Puskohled ATN 6-18x65 v praxi.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 09 bře 2006 20:52

Skus navstivit nejaku predajnu,kde maju oba modely,tesne pred zaverecnou,kedy su uz aspon trosku horsie svetelne podmienky,a pozri cez oba-lepsie bude,ked sa sam presvedcis.
Pri Tacticu(model Artemis 3000) musis davat pozor na bubny,nie su pod krytkou.Model Meostar 4-16x44 Tactic ich ma pod krytkami.

Mam .30-06 Springfield.


Olaf

Příspěvek od Olaf » 10 bře 2006 20:03

Trochu jsem projel internet a zjistil jsem, že ty tacticaly jsou bez RD. A to je pro mne, tak trochu krok zpět.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 bře 2006 22:15

Olaf píše:Trochu jsem projel internet a zjistil jsem, že ty tacticaly jsou bez RD. A to je pro mne, tak trochu krok zpět.
Tak tak... to bych si ho snad koupil taky :-)
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 17 bře 2006 19:51

Má někdo zkušenosti se střelbou na větší vzdálenosti / tedy překlikáváním / s
jinými puškohledy od Meopty jak s Tacticaly. Je to opravdu tak problematické? /např.3-12x56 RD, 7x56 RD/
Smazaný uživatel 111

Re: ATN

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 18 bře 2006 01:14

Proč by to mělo být problematické ?? Mam nastřeleno (vynulováno) na 100metrů ..... vidim srnčí(v mém případe terč) na 200m povolim krytku
a 7x cvaknu ve směru UP :wink: hotovo .....bum !!
Přítelkyně ma na své pušce Meoptu 3-12x50mm a zatím nechce nic jiného
i když ji řikám že ten kříž co se zvětšuje je na sport na prd (na 300m palí se zvětšením 10x)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: ATN

Příspěvek od Andy » 18 bře 2006 08:37

Balda píše:Přítelkyně ma na své pušce Meoptu 3-12x50mm a zatím nechce nic jiného
i když ji řikám že ten kříž co se zvětšuje je na sport na prd (na 300m palí se zvětšením 10x)
Jak vis mam ten samy scope a kriz. Se cvakanim moc nepocitam... na lov staci prenaset v multikrizi.

Obrázek
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 18 bře 2006 10:32

Andy ten kříž 4B svým způsobem nahradí dálkoměr ale já se pídím po něčem, co by umožňovalo ve dne střelbu na větší vzdálenost / pokud možno bez větších komplikaci-což by ten kříž 4B splňoval/ ale zárověň i na noc RD. Teď jsem na WWW.BVS.cz objevil od Meopty ZD Tactics 3-12x50 s přisvětlením středu. Píší, že je to speciálně vyrobeno pro ostřelovače a přizpůsobeno r.308W a v té ještě jednomu druhu střely. Není tam obrázek, není uvedeno číselné označení řady. Není mi jasné, pokud nemám .308W ale 7x64, zda bych to mohl nějak upravit, či střílet s tím obdobně jak s tou .308W. Balistika těchto ráží je poměrně srovnatelná. Cena puškohledu není zrovna malá / v BVS cca.24500,-/ a nerad bych udělal nějakou blbost. Ale podle toho, co tam píšou, mohl by to být puškohled, který by mi vyhovoval, tj. ve dne možnost střelby na větší vzdálenost a na noc RD. Poradí mi někdo z fóra? Ale prosím nechci odpovědi typu domnívám se. Slyšel bych rád radu od někoho, kdo má s ním vlastní zkušenost a nebo ověřené "slyšel jsem". Díky.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 bře 2006 11:31

A co tohle: http://www.hubertlov.cz/lovce/puskohledy.html

Na accushot 4-16x mam dobre reference, ale nevim zda by vadrzel na kulovnici..
Smazaný uživatel 111

Re: ATN

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 18 bře 2006 12:43

pro Olaf : tady ho nekdo prodává http://www.super-bazar.cz/inzeraty/rodi ... ge=2&typ=2 tak mu napiš , snad ti poradí
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 18 bře 2006 12:51

Sidewinder napsal:
A co tohle: http://www.hubertlov.cz/lovce/puskohledy.html

Na accushot 4-16x mam dobre reference, ale nevim zda by vadrzel na kulovnici..
Tomu accushotu bych moc nevěřil. Ta cena je moc podezřelá. Přesně na této adrese jsem objevil ten ATN 6-18x65, je pod tím accushotem. Ten mě připadá již důvěryhodnější ale Lovec na něj zrovna chválu nepěl. Při svých parametrech má na víc na výstupu dálkoměrné stupnice pro jisté ráže /tedy dle výrobce pro .308W,30-06,.270W,7mm Mag a 300W mag/ a osvětlený kříž. Teď se už jedná pouze o optiku od ATN, jak ukazuje. Jak už jsem psal, raději zaplatím víc, ale za zboží, které vydrží a nebudu se ho hned muset zbavovat. Jinak ATN dodává snad optiku i pro US army. Ten puškohled vyjde ve státech na nějakých 479 $, což by bylo při individuálním dovozu super.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 19 bře 2006 12:34

pro Balda: díky, poslal jsem na inzerenta dotaz, tak uvidím. Ale ta Meopta ZD
3-12x50 RD Tactics bude podle mého srovnatelná s tím ATN 6-18x65. Oba puškohledy jsou určeny speciálně pro konkrétní ráži / na výstupu ta dálk.osnova /. V pořizovacích cenách rozdíl cca. 6000,-Kč ve prospěch ATN.
Toť dilema. Nejsou zas tak levný, abych experimentoval a nikoho kdo je má, neznám. Jedině ten ATN koupit přímo v USA, za těch 479$, to bych ještě risknul. U nás ale stojí cca. 18000,-Kč. Takže jsem zase na začátku.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 19 bře 2006 22:02

Nemáš za co prodává ho za 12tis. kdyby ten člověk nebyl z Brna tak už ho mam doma na své pusce. Jinak ten ATN má kolega na své 308 nekouká se přes to tak dobře jako přes Meoptu
Olaf

ATN

Příspěvek od Olaf » 19 bře 2006 22:26

Pro Balda....Jak víš, že ho prodává za 12tis? Ten inzerát podala majitelka bazaru se kterou jsem vyměnil e-mail. Sdělila mě, že pán ho zdědil po otci,který zemřel ale kontakt na něj, jsem z ní nevypáčil. Asi se bojí o kšeft. :lol: :lol: [/b]
Smazaný uživatel 111

Re: ATN

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 19 bře 2006 23:31

:wink:
Dobrý den,je v super stavu a cena 12.000.-Kč.Je to zhruba poloviční cena.Přeji hezký den......
Olaf

Příspěvek od Olaf » 24 bře 2006 18:34

Již tu Meoptu ZD 3-12x50 RD Tactics mám doma. Dnes jsem byl pro něj v tom Brně. Připadá mě, že nebyl zatím vůbec na flintě, že je to funglovka. Tedy teď již na flintě samozřejmě je. V bazáru jsem provedl pouze hrubou kontrolu, při níž jsem žádnou závadu neobjevil. Po překlikání se vrací kříž zase na původní cíl a představ si, že v té ceně byla i montáž. Také dle mého nazoru ještě nepoužitá. Zátím nevím na jakou kulovnici ale již vím 100%, že ne na tu moji ZKK. Pouze chyběl inbus na vynulování stany a výšky, což nebude zase takový problém. Pokud se tedy ještě neobjeví nějaká zavada při střelbě, tak budu vzhledem k té ceně, nadmíru spokojený. Má to klasický Mil Dot, nikoliv V Dot. Takže Andy, existuje puškohled parametrů co jsme uvažovali i s RD.
Odpovědět