Puskohledy s nocnim videnim...uplatnei , ceny a nakup....

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 23 srp 2006 22:05

To Edelweiss: Já nejsem myslivec, ale zastávám názor, že to zvíře by mělo mít aspoň nějakou šanci. Když už se před lovcem neschová ani v noci.... Za chvíli se na jelena bude používat termovize, noční vidění, laserovej značkovač cíle a samonaváděcí raketa ne? To už mi přijde moc.


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

to:Silencer

Příspěvek od edelweiss » 23 srp 2006 22:21

No jenže to sebou nese doba,vem to tak že žiješ v době kuší a je možnost střílet křesadlem.V tom případě pomineme li tradici lovu je to jako tvrdit že zemně je placatá a slunce jí obíhá.Pak už stačí jen za jiný názor upalovat a je to.Co se změní nic???nakonec cca. Do 10 let to budou mět na flintách všeci a povinně,tak oč se tu budem přít?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 srp 2006 22:22

Bude to tak trochu mimo,
1. jedinou šanci co dnes zvěř má, je nešikovnost lovců.
2. Zvěř není určena k tomu, aby měla "nějakou šanci", zvěř je určena k odstřelu a to buď k udržení stavu nebo pro peníze.
3. k tomu aby zvěř měla tzv. šanci, muselo by to být bráno jako sport, kde obě strany mají vyrovnané (alespoň trochu) šance. Tudíž luk a šípy. Jenže to je zase, světe div se "nehumaní".

Ač jsem papírově myslivec :D tak si myslím, že to je úplně jedno, čím se zvíře popraví. Ano poprava je to správné slovo. A čím účinější a přesnější zbraň a způsob, tím lepší. Už slyším ty co omylem zastřelí kolegu nebo postřelí dítě na sáňkách protože byli tak nadržení něco zastřelit, že opravdu viděli divočáka, jak říkají " ty debile a co tradice", no prostě tradice je přežitek. Alespoň pro lidi co jdou a jednou ranou popraví srnce na 200m, černou hnusnou zbraní s kompenzátorem, dálkoměrem, puškohledem který mu umožní zvíře přečíst a klidně s NV, v oranžové vestě, aby ho nějaký uctívač tradic náhodou nestřelil.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

to:Shiva

Příspěvek od edelweiss » 23 srp 2006 22:31

Líp bych to neřekl,je to tak že myslivec je odstřelovač a odstřelovač je kat.Tak proč mu bránit dělat špinavou práci co možná nejlíp a bez rizika pro ostatní.Tradice je jedna věc ale pokrok se zastavit nedá.Kdy už myslivecká veřejnost přestane schovávat hlavu do písku,podvádí tam 80% lidí svítí,noktovizorujou atd.a tady si hrajou na světce.Je to celé pokrytectví nic víc.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 srp 2006 22:46

To Edelweiss: Dovolil bych si malinko oponovat a to v tom, že mezi odstřelovačem a myslivcem je přeci jen docela podstatný rozdíl
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Ares

Příspěvek od edelweiss » 23 srp 2006 23:10

souhlas.
Odstřelovač trénuje a stále se zdokonaluje,to je u 80%našich myslivců pouhý sen.Jak sem už vícekrát zažil tak si někteří dají rak 3 výstřely za rok a stěžujou si na špatné zásahy a to i 5let pak se dostanou na střelnici a zjistí že jim flinta nese za roh.Dobří myslivci stále trénují a zlepšují se ale těch je pár a sou to ti co na to maj,ostatní by střílely kozím bobkem hlavně aby to nic nestálo.Proto ti co by si mohli noktovizor koupit sou v menšině,proto je to špatné a vadí to tradici.Dát teť noktovizor zadarmo a všem tak to bude nejlepší věc na světě a bude škoda že to už dávno nemaj.To srovnání myslivec-odstřelovač je z způsobu tj.puška z optikou-smrt.Nic víc.
Milan Zloch
Příspěvky: 15
Registrován: 11 črc 2006 13:25

připomínka

Příspěvek od Milan Zloch » 24 srp 2006 07:42

Rozdíl mezi odstřelovačem a lovcem zvěře (myslivcem) je (mimo tréningu střelby) v tom, že odstřelovač potřebuje protivníka vyřadit z boje (stačí i zranit), zatímco při lovu je prvořadé způsobit zásahem střely okamžitou smrt lovené zvěři. Nikdo nepolemizuje s tím, že je vyvýjeno tolik typů moderních střel pro jednotlivé ráže, aby byl zajištěn nejoptimálnější účinek při zásahu (střel pro odstřelovačky je řádově méně). Ale že je možno technickými pomůckami jako jsou např. noktovizory zpřesnit loveckou střelbu a vyvarovat se spoustě tragických událostí při nočním lovu, tak to vždy vzbudí odpor tzv.myslivecké veřejnosti. Souhlasím s předchozím příspěvkem, pokud by byly noktovizory zdarma, nikdo by většinou proti jejich používání neměl připomínky. Neobstojí ani argument, že by se střílelo v noci všechno. Ten kdo ctí předpisy, je bude vždy dodržovat, a ti co je porušují dnes se zajisté nezmění.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 24 srp 2006 09:00

