Puskohled ATN 6-18x65 v praxi.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Olaf

Puškohled ATN 6-18x65 v praxi.

Příspěvek od Olaf » 10 úno 2006 23:15

Chtěl bych se Vás zeptat na praktické zkušenosti s tímto puškohledem a optikou ATN celkově. Mám teď jednu kulovnici bez optiky a rozhoduji se pro nákup nového mezi Meoptou a ATN. Poraďte, ať si z neznalosti výrobků fa. ATN nenaběhnu. Díky.


Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 11 úno 2006 02:19

Radsej si kup Meoptu.Keby bol ATN schopny vyrobit optiku parametrov 6-18x65 so svetelnymi vlastnostami ake deklaruje tak by nemohol stat tolko co stoji.Ked si porovnas parametre s napr. Zeiss-om 6-24x72*T a najma ich cenu,tak ti bude jasne ze ATN bude len nafuknuta velkaaaa bublina.Tiez som z nich bol ohromeny ale ked som v praxi mohol porovnat toto ATN a Zeiss 6-24x56*T tak som sa z toho vyliecil.Okrem toho americania maju pomerne biedne optiky,ked pozries niektore ich fora,tak zisitis ze pouzivaju mierne povedane dost smejdove optiky."Holt,chybi tradice."
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 11 úno 2006 09:14

Čekal jsem,že se ozveš právě Ty "LOVEC". Meoptu znám dobře, je to bezproblémová optika ale jen tak pošilhávám po ATN. Asi půjdu do Artemise
3100 7x56 RD. Variábl od Meopty již mám a na noc nepotřebuji větší zvětšení jak 7x. Každopádně díky.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 11 úno 2006 13:37

Dobra volba,vdaka kvalite skla sa budu dat naplno vyuzit jej vlastnosti.Ale dost bolo chvalospevov na Meoptu-chybu s nou neurobis.
Nenapisal si ale na co to vlastne bude sluzit,teda ako ta buduca zostava gulovnica+Meopta?Zbran na "vsetko",alebo to ma specificke urcenie?
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 11 úno 2006 20:11

Mám jednu kulovnici větší ráže na které mám Meoptu 3-12x50RD a dále 30-30Winchester, kde mám v součesné době pouze kolimátor. Nátlačky skončili a připadá mě trochu škoda, toho Marlina používat pouze na dohledávky či nátlačky. Když koupím Meoptu 7x56 RD tak ji hodlám přehodit na silnější kulovnici a ten variabl dát na Marlina. Kupoval jsem ho kvůli tomu, že kulovnice je moc silná třeba na srnčí. Oba puškohledy mě ale na toho Marlina připadají moc velké. Ale chtěl bych ho používat občas i v noci na čekanou, proto jdu do toho RD. Nemáš jiný nápad ve výběru puškohledu na toho Marlina. Přece jenom s tou optikou namám takové zkušenosti. Čau.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 11 úno 2006 20:23

Napad mam. :wink: Ale nieco bude stat,otazka je kolko chces investovat. :roll: Este porozmyslam,co by sa mne pacilo,a potom napisem.
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 10:06

"LOVEC".Předpokládám, že mi nedoporučíš, abych koupil zcela jiné kulovnice. Jsem spokojený s tou sestavou co mám. Jde mě o vyřešení kombinace s těmi puškohledy. Kolik do toho chci investovat jsem již více méně naznačil svým dotazem na ATN, který stojí cca. 18000,-Kč. O tom, že existují dražší puškohledy typu Zeiss, Swarovský atd. vím také. Ale zdá se mi to vzhledem k mým potřebám zbytečně nákladné. Možná bych na toho Marlina koupil něco menšího ale s dobrou světelností a RD aby to nevypadalo tak humpolácky a na kulovnici bych nechal tu Meoptu 3-12x50RD. Kulovnice využívám pouze v myslivosti a ze zásady nestřílím na příliš velké vzdálenosti ani zvěř v běhu. Tedy snažím se ke zvěři dostat co nejblíže, maximálně na 100 m. Hodlám do toho investovat okolo 20000,-Kč a i to se mi zdá vzhledem k tomu arsenálu co mám ,dost. Bude to ale poslední investice, už bude všechno kompletní. Jinak na tom Marlinovi mám natvrdo lištu weawer se kterou asi již nehnu. 30mm oka již mám. Čau.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 12 úno 2006 10:22

To s tymi gulovnicami by ma ani nenapadlo....Tiez je jasne ze ked vyberas medzi Meoptou a ATN tak asi Zeiss nebude stat za uvahu.Vecer som nad tym rozmyslal,aby som neporadil nejaku hlupost,ale vlastne v tej cenovej hladine neexistuje po optickej stranke lepsi puskohlad ako Meopta.Mozno sa najde nejaky ekvivalent,ale.....neviem.
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 12 úno 2006 11:03

