puskohledy a kolimatory od firmy Barska

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 led 2008 10:10

jestli si ji viděl za 2litry tak jsi kong 8)


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Nn

Příspěvek od Apevia » 05 led 2008 10:37

2Golfkiler:to byl jen takovej malej, to nebyl ten SWAT. :lol:
Cogito ergo armatus sum.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 05 led 2008 11:12

Zatím je můj můj závěr následující: Jediní, kdo byli dát konkrétní informace jsou Golfkiller a Atarian a jejich názory jsou diametrálně odlišné.
Věřím, že GK na svou Barsku nedá dopustit, nicméně z textu vyplývá nepříliš velká zkušenost s optikou (doufám, že jsem se tě příliš nedotkl) a jmenovaný puškohled na zbrani taky moc dlouho nemá. Jsem zvědav na jeho názory za pár měsíců, až bude mít něco odstříleno. Pokud názor zůstane nezměněn, tak dobrý.
AT, ač komunikace s ním není bez problémů, zdá se, má zkušenosti s kvalitní značkovou optikou na velkorážních zbraních a jak jsem měl možnost poznat pár lidí z téhle skupiny, ti skutečně do téhle úrovně nepůjdou - pro ně je Meopta spodní úroveň.
Já zatím stále hledám vhodnou optiku pro velmi přesnou střelbu (nikoli BR) z malorážky. O tom píšu v odstavci "optika pro malou odstřelovačku". Na jedné malorážce provozuji Hawke Varmint II 4-16x44, na té lepší pak Hawke Target 6-24x50. Výhody a nevýhody píšu tamtéž. Ta Barska SWAT 6-24x60 na první pohled vypadala dobře, ale do rizika na úrovni 12 tis. nejdu. Zatím je Barska ad acta, rád si přečtu o Nikonu Monarch, favoritem (ale zatím jen papírovým - neměl jsem možnost ho vyzkoušet) je Hawke Frontier Side Focus. Optika za 30 tis a více na malorážku mi opravdu připadá jako velký luxus, potřebuji přiblížení min. 4-16x, lépe 6-24x, slušný MilDot a dobrou mechaniku držící box. Kdyby měl Hawke Target MilDot a delší rozsah překliku, bylo by to asi to pravé ořechové (cena cca 5tis.). Existuje dalekohled požadovaných parametrů v cenové hladině 10 - 12 tis.? To už je ale spíš rovněž do fóra o optice pro malou odstřelovačku.
atarian
Příspěvky: 40
Registrován: 25 črc 2006 11:50
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atarian » 05 led 2008 12:51

Jestli chceš mermomocí do té Barsky jít, kup si ji přes eBay ze států nebo z HK, pořídíš ji od 70 - 190 dolarů podle typu. Pokud se domluvíš s prodejcem a uvede ti na zásilku že se jedná o dárek, nebudeš pravděpodobně platit ano clo a DPH. Za 3 týdny ji máš doma, poštovné bude cca. 30 USD. Až (pokud) se ti rozsype, nebude tě to bolet.
Nechci tady nikomu kazit kšefty, ale v hladině kolem 12-15 tisíc korun si podobně pořídíš Nikon nebo i Leupold.
BTW možná mi něco uteklo (nebylo by to poprvé), ale nezdá se ti, že na malorážku na 50-100m (a asi _hodně zřídka_ 150m) nemáš zbytečně přehnané požadavky na parametry? Na co v takovémhle případě korekci paralaxy? Informační funkci MilDotu s malorážkou taky pochybuju že využiješ a ve finále při terčové střelbě pak jakékoliv "kudrlinky" na osnově spíš překáží. Daleko lepší je tenký kříž, nebo kříž s tečkou.
Naposledy upravil(a) atarian dne 05 led 2008 13:07, celkem upraveno 1 x.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nn

Příspěvek od golfkiller » 05 led 2008 12:54

Apevia píše:2Golfkiler:to byl jen takovej malej, to nebyl ten SWAT. :lol:
tak to potom jo :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 led 2008 12:55

atarian píše:Jestli chceš mermomocí do té Barsky jít, kup si ji přes eBay ze států nebo z HK, pořídíš ji od 70 - 190 dolarů podle typu. Pokud se domluvíš s prodejcem a uvede ti na zásilku že se jedná o dárek, nebudeš pravděpodobně platit ano clo a DPH. Za 3 týdny ji máš doma, poštovné bude cca. 30 USD. Až (pokud) se ti rozsype, nebude tě to bolet.
Nechci tady nikomu kazit kšefty, ale v hladině kolem 12-15 tisíc korun si podobně pořídíš Nikon nebo i Leupold.
přesně ,ty peníze co za ni chtěji tady jsou skoro 2krát takové co tě vyjde venku. Za to co by jsi za ni dal tady už pořídíš lepší sklo .
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 05 led 2008 21:12

Děkuji za konstruktivní příspěvky. Teď už je asi jasný, že Barska ten favorit nebude.
Na vysvětlenou - domnívám se, že mé požadavky na optiku jsou podloženy několika lety střílení, pokusů a omylů v disciplíně MaO. Stavitelná paralaxa je naprosto nezbytná, jelikož se střílí na cíle ve vzdálenosti od 17 do 100 m (nově snad 150 m). S pevnou paralaxou fixovanou na 100m je to dost opruz, lehká chyba v ose pohledu se projeví fatální chybou na terči. Slušnou mechaniku potřebuji proto, že na různé vzdálenosti je třeba často překlikávat, což nekvalitní mechanika buď nevydrží nebo při zpětném klikání nevrátí zásah do původního bodu. Ve věci osnovy mám vyzkoušeny téměř všechny základní druhy. Haircross nebo 30/30 jsou skvělé osnovy pro daný terč na danou vzdálenost bez nutnosti přenášení. 1/8 Dot je prima, můžeš-li použít na malé terče velké zvětšení, ale už se mi stalo na závodech, kde bylo zvětšení omezeno, že se mi malý terč za ten puntík schoval a přesvědčit sebe sama, že správně zamířeno je, když terč nevidíš, je značný boj s vlastní psychikou. MilDot je pro malorážku dost šikovná věc z úplně jiných důvodů, než u velké flinty. Samozřejmě primární je, že pokud znáš velikost terče, dokážeš jeho pomocí "změřit" vzdálenost - to je shodné. Jenže velmi příjemné je, že pokud je špatná viditelnost nebo nemůžeš z nějakých důvodů použít spektiv a v puškohledu neodečteš zásahy v černém, můžeš použít některý z "dotů", který posadíš na terč, zatímco střed osnovy ti míří mimo terč, takže případnou korekci zjistíš pohledem do puškohledu (podobné zastřelování pomocného cíle u dělostelectva). Kromě toho v případě střelby na vzdálenost s velkým poklesem střely můžeš využít některý z "dotů" na spodním ramenu pro míření a doklikat jen příslušnou menší korekci. Je pravda, že za "dotem" se malý cíl rovněž schová, ale na závodech, kde se střílejí větší vzdálenosti zpravidla nejsou omezena zvětšení a vzdálené cíle nejsou příliš malé. Případné skeptiky ubezpečuji, že to s tím MilDotem mám vyzkoušeno a pracuje to spolehlivě a dost přesně, bohužel jen na puškohledu s 4-16x zvětšením.
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 06 led 2008 12:29

to harrp : No vychází mě, že když vemu v potaz Všechy pro a proti Hawke Frontier s mildotem !?!? A nebo ještě něco od Nikona !?!
Teď někdy mě dorazí Nikon 5-20x44 Monarch Riflescope tak uvidíme co to snese :wink: :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 úno 2008 17:54

tak musim říct že jsem s Barskou spokojenej. Atarian mněl asi štěstí na blbej kus . Musim upozornit že puškohled jsem montoval poprvé v životě a bez vodováhy a jinejch vifikundací.A kroužky mam nedopatřením picatiny na weawer liště . Originál pažba která je prý taky na hovno (tomu neodporuju dotýká se skoro všude hlavně) . Ale myslim si že koupí barsky jsem nic nezkazil (je sice dočasná než došetřím money na leupold či tak nějak pak pujde na malorajdu ale prostě gut)

4 rány 100m

Obrázek
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 úno 2008 18:16

golfkiller píše:tak musim říct že jsem s Barskou spokojenej. Atarian mněl asi štěstí na blbej kus.
A nebo jsi měl ty kliku na výjimečně povedený kus. Ono těch 100 nábojů, či kolik z toho máš není kdo ví co
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 úno 2008 18:48

i tak hergot když je něco jebka tak ani nedrží nástřel a nehejbe se ne :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 úno 2008 18:50

To jo, jen se to prostě nemusí projevit hned. Ony i ty silonové dorazy mají určitou pevnost, jen ne do nekonečna
cerberus
Příspěvky: 97
Registrován: 29 kvě 2006 19:47

Braska

Příspěvek od cerberus » 25 úno 2008 19:14

Na fix vzdálenosti nic nepoznáš musíš klikat , aby jsi mohl dělat závěr.Např. nul. nástřel je v praxi 100m , tak jdi na 300m dolu třeba až na 50m a vratˇse na nul a dá se zhruba něco soudit.To ,že se nerosipal na 100m ješte z něj nedělá dobrý puškohled.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 26 úno 2008 08:09

Co takhle vyzkoušet klasický box test a následně změnu přiblížení na fix?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 26 úno 2008 16:25

box test jsem dal ale asi jsem to nějak posral ve výsledku se ale nástřel vrátil do samé díry
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět