Pytlaci a myslivci

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 03 říj 2007 19:06

2 Silencer

Hele, vzhledem k nesmyslnosti posledních 10ti příspěvků si myslím, že ten můj nebyl o nic víc nesmyslnější.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 04 říj 2007 19:04, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 03 říj 2007 19:18

Ano, opravdu věcná a přínosná odpověď k tématu. Děkujeme za příspěvek :roll:
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 04 říj 2007 02:18

.................
Naposledy upravil(a) milius dne 12 čer 2009 19:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 říj 2007 16:31

Hehe :lol: http://www.novinky.cz/koktejl/lovce-pos ... oq6h1.html
Sedmatřicetiletý Harris udělal v sobotu na lovu zásadní chybu, když odložil nezajištěnou pušku na zem, aby mohl sebrat právě zabitého bažanta. Těsně za lovci se totiž lesem pohybovala smečka loveckých psů a jeden náhodně šlápl přímo na spoušť. Nešťastnému lovci se do lýtka zabořilo okolo 120 broků, normálně určených k sestřelování ptáků.

"Život mu to neohrozí, ale nadlouho znepříjemní," řekl agentuře AFP jeden ze zaměstnanců místní samosprávy. Lovec byl ošetřen v místní nemocnici a později vrtulníkem převezen k dalšímu léčení do univerzitní nemocnice v Iowa City.

Podle Alana Fostera, mluvčího místní pobočky úřadu pro ochranu životního prostředí, nejsou podobné nehody nijak výjimečné. "Slýcháme o tom několikrát do roka," poznamenal.

Podle něj neopatrní lovci velmi často své zbraně nezajišťují, a tak není divu, že zbraň vystřelí poté, co si s ní psi například začnou hrát. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 říj 2007 16:34

A ještě jedna.
http://zpravy.idnes.cz/jelen-zabil-na-o ... _krimi_mia
Kua, fakt nebezpečné zvíře ten jelen, co když příště napadne maminku s kočárkem, asi by je měli vystřílet... :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 30 říj 2007 17:21

..........
Naposledy upravil(a) milius dne 12 čer 2009 19:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 říj 2007 10:16

Tak mám taky jednu historku o nebezpečném zvířeti.
Dneska v noci našim zdrhla jejich fretka Fredy.
Samozřejmě rovnou do kurníku, takže tři slepice jsou KO.
Ráno tatík vyšel ven a před ním Fredy skotačil radostí že ho vidí..., tatík už míň...
:lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 31 říj 2007 12:19

Kubajzz: IMHO je Fredy naprosté zlatíčko. I při svém nočním výletu i při raním přivítání se choval z jeho hlediska naprosto přirozeně. Že se to tatíkovi nelíbilo naprosto chápu.
Mik_
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2007 14:34

Příspěvek od Mik_ » 03 pro 2007 20:19

Zpět k tématu: Před měsícem jsem šel s pejskama po revíru, bez zbraně (spíš se jdu projít a vyvenčit je a při tom zjistit kde co, nebo krmit) no a předemnou z houští vyjde srna, nezdrhala, psy jsem stihl zastavit a uvázat, když k ní přijdu, tak nevidím nic co by jí mnohlo být, ale slyším divné chrčení z boku, kouknu líp a ona to malá dirka od malorážky a to chrčení z prostřelené plíce. Protože jsem u sebe neměl ani zbraň ani nůž, tak jsem odvedl psy a do dvaceti minut se vrátil vybavený... Naštěstí pro mě už těch dvacet minut nedožila, měl jsem z toho špatný pocit. Bydlím kousek od Prahy a s pytláky tu poslední dobou máme velké problémy. Pochopil bych kdyby to někdo dělal pro maso, ale jeto jen obchod- maso pro různé restaurace. A hlavně je nechutné střílet to malorážkou!!!Myslivost dělám rád a Lovecký lístek mám 2roky(je mi 24). Ze dvou srnců co jsem mohl střelit jsem nestřelil žádného, když už jsem u nás viděl jedničku, tak krásnou chovnou, neměl jsem tu potřebu. A jednou jsem dostřeloval srnu načatou autem... Podle mě je myslivost už trochu jinde než byla na začátku 90. let, nebo v dobách ještě před tím... Nevím o nikom ve združení, kdo by to dělal pro radost ze střílení do živého... Radost z dobré rány má každý, i já, kor když vím, že ta rána měla smysl (střílet na oboře do krásného zdravého kusu, ke kterému mě někdo odvedl, aby byla jistota, by mě fakt netěšilo i když by z něj byla hezká trofej).
P.S.: Jestli někdo neví o štěňatech dlouhosrstého ohaře (kontinentální: Německý dlouhosrstý ohař, Velký/malý munsterlandský ohař), dlouhosrstý vímarský ohař). Sháním štěně s PP, musí to být PES a k dispozici tak za 2-3týdny. V pátek mi v revíru, když jsem se vracel z krmení, nějaký 90kg pes (nějaké bojové plemeno) roztrhalo oba psy- jednoho jsem už pochoval, druhý to snad přežije, ale není zvyklý bít sám, nikdy nebyl, proto bych potřeboval to štěně. Něco už jsem prošel a hledal, ale s loveckými psy je to teď špatný, ozvali se mi lidi, že až za dva měsíce. Děkuji moc
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 03 pro 2007 20:47