Mám tady další dilema Artemis 3100 / 7x56RD/ versus Meostar /3-12x56RD/.
Ale ten variabl vzhledem ke zkušenostem z nočních lovů, bych asi nedokázal využít a rozdíl v ceně je zhruba 6-7000,-Kč.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 12 úno 2006 11:46

Jedine negativum vidim u variabilu iba to,ze osnova je ulozena v prednej ohniskovej rovine,a jej sirka,resp. hrubka sa zvacsuje so zvysujucim sa zvacsenim,mne osobne to dost vadi.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 18:18

Lovec pokud bych chtěl někdy střílet na větší vzdálenosti a koupil ten Meostar
3-12x56 RD, je vhodný k tomuto účelu?/přecvakávání/. Myslím si ,že kulovnice je dostatečně přesná, teď se jedná jen o tu optiku. Používáš nějakou dvojnožku nebo využíváš v přírodě vše co je po ruce?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 09 bře 2006 19:37

Mohol by som ti napisat,ze ked chces strielat vacsie vzdialenosti,kup si aspon 4-16x44 Tactic.
ALE,.....realne a objektivne zhodnotene ti bude tento model stacit.Sice som pisal,ze ma s pribudajucim zvacsenim hrubsiu osnovu,lenze komora zveri nie je terc na strelnici,takze nejake to prekrytie vadit nebude.V tejto cenovej a kvalitativnej hladine by nemal byt problem s precvakavanim,ale nebude to take pohodlne ako s Tacticom.Potrebujes pri tom mincu?Budes si pamatat potrebne korekcie?Ako budes merat vzdialenosti?Mas laser?
Na Tacticu sa na bubny da nalepit osnova s vzdialenostami v metroch,nemusim nic pocitat,nic si pamatat,nameriam ciel s laserom,vzdialenost natocim na bubne,a bum.
Pokial to nebudes praktizovat casto,pokojne si ho kup,je to dobra optika.Puskohlad na to ma,len ta obsluha pri preklikavani nebude taka pohodlna.Ale ako hovorim,ked to nerobis casto,neber to do uvahy.

Na puske mam dvojnozku Harris.Samozrejme podla potreby vyuzivam aj ine sposoby opory,co sa pritrafi...
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 19:52

Lovec pro mě je lepší investicí ten laserový dálkoměr, na rozdíl od toho "kolegy" myslivce co se pídí po puškohledu na noční vidění. Chtěl bych se zeptat na dvě věci. Jednak Tactical a jeho použití v noci / je srovnatelný s tím Meostarem-asi ne/ a jednak na tu dvojnožku. Zřejmě bude nějak uchycena na kulovnici a jak se chová při střelbě. Mám zkušenost a Ty určitě taky, pokud kulovnici opřeš při střelbě o něco tvrdého, většinou přestřelíš. Jak je to prosím Tě u té dvojnožky vyřešeno?
Naposledy upravil(a) Olaf dne 09 bře 2006 20:35, celkem upraveno 1 x.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: ATN

Příspěvek od Lovec » 09 bře 2006 20:02

Olaf píše:Lovec pro mě je lepší investicí ten laserový dálkoměr, na rozdíl od toho "kolegy" myslivce co se pídí po puškohledu na noční vidění. Chtěl bych se zeptat na dvě věci. Jednak Tactikal a jeho použití v noci / je srovnatelný s tím Meostarem-asi ne/ a jednak na tu dvojnožku. Zřejmě bude nějak uchycena na kulovnici a jak se chová při střelbě. Mám zkušenost a Ty určitě taky, pokud kulovnici opřeš při střelbě o něco tvrdého, většinou přestřelíš. Jak je to prosím Tě u té dvojnožky vyřešeno?
Tactic bezne pouzivam v noci(hmm,v noci,pokial je ovsem vidno,teda bud vecer,alebo pri splne mesiaca),nemam s tym problem.Meostar ma samozrejme o nieco vacsiu svetelnost,ale obavam sa ze nie natolko vyraznu,aby si to v praxi nejak vyrazne pocitil.
Co sa tyka Harrisu,uchytava sa namiesto remena zbrane,do toho isteho oka na pazbe,a ma vlastne oko pre remen.Harris ma gumenne patky,tie su do istej malej miery pruzne,avsak obvykle strielam s nimi zo zeme,tam je to jedno.
Pokial som nuteny strielat s inej opory,tak si podlozim pazbu batohom,kabatom....co mam poruke.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 20:39

Lovec pokud ten rozdíl není tak markantní, dám asi přednost tomu tacticalu. Co máš prosím Tě k této výbavičce za ráži? Možná jsi to již někde psal ale teď nevím. V brzké době budu muset něco koupit a nerad bych se rozhodl špatně. Díky.
Naposledy upravil(a) Olaf dne 17 bře 2006 19:53, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět