku tak i QB78, několik různých větrovek jsem měl rozebraných a stále tvrdím, že QB78 má jak dobrou konstrukci, tak i kvalitu (s výhradami, které jsem již několikrát prezentoval)
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 20 zář 2009 12:11

Též musím reagovat na bludy které zde píše BENNY, ono je třeba si uvědomit že podle ceny se nedá určovat kvalita, skládačka je 99% jakákoliv větrovka nebo zbraň na CO2, automatická pojistka je pěknej opruz, nebrat. Na předražený 12g bombičky snad už QB nikdo neprovozuje a jestli jo tak je blázen. Vypouštěcí ventilek není třeba, je to vyřešeno velice jednoduše stačí když se opatrně bude povolovat redukce na kyvetu nebo víčko a přes malou dírku v závitu zásobníku ujde zbylé CO2 v zásobníku http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... alb_page=1 . Konstrukce je poplatná době vzniku ( 50 let. 20 stol. Crossman 160)
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
korto
Příspěvky: 73
Registrován: 14 srp 2009 00:17
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od korto » 20 zář 2009 12:47

drát píše:Též musím reagovat na bludy které zde píše BENNY, ono je třeba si uvědomit že podle ceny se nedá určovat kvalita, skládačka je 99% jakákoliv větrovka nebo zbraň na CO2, automatická pojistka je pěknej opruz, nebrat. Na předražený 12g bombičky snad už QB nikdo neprovozuje a jestli jo tak je blázen. Vypouštěcí ventilek není třeba, je to vyřešeno velice jednoduše stačí když se opatrně bude povolovat redukce na kyvetu nebo víčko a přes malou dírku v závitu zásobníku ujde zbylé CO2 v zásobníku http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... alb_page=1 . Konstrukce je poplatná době vzniku ( 50 let. 20 stol. Crossman 160)
O tej dierke viem,ale to je podla mna len na uvolnenie zostatkoveho tlaku,ked to uz nestriela vtedy to ide aj bez problemu povolit. Ale skusal si to povolovat ked je to do plna natlakovane??Vtedy ten prepustak drzi ozaj solidne .Holou rukou to nejde. No a zverak a hasak som neskusal.Ale prisiel som na elegantny system ako to odtlakovat.
Staci dat dole pazbu+spust a potom uz len zatlacis cez skaru na piestik co tlaci na vetil.
Ozaj aj ked to vypustite musite trosku pockat ,lebo to tesnenie je volako nabotnane a prepustak ide tazko dolu a uz vobec nie nazad na pusku.Po nejakej hodinke uz bol v pohode.
A prave o to mi islo v tomto vlakne .
Ked sa niekomu stane nieco podobne (a verim ze sa to bude stavat castejsie), tak si to porovna a hned vie o co ide a co ma robit alebo nerobit.
Pistol Umarex Berreta Elite 2 .177
QB 78 .177,Nikko Stirling Mountmaster 4x32, CO2
Hastan AT 44-10 .22,Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42
http://photo.uloziste.com/?fotka=4902eb ... 794&size=3
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

re

Příspěvek od BENNY » 20 zář 2009 12:54

Vidím že tady jsou zarytí příznivci kteří postrádají základní znalosti o technice ,konstrukci .Asi kuchaři nebo číšníci možná programátoři. Automatická pojistka není opruz ,obzvláště pokud se dá ovládat palcem (Příklad Hatsany a Slavie).Zakopneš nebo o něco zavadíš a průser je na cestě. Jako ty případy kdy na lovu otec nechtěně zastřelí dítě. U QB se to stát nemůže ,ale při zásahu obličeje nebo krku by to byl problém.Stačí to jenněkomu nasypat do plastového okna. Jak tu někdo uvedl asi pujde o hodně starou konstukci.
Hail And Kill !
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

re

Příspěvek od BENNY » 20 zář 2009 13:07

A co se týče funkčnosti té vypouštěcí dírky ,tak tu zátku jsem musel hledat 1,5 m před sebou i když jsem 10krát před tím naprázdno vystřelil. Nemluvě o tom že jsem to musel taky povolovat kleštěma.
Hail And Kill !
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Příspěvek od Kavy » 20 zář 2009 13:11

Problém je vyřešen,tak už to můžete zamknout nebo rovnou smazat :roll:
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 20 zář 2009 13:54

2 BENNY Předtím než jsem fotil, tak jsem měl natlakováno z kyvety a vystřeleno tak cca.15ran přes chrono takže skoro plnej zásobník CO2, stačí sikovky a opravdu pomalinku povolovat, nemusel jsem nic hledat a povoloval jsem v bytě :wink: A většina firem které se specializují na výrobu vzduchových zbraní ( AA, Daystate, FX atd) vybavují své zbraně manuální pojistkou.

Jinak jsem vyučenej obraběč kovů v ČZ Strakonice . :wink:
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Odpovědět