A jak ten pes dopad?Ten zatoulanej
kkodiak

lov lukem

Příspěvek od kkodiak » 03 pro 2007 23:14

Zdravím. Nevím proč Všem vadí tak lov lukem. Nikdo o tom pořádně nic neví, ale každý rozvíjí teorie o tom jaké je to pytláctví. Já sám jsem myslivcem od svých 18ti let a nevidím na tom nic špatného, dřív se přeci lovilo jen lukem.Proč by člověk, který má myslivecké zkoušky a lovecký lístek nemohl lukem lovit.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 03 pro 2007 23:20

Já jsem taky myslivec od svých 18ti let, a lov lukem neschvaluji.

A proč?

Protože potom zvěř zhasíná podstatně déle.

Ergo, měl bys lovit tak, abys usmrtil zvíře co nejrychleji. Použití vhodné lovecké palné zbraně skýtá poněkud lepší možnosti než šíp, ať už z luku, nebo z kuše.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 03 pro 2007 23:33

Podle mého názoru laika by lov zvěře měl být prováděn zbraní,jejíž střela poskytne co možná největší ranivý efekt,aby zvíře co nejrychleji usmrtila.Pokud střelíš zvíře lukem resp.šípem,který po sléze zůstane v ráně,čím omezí např. ztrátu krve,tak to zvíře asi moc rychle k zemi nesrazí.Já osobně bych asi po zabití nějakýho zvířete asi neměl dobrej pocit,ale když už bych to chtěl(musel) udělat,tak způsobem,který navodí co nejrychleji smrt.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 04 pro 2007 00:18

90kg pes? Nepreháňaš to trochu?
Mik_
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2007 14:34

Příspěvek od Mik_ » 04 pro 2007 00:51

To Pajda: 2x S-ball, i když první šla na komoru (asi ze 4metrů) tak se po ní začal zvedat, potom druhá. Když jsem se na něj pak koukal- na vstřel a výstřel, tak musela jít přes srdce, přesto nestačila, asi jak byl nadopovaný adrenalinem z boje...

To Alkaj: nepřeháním, mělo to něco mezi 80-90Kg, nevím co to bylo, v životě jsem to neviděl, ale bylo to s papírama a tetováním v uchu, když dáš mail, pošlu fotku. Vypadá to jako rotvajler, akorát to má v kohoutku kolem 80cm, stejně černé s pálením, jen to mělo býlou náprsenku a dlouhý ocas, jinak na první pohled přerostlý rotvajler a je to prý z Japonska. Půl hodinu před tím než mě to potkalo to potrhalo fenu Briarda včetně majitelky.

Jo a teď dobrá zkušenost. Zbroják a Lovecký lístek jsem si dělal v 21 a je mi 24, takže je jasné, že nejsem Myslivecká stráž, dle zákona nesmím střílet na psy, taky jsem to bral jako ochranu zdraví a majetku, jenže jsem použil dlouhou zbraň ( měl jsem u sebe CZ 70- takže je jasné, proč jsem k zastavení toho psa nepoužil něco o ráži 7.65Br, pozítří si jdu pro revolver o ráži .357 M, abych se vyhnul problémům, kdyby se něco podobného opakovalo). Jediné štěstí, že jsem nebyl v ochraném pásmu vesnice (i proto budu pořizovat toho magnuma). Ve výsledku to dopadlo tak, že jsem strávil 3hodiny na policejní stanici a musel prokazovat vše možné- jak ohledně dokladů, tak i legitimnost střelby, že jsem byl opravdu ohrožován (otisk zubů mám přes celé stehno), do balonku jsem foukal ještě na místě... Jo a tu polici jsem neprodleně volal já... No, majitel se dostavil na místo činu půl hodiny po policii (na kterou jsem čekal skoro hodinu) Na stanici jen řekl, že mu utekl a je pojištěný a šel domu.
Tak to aby jste si rozmysleli, jestli opravdu vystřelit, ale já bych to příště udělal znova... i kdybych byl míň jak 200metrů od vesnice- i kdyby mě to mělo stát papíry a měl bych být nějak trestán, tak už kvůli tomu pejskovi ,co jsem zachránil...a kvůli tomu o kterého jsem přišel, bych pálil zas
Odpovědět