Puskohledy Fomei

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
barbrz

Puškohledy Fomei

Příspěvek od barbrz » 19 dub 2006 16:01

Máte někdo zkušenosti s puškohledy značky Fomei? Například s HEAVY Excelent 7 x 50?
Mám jednoranou kulovnici Baikal ráže 308 win a chtěl bych vědět, jestli tato optika vydrží zpětný ráz zbraně bez rozladění. Dále by mne zajímalo, jak je přes něj vidět za šera a v noci.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 dub 2006 16:07

Mel jsem FOMEI Heavy Excellent 4x36 na kusi a vydrzel vse. Na kulovnici vsak nevim. Nemam tu zkusenost. Nicmene zazraky bych necekal.
perdix

Příspěvek od perdix » 19 dub 2006 16:16

Fomei bych dal maximálně na ráže 5,6...
Jestli chceš koupit něco levnějšího, tak kup puškohled Norconia - není to nic moc, ale nerozpadne se ti a dobře drží nástřel i při změně zvětšení. A u takových puškohledů nepočítej s nějakým super výkonem za šera - platí tady čím dražší tím lepší..

Každopádně je úspora na optice pro lov to nejhorší co může člověk udělat - věř, že se ti to vymstí.
Krom toho když vidím, co je v komisi kulovnic ZKK s optikou a v super stavu za pár korun, tak se divím, že ještě pořád někdo kupuje ty ruské jednušky. Za cenu flinty, jejího doladění, montáže a optiky máš neporovnatelně lepší zbraň.
remoš

puškohledy fomei

Příspěvek od remoš » 24 dub 2006 20:23

Co se týká puškohledů Fomei jeden známej ho má 6x42 na ZKK600 v ráži 30-06spr. má s ním nastříleno dost a dos a je spokojenej podle mě je ale horší světelnost (na to že má tubus 30mm) a ve spojení s dost silným T křížem večer asi nic moc ale jak říkám on je spokojenej.
Naproti tomu další známej mě Fomej variábl s červeným bodem na CZ550 7x64 a po 30ranách mu to začalo pochodovat a šel z chalupy.
Takže se mi jen potvrdilo že levný puškohledy vesměs stojí za prd ale v pevným zvětšení vydrží o něco víc než variábl. A další věc u ráží přes 3000J bych volil radši něco lepšího jestli seš patriot jdi do Meopty-nezklame.
medo

Fomei

Příspěvek od medo » 21 kvě 2006 15:15

Ja som mal na ČZ 550 v 308 win namontovaný fomei excelent 6x42 30mm tubus a vydržal v pohode , držal kríž , spadol som z posedu . Nechcem nikoho nahovárať na tento ďalekohľad ale za tie peniaze a čo som s ním nastrieľal a čo vydržal tak to bola úplná pohoda :P . Možno som mal vydarený kus :shock: . Teraz mám meostár 3-12x56 RD a zase by som chcel niečo lepšie ale ten fomei ma nikdy nesklamal.
Pocket

Příspěvek od Pocket » 02 srp 2006 12:37

Já si myslim, ze mate pravdu
Tom-tom

Příspěvek od Tom-tom » 24 srp 2006 12:09

Měl jsem FOMEI 3-9x/50 (?) a používal jsem ho nejprve na .308 W a poté chvíli na .223 Rem. Nebyly s ním žádné problémy. Je ale znát, že optika není totéž, co např. Meopta.
Spíš mi vadilo, že FOMEIe dělají jen s křížem typu "T". Raději mám "nitkové", které na větší vzdálenost umožňují lepší zaměření cíle. Hrot toho "T" je při přiblížení "jen" 9x přece jen veliký na kolečko "desítky".
Ale jak jsem už psal - na .308 jsem s ním střílel 300 m a nebyly konstrukční problémy (jen to malé zvětšení a "T" mi nesedlo).
Tom-tom

Příspěvek od Tom-tom » 25 srp 2006 08:51

Ještě k těm FOMEIím. Zásadní rozdíl oproti dražším puškohledům je v tom, že FOMEI skla nebrousí, ale používá tzv. "přesné odlévání". Meopta, Swarovski, některá Hakka jsou vybrušovány a proto samozřejmě několika násobně dražší. Broušená optika bývá přesnější, sklo musí být pro broušení kvalitnější, bývá čiřejší a i dražší. Nová technologie odlévání skla do forem se uvedeným kvalitám přece jen úplně nemůže přiblížit.
Nicméně lidské oko by nepřesnosti (ať už při broušení nebo při odlévání) v řádech setin ti tisícín milimetru nemělo postřehnout.
Pokud tedy nechceš mít broušená skla, FOMEI na běžné střílení vystačí. :)
Smazaný uživatel 3736

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 15 říj 2008 22:09

Chcel by som použiť Fomei v rade Heavy na predovku. Len neviem či to vydrží. Máte niekto skúsenosti?
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 18 říj 2008 12:02

To medo: Ty jsi spadl s posedu? U nás taky myslivci chlastají.

Optiku Fomei bych dal taky jen na malou rajdu. Ta cena hovoří o kvalitě optiky jasně. A 308 Win je silná ráže natolik aby se tam Fomei udržela bez úhony.
Optika Nikon není špatná a nestojí nijak přemrštěný peníze. Hlavně jde o to kolik do toho dáš, ale zamlžený vidění díky levné optice zato nestojí.
Např:
http://www.swfa.com/pc-1852-220-nikon-4 ... scope.aspx
Odpovědět