:D
Já bych řekl, že oba jsou lovci. Jeden loví zvěř a druhý lidi. Shora uvedené tvrzení je nepřesné.
Pokud vím, tak myslivci (lovci zvěře)
1. používají střely s co největším deformačním a ranivým účinkem.
2. Tyto střely NEJSOU vyvinuty za účelem okamžité smrti, ale za účelem co největšího zranění, krvácení, šoku.
3. To je z důvodu naprosto proazického a účelového. Aby zvěř neutekla a nemusela se dohledávat. Jestliže zvěř zůstane na místě ležet, ale žije, je to jedno, prostě se dobije. Hlavně že lovec nemusí chodit a dohledávat zvěř.
4. tyto střely nemusí být tak přesné (neříkám, že nejsou), velikost cíle, která relativně zaručuje shora uvedené, je ca 20cm. Vzhledem na vzdálenost na, kterou by se mělo střílet (aby lovec přečetl bezpečně zvěř) je řekněme do 150m. Většina myslivců dál nestřílí.
5. samozřejmě, že další aspekt je v jakém stavu je maso.
6. Kdyby byla pravda, co napsal Milan Z. aby nastala okažitá smrt u lovené zvěře, tak by se střílela do hlavy.

Co se týče odstřelovačů
1. Policejní odstřelovači a v některých případech i vojenští musí střílet velice přesně. Když pomineme případy kdy se střílí ne za účelem zabítí, tak ve všech ostatních je se střílí za účelem okamžité smrti a to tak, aby cíl nebyl schopen ani reflexivní akce. to znamena že se třílí na nerv. centrum. To je ca 2.5cm velké. Proto se používají přesné pušky, přesné náboje a střílí se na podstatně kratší vzdálenost.
2. Ve válečném konfliktu vojáci střílí na podstatně větší vzdálenost za účelem zpúsobení co největší ztrát nepříteli. to vyžaduje
a. střelivo s dobrými bal. vlastnostmi
b. s co největším ranivým účinkem. Jenže tyto střely jsou zakázany pro armadu používat. Proto např. Lapua vyrábí tzv. LockBase střely pro armádu, protože Scenar střely se berou k vůli HP jako expansní.

Myslím, že přirovnání myslivce a odstřelovače nebylo ideální. Já jsem pochopil jak to bylo myšleno a ani mi nenapadlo to rezebírat.

Jinak co se týče ekonomických aspektů, bohužel nelze jinak než souhlasit. Ale ruku na srdce, dělá to většina pisatelů (a drtivá většina současných a budoucích držitelů zbraní) tohoto fóra. Stále tady čtu a v praxi se setkávám jak si někdo vybírá flintu do 50k i s optikou ale chce od té flinty vlastnosti a výkony jako od flinty za 2x tolik se sklem v hodnotě celého jeho rozpočtu.
No a myslivci, to je kapitola sama pro sebe.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 srp 2006 12:21

Souhlasím, že když už se vystřelí, tak by zvěř šanci mít neměla. Důležité je aby netrpěla. Kdo ji chce dát šanci, ať střílí od pasu.
Z hlediska bezpečnosti je mi prakticky jedno, jestli ten myslivec bude v noci střílet s obyčejnou optikou nebo noktovizorem, protože ti zelení snajpři mě prásknou stejně ve dne jako v noci. Když má v ruce flintu blbec, tak na ní může mít co chce a stejně je to marné.
Ovšem noční vidění je podle mě už úplná degradace myslivce na obyčejného řezníka. A to si ani teď o nich nemyslím nic dobrého. Kde je potom ten lov? Přijedu do lesa v noci teréňákem, vystoupím a projdu ho s armádním infraviděním a odprásknu do 300m co se pohne. To je jako když dojdu zaříznout slepici do kurníku. Nevidím v tom žádný rozdíl.
Nemám nic proti tomu když si věci nějak ulehčím, ale tohle? Třeba v Africe na safari platí, že se nesmí střílet z auta. Lovec musí vystoupit a střílet venku. Přitom nejjednodušší by bylo přijet ke smečce, pootevřít okýnko, vysunout pušku a bechnout lva na deset metrů do hlavy.
Jsou prostě věci, které se nedělají a tak to má být.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 24 srp 2006 14:34

Kubajzz už jsem ti psal že bys se měl stát myslivcem.tvé názory jsou zdravé no a my by jsme místo měli.někde jsi psal že jsi z okresu karviná a my taky.
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 24 srp 2006 15:49

To je jako s golfem. O čem ten golf teda je, když už se k jamkám jezdí autíčkama. :)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 srp 2006 15:54

2Stanislav:
Díky za nabídku, ale já radši ty plechovky. :wink:

Kromě toho v Dolní Lutyni bych se bál vystřelit kterýmkoliv směrem. Snad kolem Olzy by to možná šlo, to by to letělo někde do Polska. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 24 srp 2006 15:55

Myslivci se degradují sami tím, že postřelí člověka a svýma tradicema, kterými se oháněji jen když se jim to hodí. Degraduje je jejich vybavení a nepřesná střelba. Určitě by je nedegradovalo moderní vybavení.
Tzv. utrpení zvěře je populistické tvrzení. Kdo může ohodnotit jak zvíře trpí? Zvíře, pokud není zasaženo (a to platí i o lidech) do mozku (a i to není vždy zárukou smrti, ale vyjimky potvrzují pravidlo), tak není okamžitě mrtvé.
Podle mě, sedět na posedu (ať už je nestabilní jakkoli) a čekat na jelena v říji až příjde na mítinku na 80m , vytrubujíc a pak ho sejmout, mi nepřipadá jako lov.
Co se týče safari, asi by jsi se tam měl někdy vypravit a zkusit si to.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 srp 2006 16:04

Kazdopadne sme se uz od tech puskohledu s nocnim videnim dost vzdalili... cili k tematu. Kdo nema co rict at mlci :-)
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jofny » 03 zář 2009 21:44

SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
Odpovědět