Puskohledy s nocnim videnim...uplatnei , ceny a nakup....

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Tomáš

Puškohledy s nočním viděním...uplatněí , ceny a nákup....

Příspěvek od Tomáš » 06 bře 2006 19:10

Zajímalo by mne,na jakých adresách lze zakoupit puškohled s nočním viděním.Doporučte mi puškohled střední třídy do 20 000Kč.
Dále by mně zajímala vaše zkušenost v praxi.
Můžete mi odepisovat i na tuto adresu: Adela.Krejcova@seznam.cz

Děkuji


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 bře 2006 16:00

Záleží co vlastně chceš.
Puškohled s nočním viděním na principu noktovizoru je zakázaný doplněk a pro jeho nákup potřebuješ od policajtů výjimku.
Normálně to nikde nekoupíš.
Kromě toho ty ceny jsou nechutné.

Jinak se v noci dají použít i normální puškohledy a tady platí čím větší průměr objektivu a tubusu tím líp, ale i tak to není žádný zázrak.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 07 bře 2006 17:45

Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 08 bře 2006 11:09

Predava sa to uplne bezne.Uplne bezne sa to vsak neda pouzit-aj ked sa to ALE uplne bezne pouziva. :wink:
Tomáš

Příspěvek od Tomáš » 08 bře 2006 16:19

Jde mi hlavne o nákup puškohledu na bázi noktovizoru II. generace,který by se dal ladit i proti částečnému oslnění.Myslim,že s nákupem přes internet by nemel být problém i přes to , že jak jsi napsal je nutno žádat o vyjímku.Jde mi o kvalitu noční střelby, to znamená alespon pro mne,aby zvěř netrpěla, nemusela se slozite a zdlouhave dohledávat a dál ,aby neztrpěla ani kvalita masa. Myslim si,že pokud je tato optika užita spravne a nemá ji v ruc pytlák nemel by byt problem.

Dále díky za radu a pokud budete mit jeste nekdo další radu a zajimavosti a zkuseniti nebude na škodu je sem připsat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 bře 2006 16:40

Takže už i tady slyším od myslivců, že se to běžně používá pro střílení zvěře v lese. :?
Na orientační ceny se můžeš podívat tady dole.

Řekl bych, že levněji tě vyjde, když tu zvěř budeš oslňovat dálkovými světly, což se taky mezi myslivci běžně používá a nebo ji můžeš chytat do želez nebo ji trávit jedem, což se taky běžně děje.
Nebo ji střílej přímo u krmelce - to taky nebudeš muset složitě dohledávat. :evil: :twisted: :roll:

Radši už o takových myslivcích končím bo si kua nechci zkazit večer.
Viper

Příspěvek od Viper » 08 bře 2006 17:28

Kdyby ses chtěl pokochat, tak na následující adresu -

http://www.atncorp.com/NightVision/Nigh ... aponSights

Ovšem nic pro obyčejného čecha nejlevnější optika za 529USD (jinak kolem cca 6500USD) :shock:
Tomáš

Příspěvek od Tomáš » 08 bře 2006 18:44

Díky za tuto adresu je opravdu super a jiste mi pomuzek k vyberu až našetřím.Díky
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 18:12

Teda nezlob se na mne ale v tomto případě se nedokážu udržet. Když pominu to, že je nehorázná drzost na veřejném serveru pokládat tuto otázku, tak Tvou argumentaci odůvodňující použití zakázaného prostředku ,aby zvěř netrpěla, nechci již vůbec komentovat. Větší blbost /výmluvu / jsem ještě neslyšel. Moc dobře víš /a když ne, tak jsi asi absolvoval zkoušky z myslivosti dálkově :lol: /,že použití v myslivosti je zakázané. Zřejmě máte v MS pěkný b....l, když o tom, byť třeba jen uvažuješ. Mám pro Tebe pouze jednu radu. Pokud je špatná viditelnost, tak v noci nelez do honitby.Nic nezmrzačíš,zvěř Ti bude vděčná a nebudeš se muset tak nejapně vymlouvat na utrpení zvěře. A již jsem zas u té myslivecké etiky :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ono nestačí, že tyto přístroje dnes běžně používá řada novodobých pytláků. Řekni mě, jaký bude mezi Tebou a tím pytlákem rozdíl. Opravdu se potom nemohu divit např. Kubajzzovi, že od něj slyším některé názory na myslivce, které nejsou zrovna lichotivé. Ale po přečtení Tvého příspěvku a několika jemu podobných, se vůbec nedivím někomu nezasvědcenému, že mezi myslivce a pytláka vkládá rovnítko.
Takže bych byl raději, kdyby se Ti nepodařilo našetřit. V neposlední řadě díky takovým borcům jak jsi Ty, zvěř nebude mít klid po celý měsíc. Můj názor je neměnný. Prostě pokud nemáš chuť dodržovat platné zákony, zřejmě se někde stala chyba.
Viper

Příspěvek od Viper » 09 bře 2006 19:29

Ten Olaf se rozjel co. Ovšem já bych se taky zeptal na co potřebuješ optiku s nočním viděním. Pokud nejsi pytlák a chceš aby zvěř netrpěla a nemusels ji složitě dohledávat, tak stačí střílet ve dne s dobrou optikou. A proč zrovna noktovizor s možností ochrany proti oslnění - já jsem ještě neviděl zajíce se světlometem.
Co se toho odkazu týče, američani ti prodají cokoli. Jde jen o to, že pokud to tady u tebe někdo uvidí na zbrani, tak neřekneš ani ouha a jsi bez zbrojáku a když to pokaždé sundáš, tak musíš znova nastřelovat.
Já osobně bych možná bral nějaký noktovizorní dalekohled, ale na pušku bych si to nedal. Nestojí to za to.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 09 bře 2006 19:52

Viper píše:Ten Olaf se rozjel co. Ovšem já bych se taky zeptal na co potřebuješ optiku s nočním viděním. Pokud nejsi pytlák a chceš aby zvěř netrpěla a nemusels ji složitě dohledávat, tak stačí střílet ve dne s dobrou optikou. A proč zrovna noktovizor s možností ochrany proti oslnění - já jsem ještě neviděl zajíce se světlometem.
Co se toho odkazu týče, američani ti prodají cokoli. Jde jen o to, že pokud to tady u tebe někdo uvidí na zbrani, tak neřekneš ani ouha a jsi bez zbrojáku a když to pokaždé sundáš, tak musíš znova nastřelovat.
Já osobně bych možná bral nějaký noktovizorní dalekohled, ale na pušku bych si to nedal. Nestojí to za to.
Olaf ma v podstate pravdu....Teraz nejdem obhajovat "nocne pomocky",iba upozornit na iste fakty.Biorytmus istych druhov zveri je nastaveny tak,ze je ich dost obtiazne ulovit cez den.Co sa tyka svietenia reflektorom pri strelbe v noci(na diviakov,to je najcharakteristickejsie),je to na SK,a myslim ze aj v CZ zakazane.Lenze v Madarsku je to prikazane,a aj ked nepoznam celkom presne potrebne statistiky,urcite je tam ovela menej pripadov,ked polovnik vystreli na cloveka v omyle,ze je to zver.Co sa v nasich krajinach stava dost casto-nanestastie.
Co sa tyka americanov,ani zdaleka ti nepredaju vsetko,na iste veci je vyvozne embargo.
Pokial viem,existuje x-vhodnych montazi,kde po zlozeni a opatovnom zalozeni optiky nemusis nastrelovat-ale to len k tech.stranke veci.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 20:17

Asi jsem v této a podobných otázkách silně konzervativní. Ale minulé generace se bez nočního vidění a podobných vymožeností dnešní doby obešly a řekl bych, že to nikterak nesnižovalo jejich lovecké kvality. Byli to myslivci každým coulem. Dnes, když přijdu jako host někam na nátlačku, na nástupu kolikrát při pohledu na přítomné v tichosti uvažuju , co ještě někteří z nich mají vůbec společného s myslivostí. Samé maskáče, samopaly z výprodeje a hlad po ráně. A nerespektování ničeho. Kdo střílí, možná, pokud se nad tím někdy zamyslel, vidí to stejně. Takže s autorem tohoto příspěvku, mohu souhlasit pouze v tom, že zvěř by neměla trpět. Ale on zapomíná dodat, že bude trpět jenom díky němu, jelikož chce střílet za každou cenu i při špatné viditelnosti. V souvislosti s tímto tématem musím konstatovat, že nechápu ani chování redakce "Myslivosti". Vy kdo tento měsíčník odebíráte jste si jistě všimli, kolik inzerátů na prodej nočního vidění otiskují v každém čísle. Pokud by se jednalo o jiný časopis, celkem bych to přešel. Hold komerce je komerce.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 09 bře 2006 20:37

Olaf píše: Dnes, když přijdu jako host někam na nátlačku, na nástupu kolikrát při pohledu na přítomné v tichosti uvažuju , co ještě někteří z nich mají vůbec společného s myslivostí. Samé maskáče, samopaly z výprodeje a hlad po ráně. A nerespektování ničeho.


Tak toto ja nestrpim!(suvisi to s tym,ze ja spolocne aj niekedy organizujem pre isty okruh ludi)Neexistuje,aby moj host prisiel v maskacoch,a s inou ako polovnickou zbranou.Takisto to neexistuje u domacich,kde sa ta polovacka kona-ak ano,este pred zaciatkom si to vybavim s predsedom,alebo s hospodarom zdruzenia.Nerespektovanie bud pol.etiky,bezpecnosti a pod.-kde nesiem ja zodpovednost to nehrozi.
Olaf píše: Hold komerce je komerce.
Presne tak,lenze ja za jej pomoci drzim obe strany na uzde-a funguje to.
Viper

Příspěvek od Viper » 09 bře 2006 20:38

Jo, lovče, možná jsem si nezjistil všechna fakta, ale stále je tu ta možnost, že se o tomto dopňku zbraně dozví někdo s mocí odebrat ZP a je po srandě.
A jak říká Olaf, lov se stává záležitostí svátečních střelců. Bez urážky lovče.Za chvíli bude střelec tupě stát na fleku, zvíře mu nějaký pohunek vypustí až pod nos, on jen zacílí (nějaký počítač mu upraví mířidla podle aktuálních podmínek), vystřelí a bude se měsíc chlubit jak si zalovil. Já, kdybych si chtěl někdy vyrazit na lov a měl na výběr, tak bych nechtěl žádnou pomoc. Chtěl bych dostat kořist sám. Vystopovat a ulovit jen s dobrou puškou a možná obyčejnou optikou. Možná, že bych se vrátil s prázdnou, ale měl bych alespoň pocit, že šlo o lov.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 09 bře 2006 20:43

Viper píše:Jo, lovče, možná jsem si nezjistil všechna fakta, ale stále je tu ta možnost, že se o tomto dopňku zbraně dozví někdo s mocí odebrat ZP a je po srandě.
.
Samozrejme,to nikto nepopiera.Je to ale malo pravdepodobne,a myslim,ze ti porusovatelia si davaju dost velky pozor.
Odpovědět